jued
13.01.06,13:02
Ahojte, stretli ste sa už s tým, že Vám Sociálna poisťovňa odmietne potvrdiť kópiu ELDZ s odôvodonením , že nemôžu pečiatkou potvrdiť kópiu ELDZ ako doklad o jeho prevzatí ?
lenkak
13.01.06,12:04
Ešte sa mi toto nestalo, v NZ mi pekne opečiatkovali kópiu ELDZ. Aj RLFO.
heket
13.01.06,12:09
ELDZ sa odovzdávajú so sprievodným listom a ten potom opečiatkujú .
cepeva
13.01.06,12:16
Ahojte, stretli ste sa už s tým, že Vám Sociálna poisťovňa odmietne potvrdiť kópiu ELDZ s odôvodonením , že nemôžu pečiatkou potvrdiť kópiu ELDZ ako doklad o jeho prevzatí ?
Ano, kopiu mi nikdy neopeciatkuju.
Musim spravit sprievodny list a ten mi orazia.
Inak neviem, preco to tak robia. Nechapem to.
dada 1
13.01.06,13:12
Čo máte napísané na tom sprievodnom liste?
vladan
13.01.06,13:13
Čo máte napísané na tom sprievodnom liste?

skús pozrieť napríklad túto tému:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=14128&highlight=sprievodn%FD+list
cepeva
13.01.06,13:48
Ja mam napriklad takyto sprievodny list.
Neviem, ci je uplne najspravnejsi - ved mozu ostatni posudit - dam si poradit ohladne zmien v nom :)
Janka6685
13.01.06,13:51
Ja mam napriklad takyto sprievodny list.
Neviem, ci je uplne najspravnejsi - ved mozu ostatni posudit - dam si poradit ohladne zmien v nom :)

Mne kázali napísať aj miesto narodenia zamestnancov.
cepeva
13.01.06,13:53
Mne kázali napísať aj miesto narodenia zamestnancov.
No nehovorim, ze to tam nema byt, ale nerozumiem preco to tam chcu? Este mi to na Socialnej poistovni nepovedali, ze by som to tam mala dat a nosim im to tam osobne a aj to prezeraju. :)
stdr
13.01.06,13:53
Mne kázali napísať aj miesto narodenia zamestnancov.


... a ja nepíšem ani vymeriavací základ a nechýba im :p
Tweety
13.01.06,13:56
... a ja nepíšem ani vymeriavací základ a nechýba im :p
VZ bude asi chýbať potom nádejným dôchodcom, ak to tam neuvedieš, ako vypočítajú dôchodok, z čoho budú vychádzať?;)
stdr
13.01.06,13:57
VZ bude asi chýbať potom nádejným dôchodcom, ak to tam neuvedieš, ako vypočítajú dôchodok, z čoho budú vychádzať?;)

Ale na čo im bude na sprievodnom liste???
Janka6685
13.01.06,14:01
No nehovorim, ze to tam nema byt, ale nerozumiem preco to tam chcu? Este mi to na Socialnej poistovni nepovedali, ze by som to tam mala dat a nosim im to tam osobne a aj to prezeraju. :)

Ja som to nemala vypisane na ELDZ a poslali ma zisťovať tuto informaciu. Potom ma upozornila na všetko, čo všetko musim mať na sprievodnom liste a že toto tam tiež musim dať.
Janka6685
13.01.06,14:01
Ale na čo im bude na sprievodnom liste???

Možno preto tam musi byť všetko, lebo len ten ti opečiatkujú.
Tweety
13.01.06,14:04
Ale na čo im bude na sprievodnom liste???
Nevšimla som si, že tam , no tam teda určite netreba.;)
stdr
13.01.06,14:06
To sa mi zdá už také byrokratické. Veď mám kópiu toho ELDP...
Tak keď tam chcú mať všetky údaje, nech rovno opečiatkujú ten ELDP :confused:

