nokia007
09.07.11,00:20
Dobrý den,chcem sa opýtať ci ak je na mojej nehnutelnosti vecne bremeno s dozivotnym pravom byvania,ci sa to vztahuje iba na tú konkretnu nehnutelnosť,ale bo ci sa dá urobiť taka vec ,ze kupim danému bremenu jeho vlastnu nehnutelnost,a tým pádom by uz nebolo na na tej mojej?:confused:

dakujem
danushka
08.07.11,22:27
Oprávnený z vecného bremena by musel s takouto dohodou súhlasiť, že kúpiš nehnuteľnosť, kde se vecné bremeno na dož.užívanie presunie. Dohodu o zruš. vecného bremena na prvej nehnuteľnosti podvrďte pred notárom a požiadaj kataster o výmaz tiarch v časti ,,C" LV.

Apropo, prečo chceš vec.bremenu kupovať jeho vlastnú nehnuteľnosť? Kúp novú a tam ho oprávni k dož.bývaniu.
nokia007
08.07.11,22:35
lebo ja tu nehnutelnost chcem predat..a s vecnym bremenom asi tako....-((
danushka
08.07.11,22:41
Chápem, že vec. bremeno je prekážkou pri predaji, alebo čerpaní úveru.
Myslela som to tak, aby si kúpil niečo iné, čo bude stále Tvoje a tam dotyčnú osobu oprávniš z vecného bremena :).
nokia007
08.07.11,22:47
a to sa da?? vlastne by sa iba premiestnilo "sídlo" ? ale dotycny by s tym musel suhlasit,ze?
danushka
08.07.11,22:49
Áno, oprávnený by s takouto zmenou musel súhlasiť.
nokia007
08.07.11,22:51
ved to....:-(( takze to nepredam nikdy...:-/
ale dakujem za odpovede .-)
danushka
08.07.11,23:06
Nehnuteľnosť môžeš predať aj s vecným bremenom. Vecnému bremenu to treba povedať. Ak zneužíva vecné bremeno svoje oprávnenie, druhý, čo by kúpil nehnuteľnosť s vecným bremenom by nemusel byť k bremenu až tak zhovievavý a strpieť mu toľko, čo Ty.

To píšem len preto, lebo som nahliadla do Tv. skorejších príspevkov a tuším, že je to komplikovaná ťarcha.

Vlastním tiež nehnuteľnosť s bremenom a bremeno robilo problémy. Bremenu som odpojila ele, lebo ma nik nezaväzoval dávať mu ich na moju ťarchu. Taktiež som bremenu povedala, že s mojim súhlasom sa smie znovupripojiť na elektrárňach, len tam treba nové hodiny, novú revíznu správu a hlavne to treba zaplatiť, čo ja na svoje trovy neurobím. Podotýkam, že moje bremeno so mnou nemá žiadne rodinné väzby. V prípade, že moje bremeno bude v budúcnosti strpčovať akokoľvek moje užívanie nehnuteľnosti, odpojím ho od vody a ponúknem mu na svoje trovy urobiť si svoju vlastnú prípojku.
A KEĎ MA to moje bremeno veľmi nasrdí, tak to predám aj s nim nejakému drakovi a ten si urobí poriadky. Bremeno pochopilo pointu ,,ži a nechaj žiť" a už sa chová slušne. :)
katalóg
09.07.11,04:32
ved to....:-(( takze to nepredam nikdy...:-/
ale dakujem za odpovede .-)
Predáš, ak sa pominie. Viem, že nie je jednoduchá doba, ale každá doba rieši svoje. Veď ti majetok neutečie.
Aby sa stal človek vecným bremenom, musí s tým súhlasiť. Či nie?
Predpokladám, že ide o človeka ako vecné bremeno, môžem sa spýtať ako vzniklo? Čo bolo príčinou? Pretože ak napr. "vecné bremeno" urobilo veľkú láskavosť voči rodine, aby neprepadol majetok... a tak ho vlastne zachránil pred zánikom, alebo ak bolo doslova donútené k tomuto kroku, príčin je asi neúrekom.
Ja len, aby sa nezabudlo na morálku. Peniaze nie sú všetko.
nokia007
09.07.11,04:41
Predáš, ak sa pominie. Viem, že nie je jednoduchá doba, ale každá doba rieši svoje. Veď ti majetok neutečie.
Aby sa stal človek vecným bremenom, musí s tým súhlasiť. Či nie?
Predpokladám, že ide o človeka ako vecné bremeno, môžem sa spýtať ako vzniklo? Čo bolo príčinou? Pretože ak napr. "vecné bremeno" urobilo veľkú láskavosť voči rodine, aby neprepadol majetok... a tak ho vlastne zachránil pred zánikom, alebo ak bolo doslova donútené k tomuto kroku, príčin je asi neúrekom.
Ja len, aby sa nezabudlo na morálku. Peniaze nie sú všetko.


blišie o vzniku vec.bremena mám v mojom predošlom príspevku "pladba za energie" ,ktorý sa síce zaoberá iným problémom,ale pre vysvetlenie stačí.
No ide o to ,ze spolunáivanie s týmto bremenom je uz neznesitelne,a chcem to vyriešiť,aby boli obe strany spokojne...:confused:
katalóg
09.07.11,05:06
blišie o vzniku vec.bremena mám v mojom predošlom príspevku "pladba za energie" ,ktorý sa síce zaoberá iným problémom,ale pre vysvetlenie stačí.
No ide o to ,ze spolunáivanie s týmto bremenom je uz neznesitelne,a chcem to vyriešiť,aby boli obe strany spokojne...:confused:
V tejto téme to nespomínaš, ale citovala ťa asi danushka.
Energie sú príčinou nezhôd, len aby energie neboli akože dôvodom pre predaj.
Najlepšie je vypočutie oboch strán. Ale o to tu na porade nejde.
Takže ja sa s najväčšou pravdepodobnosťou k tejto téme už vyjadrovať nebudem.
danushka
09.07.11,07:07
Energie sú dôvodom nezhôd aj dvoj-trojgenerečnachých rodinných užívateľov jednej nehnuteľnosti bez vec.bremena.Najlepším riešením je, aby každý mal svoje hodiny, resp. jeden spoločný merač a druhý - podružný, kde sa dá jasne prerátať, kto koľko spotreboval.

Pri oprávňovaní z vecného bremena je pre budúcnosť taktiež veľmi dôležité jasne určiť, čo vecné bremeno môže užívať, nie je ideálne oprávniť vec. bremeno užívať celú nehnuteľnosť, ale len jej určitú časť,ak sa to teda dá.
jozefhorvat
22.10.11,03:19
Ja by som zas mal otázku, ako sa postupuje, ak chcem zriadiť vecné bremeno na pozemkoch, kde som jediným vlastníkom a na pozemkoch kde mám väčšinový podiel, na účel výstavby a užívania inžinierskych sietí vedúcich cez moje pozemky v prospech budúcich majiteľov novorozparcelovaných pozemkov na výstavbu domov. Dík