nosulik
09.07.11,12:07
Ahojte chcem sa spítať aká je možnosť a či vôbec nejaká je získať nejaké peniaze-aspoň časť od exmanžela rozviedli nás no ešte stále čakám na pečiatku.Od 1.1 mi nedal na stravu a oblečenie pre malú ani korunu,nič jej nekúpil,neživil ju,býval s nami ,ale nezaujímalo ho či jej mám čo dať jesť,veľmi sa usiloval ju dostať do striedavej starostlivosti,aby mi nemusel nič platiť-jeho slová boli nedostaneš odo mňa ani korunu,pre malú spravím všetko.To všetko boli a sú drahé darčeky,hračky takže tak,ja som mohla byť taká hnusoba a povedať malej keď pítala niečo mňam v obchode alebo doma,no dobre uvarím Ti tú novú Barbinu za 50eur a napapáš sa,ale jasné nespravila som to to sa proste nedá a snažila som sa aby jej nechýbalo nič.Ťahala som všetko sama mám všetky bločky a mala som to nachystané aj na súd,no sudkyňa pri mojej poznámke ,že mi na malú neprispel ani korunou na stravu,oblečenie,vakcínu,tabor....povedala že s nami býval v jednej domácnosti a že je ťažko dokazateľné,že neprispieval a na moju námietku povedala,že som zaťažená na peniaze!!!!!!!!!!je to normálne keď sa matka domáha toho na čo má nárok,veď to nie je len moje dieťa,v rozsudku to vôbec nespomenula ani náznakom,že som žiadala niečo.Za nájom dával polovicu,aby mohol s nami zostať bývať a znepríjemnovať mi život-nevadí prežila som a konečne sa odsťahoval.Súd mu určil platiť na malu 130 eur,no sudkyňa to sformulovala asi takto: otec je povinný platiť na výživu..........130eur mesačne,vždy do 15-teho dňa toho ktorého mesiaca vopred,počnúc mesiacom nasledujúcim po právoplatnosti výroku o rozvode manželstva tohoto rozsudku....,takže by mal začať platiť už za 7 mesiac?alebo ešte nemusí až keď budem mať pečiatku zo súdu? a ak sa odvolá tak sa to zase oddiali alebo ako to mám chápať.Na právnika momentálne nemám takže každá rada je dobrá.Vyžijeme len tak tak ale da sa ťahám nadčasy aby malej nič nechýbalo a mohla som jej dopriať to na čo bola zvyknutá,ona za to nemôže a veľmi ťažko je jej vysvetliť,že sa musíme uskromniť.
Mila123
09.07.11,10:45
ako znel návrh na rozvod??? na výživné???,
nosulik
09.07.11,11:32
navrh na rozvod som podavala ja klasický pre nezhody,odlišné povahy.... po dohode s ním a v tom čase sme sa dohodli že mi bude platiť na malu 120eur a bolo to tam zaznamenané a dokonca aj sme sa dohodli ustne kto a kedy a ako sa bude s malou stretavat,no 2 dni pred rozvodom mi oznamil,že chce malu do striedavej starostlivosti a nedostanem od neho ani korunu,ja som nesuhlasila so striedačkou a tak sa nám to ťahalo 5mesiacov,malá je zverená do mojej starostlivosti a zastupujem aj spravujem jej majetok,súd mu určil časy ...kedy sa má s malou stretavať...asi tak či chceš ešte niečo konkrétnejšie?
Mila123
09.07.11,11:37
návrh na výživné znel ... ako?????termín od kedy má súd zaviazať otca k jeho prispievaniu????
willma
09.07.11,12:49
mimotemy prepáč asi si pítala moc mäkko, nabudúce skús pýtať:)
nosulik
09.07.11,13:13
žiaden dátum tam sudkyna neurčila,neni tam nič len to čo som napísala hore,Otec je povinný platiť na výživu..........130eur mesačne,vždy do 15-teho dňa toho ktorého mesiaca vopred,počnúc mesiacom nasledujúcim po právoplatnosti výroku o rozvode manželstva tohoto rozsudku....,.........k rukám matky moje meno bydlisko.To je všetko čo je v rozsudku ohladom výživného napísané,za tým je odstavec ako sa má s malou stretávať......končí to tým ,že som povinná dieťa na stretnutie s otcom pripraviť materiálne aj psychicky,potom nasleduje odôvodnenie...,neuviedla dátum Mila si strašne zlatá sa mi snažíš pomôcť,ale fakt tam neni nič viac ak treba a vyznáš sa v tom zoskenujem a pošlem Ti to na mail.