Veď keď posielam poštou prihlášky, odhlášky, výkazy - nič nemám od nich potvrdené.
cepeva
13.01.06,14:41
... a ja nepíšem ani vymeriavací základ a nechýba im :p
Ten vymeriavaci zaklad pisem pre seba. Aby som mala v buducnosti podklad, ze som im vykazala prave taky vymeriavaci zaklad :)
Zita4
13.01.06,15:42
Ja im to odovzdávam so sprievodným listom s uvedením mien, rodných čísiel a obdobia, za ktoré odovzdávam ELDP. Kópie si pripnem k spriev. listu a mám to všetko pokope.
Viera3
14.01.06,17:17
........ja napíšem :v prilohe Vám zasielame ELDZ týchto zamestnancov-meno,rod.číslo,bydlisko......ostatne udaje su na ELDZ-ako VZ,aj doba poistenia,pošlem to doporučene na socialku,zatial to bolo v poriadku.
otázka
15.01.06,11:01
Ja posielam všetko poštou /nie na podací lístok/, aj prihlášky, odhlášky a na malý papierik napíšem: prosím o spätné zaslanie potvrdených kópií, ďakujem a podpis. Teraz som sa pozerala, mám orazené aj ELDZ aj sprievodný list.
Prue
15.01.06,13:38
Som prekvapená touto diskusiou, mne sa zatiaľ nestalo, že by mi odmietli oraziť kópiu ELDZ. Asi to záleží od človeka, ktorý ELDZ preberá a ja som doteraz mala šťastie len na milé dámy.
estera
15.01.06,16:35
... a ja nepíšem ani vymeriavací základ a nechýba im :p ELDP zasielam poštou aj s prílohovým listom - nepíšem VZ a ani odo mňa to nevyžadujú. List zasielam na SP s vyznačením mena referentky. Možno záleží ku ktorej referentke patrí odosielateľ týchto dokladov.
lenkak
15.01.06,16:43
Prue, asi sme mali šťastie, lebo zatiaľ sme len dve. Ale dokedy?
Laura1
11.08.07,10:25
Ahojte,
nemám zatiaľ skúsenosti s ELDZ, prvýkrát mi odchádza zamestnanec. V programe si viem vytlačiť ELDZ za rok 2007. Zamestnanec vo firme pracoval od r. 2005. Rok 2005,2006 účtovala predchádzajúca účtovníčka. Ako mám postupovať?
Ďakujem, Laura
lenkak
11.08.07,17:58
ak nemáš v programe archív za predch. obdobie, určite niekde nájdeš vytlačené mzdové listky. Na základe nich by si potom vedela vyplniť ah ELDP.
Heni
11.12.07,11:21
chcela som v Sociálnej poisťovni odovzdať ELDP (vytlačený v najnovšej verzii Pohody), pani mi ho odmietla prevziať, lebo vraj ELDP musí byť buď na originálnom tlačive od nich, alebo vytlačený z ich www-stránky :eek:
iné vraj nemajú správny čiarový kód :cool: nejak sa mi to nevidí, ostatné mesačné výkazy alebo RLFO - s tým nie je problém... mám chuť im to poslať poštou :cool:
Zoltán Kovács
11.12.07,11:27
chcela som v Sociálnej poisťovni odovzdať ELDP (vytlačený v najnovšej verzii Pohody), pani mi ho odmietla prevziať, lebo vraj ELDP musí byť buď na originálnom tlačive od nich, alebo vytlačený z ich www-stránky :eek:
iné vraj nemajú správny čiarový kód :cool: nejak sa mi to nevidí, ostatné mesačné výkazy alebo RLFO - s tým nie je problém... mám chuť im to poslať poštou :cool:

Pošli kludne poštou aj so sprievodným listom vo dvoch vyhotoveniach. Jeden list ti pošlú späť s potvrdením o obdržaní ELDP. Ja to tak robím bežne, po skúsenostiach odovdať ELDP osobne. Zatiaľ ani jeden sa nevrátil.
Heni
20.02.08,18:51
ak sa posiela ELDZ poštou, koľko asi trvá, kým príde zo Soc. poisťovne potvrdený naspäť?
posielala som to pred 2 mesiacmi a ešte nič nevrátili... :(
katkaj
21.02.08,06:58
ak sa posiela ELDZ poštou, koľko asi trvá, kým príde zo Soc. poisťovne potvrdený naspäť?
posielala som to pred 2 mesiacmi a ešte nič nevrátili... :(

ELDZ už nie je, teraz je ELDP ale to len tak na okraj ;) Potvrdenie prijatia ELDP trvá niekedy aj dlhšie, podľa toho ako stíhajú spracovávať prijatú poštu. Prípadne skús sa telefonicky informovať kde je problém :rolleyes:
Zoltán Kovács
21.02.08,07:06
ak sa posiela ELDZ poštou, koľko asi trvá, kým príde zo Soc. poisťovne potvrdený naspäť?
posielala som to pred 2 mesiacmi a ešte nič nevrátili... :(

Ak si nepriložila sprievodný list, ktorý by potvrdili,tak asi nedostaneš nič od ních. Vlastná skúsenosť.
Heni
03.03.08,09:52
poslala som, priložila som sprievodný list, všekto dvojmo... po 2,5 mesiaci sa mi poštou vrátili ELDP s prípisom, že sú nesprávne vyplnené... ako som preratúvala, tak som preratúvala, chybu som si nenašla... tak som sa išla informovať, ako to, že sú nesprávne vyplnené... tak mi zas bolo povedané, že vyplnené sú dobre, ale musia byť vyplnené na originálnom tlačive a ja som ich mala vytlačené z programu Pohoda.
JEDINÝ ROZDIEL BOL V TOM, žE POHODA TAM NETLAčí PRáZDNE RIADKY - A PANI NA SOC. POIST. POVEDALA, žE AJ TIE PRAZDNE RIADKY TAM MUSIA BYŤ.
Fakt nenachádzam slov. :mad: