Mila123
08.07.11,21:21
poprosím poraďáci, o koľko mohla klesnúť cena nehnuteľnosti oproti roku 2009?
durisovad
08.07.11,20:00
Podla toho, co pisu noviny, ceny novych bytov klesli, cena stavebnych pozemkov stupla. Ale najlepsie ti odpovie realitny agent.
Mila123
08.07.11,20:04
Podla toho, co pisu noviny, ceny novych bytov klesli, cena stavebnych pozemkov stupla. Ale najlepsie ti odpovie realitny agent.
tí agenti to tak zahmlievajú......nehnuteľnosť je podľa súdno-znaleckého posudku ohodnotená z 11/2009 ...chcela som vedieť o koľko menej sa dá kúpiť......aspoň približne....
220870
08.07.11,20:11
10% ale veľmi sa to líši od regiónu.
Mila123
08.07.11,20:12
10% ale veľmi sa to líši od regiónu.
tá nehnuteľnosť sa ale nepresťahovala.......mimotemy

je to pod VT
arizona
08.07.11,20:40
Momentalne ,uz dlhsiu dobu tiez sledujem ceny nehnutelnosti,nakolko mam zaujem o predaj aj kupu...
Fakt ma udivuju momentalne ceny.Rozpravala som sa aj s viacerymi realitakmi a ich skusenostami.
-majitelia starych domov /zvacsa zdedenych po rodicoch/ v povodnom stave pytaju ceny neporovnatelne vysoke oproti novym domom,alebo starsim po rekonstrukcii
-vela domov po rekonstrukcii sa predava za nizku podhodnotenu cenu,lebo majitelia napr.prisli o pracu a nevladzu splacat hypoteku:mee:
-vela novostavieb,je nepredajnych len preto,lebo sa nenachadzaju v atraktivnej oblasti,alebo dalej od mesta, ci so zlym spojenim autobusov,ci vlakov
Dnes na to vela ludi pozera,lebo si prerataju,kolko rodina musi dat denne na to,aby sa dostali clenovia do prace...a zalezi aj od toho,ake su v oblasti pracovne prilezitosti,lebo ludia zacinaju migrovat za pacou...
danushka
08.07.11,21:26
Nech sa páči prehľad cien podľa krajov na SK tu http://ako-investovat.sk/index.php/ceny-nehnutenosti-poda-krajov.

A doplním stav z KE regiónu. Ceny nehnuteľností sú nadhodnotené a cca 3/4 roka sa držia na rovnakej hladine. V našej RK vidím, že tí, čo si tvrdo držali ceny za posledné 3.Q u ponúkaných nehnutetoľností sa nepohli z miesta a začiatkom leta museli pristúpiť k zníženiu cien, aby vôbec potenc. záujemca mal chuť ísť na obhliadku.

Z môjho pohľadu sa realitný trh za posledné dva mesiace zobudil z dlhého spánku, necháme sa teda prekvapiť, či teda začali odznievať zlé časy tejto sfére a či sa dá hovoriť o ústupe krízy.
ciners
09.07.11,07:40
Nech sa páči prehľad cien podľa krajov na SK tu http://ako-investovat.sk/index.php/ceny-nehnutenosti-poda-krajov.

A doplním stav z KE regiónu. Ceny nehnuteľností sú nadhodnotené a cca 3/4 roka sa držia na rovnakej hladine. V našej RK vidím, že tí, čo si tvrdo držali ceny za posledné 3.Q u ponúkaných nehnutetoľností sa nepohli z miesta a začiatkom leta museli pristúpiť k zníženiu cien, aby vôbec potenc. záujemca mal chuť ísť na obhliadku.

Z môjho pohľadu sa realitný trh za posledné dva mesiace zobudil z dlhého spánku, necháme sa teda prekvapiť, či teda začali odznievať zlé časy tejto sfére a či sa dá hovoriť o ústupe krízy.

Kriza este len pride. Pan Hayek nedostal Nobelovu cenu za to, ze taral somariny.
220870
09.07.11,09:06
Pochybujem že by boli ceny nehnuteľností vysoké.Sú len vysoké vzhľadom na kúpischponosť slovákov.Ale v porovnaní s okolitými štátmi sú nižšie alebo rovnaké.
220870
09.07.11,09:12
tá nehnuteľnosť sa ale nepresťahovala.......mimotemy

je to pod VT
Tú vašu odpoveď som nepochopil.Ja si mám vycucať z prsta ,že je to pod VT.Si skúste prečítať niektoré príspevky v zadávaní tém.Niekto pekne rozpíše čo ho zaujíma ,aké má požiadavky, snaží sa vyšpecifikovať problém.Niekto si nedá ani toľko námahy ,aby napísal menovite loalitu Vysoké Tatry miesto toho Vranov nad Topľou. VT
Aký požičaj taký vráť.
Mila123
09.07.11,09:14
Tú vašu odpoveď som nepochopil.Ja si mám vycucať z prsta ,že je to pod VT.Si skúste prečítať niektoré príspevky v zadávaní tém.Niekto pekne rozpíše čo ho zaujíma ,aké má požiadavky, snaží sa vyšpecifikovať problém.Niekto si nedá ani toľko námahy ,aby napísal menovite loalitu Vysoké Tatry miesto toho Vranov nad Topľou. VT
Aký požičaj taký vráť.

pardón......VT = Vysoké Tatry,
lubko6394
09.07.11,09:30
pardón......VT = Vysoké Tatry,

Takto sa to predsa nedá. Záleží na okolí. Je rozdiel parcela a dom v Matejovciach alebo na Štrbskom plese. Skús realitky v Poprade, alebo ponuky na nete - a porovnaj svoje s tým čo sa ponúka.
Mila123
09.07.11,09:46
Takto sa to predsa nedá. Záleží na okolí. Je rozdiel parcela a dom v Matejovciach alebo na Štrbskom plese. Skús realitky v Poprade, alebo ponuky na nete - a porovnaj svoje s tým čo sa ponúka.

chcela som iba vedieť, o koľko mohla ( a či mohla) nehnuteľnosť klesnúť oproti roku 2009, ked bol vypracovaný súdno-znalecký posudok
a ak by som porovnávala ceny nehnuteľností podľa ponuky......aj to som robila, ibaže tam sa ponúkajú aj napr. záhradnú chatku za 15 000, eur bez vody , kanal. elektr. a plynu, dokonca i bez vysporiadaných pozemkov- momentálne sa v SR naťahujú koľko pýtať a to vlastníci pôdy a záhradkári, kt tú pôdu cca aj 30 rokov užívali.....ťažko je to takto porovnávať
danushka
09.07.11,10:13
Mila, priložila som štatistický link, z ktorého sa dá percentuálne porovnať prepad realít od roku 2009. V prešovskom kraji bol za porovnateľné obdobie prepad vo výške 8%. Je to akýsi všeobecný štatistický údaj celého kraja, ale nedá sa tým riadiť dobodky, pretože ako bolo spomínané, je rozdiel ceny realít , v Tatrách, Poprade, či Spišskom Štvrtku.

Lukratívne miesta si držia cenu a preprad tam mohol byť vo výške 2% a naopak v menej zaujímavej lokalite mohol byť prepad aj 15%.
Kúpa a predaj nehnuteľností je otázkou viacerých aspektov, ponuky, dopytu, zamestnanosti, úrokovou sadzbou hypoték a v neposlednom rade aj šťastia.

Ak niekto predáva svoju nehnuteľnosť a jej predaj mu súri napríklad z dôvodu, že kdesi za rohom naň číha exekútor, tak ju predá aj pod cenu, aby vyrovnal dlžoby a nedostal sa do pazúrov dražobnej spoločnosti. Vtedy môže kupujúci hovoriť o šťastí. Ten, čo sa nemá kam ponáhľať si svoju cenu podrží.

Ak chceš vedieť znalecký stav teraz, daj si vypracovať nový znalecký posudok. I tak to bude len znalecká hodnota, nie tržná.
Mila123
09.07.11,10:14
Danushka, ďakujem pekne....link som si otvorila...
zelenydom
15.11.11,07:19
Pochybujem že by boli ceny nehnuteľností vysoké.Sú len vysoké vzhľadom na kúpischponosť slovákov.Ale v porovnaní s okolitými štátmi sú nižšie alebo rovnaké.

Neda sa porovnavat len cena nehnutelnosti s okolitymi statmi a povedat, ze nie su vysoke. Prave to nasa kupischoponost, ci nekupischoponost ich robi drahimi. Ak porovnavame ceny nehnutelnosti, musime porovnat aj platy. A vtedy sa ukaze, ake drahe ich mame.