Mila123
09.07.11,13:34
žiaden dátum tam sudkyna neurčila,neni tam nič len to čo som napísala hore,Otec je povinný platiť na výživu..........130eur mesačne,vždy do 15-teho dňa toho ktorého mesiaca vopred,počnúc mesiacom nasledujúcim po právoplatnosti výroku o rozvode manželstva tohoto rozsudku....,.........k rukám matky moje meno bydlisko.To je všetko čo je v rozsudku ohladom výživného napísané,za tým je odstavec ako sa má s malou stretávať......končí to tým ,že som povinná dieťa na stretnutie s otcom pripraviť materiálne aj psychicky,potom nasleduje odôvodnenie...,neuviedla dátum Mila si strašne zlatá sa mi snažíš pomôcť,ale fakt tam neni nič viac ak treba a vyznáš sa v tom zoskenujem a pošlem Ti to na mail.
rozhodnutie na pojednávaní ti predsa ústne povedala, mala si namietať, nech výživné je platené odo dňa, od kedy neprispieva......pomôže ti iba návrh na výživné do rozvodu,
návrh ti napíšu na príslušnom ÚPSVaR, zadarmo....a poskytnú aj bližšie informácie ohľadom platby a pod....
nosulik
09.07.11,14:27
Ďakujem Mila,pôjdem tam hneď v pondelok a ešte prosím ťa na ktoré oddelenie teda kde to mám hladať,ísť za kurátorkou ktorá malú zastupovala?A na pojednávaní som sa ozvala a žiadala vyplatenie aspoň nejakej čiastky od januára,uzemnila ma tým,že som zaťažená na peniaze a ,že je ťažko dokazateľné,keď sme spolu v jednej domácnosti,že neprispieval na domácnosť,nepomohlo ani to,že som všetky doklady mala pekne pozopínané a prefotené,mesiac po mesiaci,vieš sudkyňa ktorú som mala dosť okato držala stránku ex manželovi,na sťažnosť ,že mi zobral klúče od auta a od januára ho nemôžem používať,keď potrebujem ísť s malou k lekárovy,na nákup.....mi povedala ,že som predsa schopná si zabezpečiť iný odvoz-takže aj moje auto som nemala a nemám k dispozícii....jemu pred uzavretím rozsudku sa 3x zmienila,že sa môže odvolať a že si má v klude doma preštudovať rozsudok a uzavrela to ,že pojednávanie je ukončené.Kurátorka mu nezabudla pripomenúť,že keď nie je spokojný s vyjadrením detskej psychologičky môže požadovať za 6m nový posudok,bože veď sám súd ju určil,zaplatili sme si za ňu obaja,ešte mu povedala ,že nech sa nebojí,že mala aj také prípady kedy sa dieťa samo chcelo vrátiť k otcovy.............sudkyňa jej pridržala stránku,vieš ja som sa tam citila ako taká krkavčia mať, čo chce len peniaze a za každú cenu dieťa,ale oni ani len netušia čo sa u nás doma dialo.....a prečo som sa rozviedla a ostávam s malou sama.Veľmi pekne Ti ďakujem za radu a dúfam ,že nemusím čakať na právoplatrnosť rozsudku a čím skôr konať.
Mila123
09.07.11,14:33
áno, malo by to byť za tou pracovníčkou, kt. bola na súde...ale ak by si s ňou nebola spokojná,popr. ste si proste nesadli, máš možnosť (ja som to využila) išla som za vedúcou odboru a ona mi pridelila inú pracovníčku...bude ti vravieť (vedúca), ako aj mne, že bývam na ulici, kt . je problematická...preboha !!!nebývam v gete, čo rómskej osade, ......je to ich problém ako majú rajonizáciu urobenú.......veľa zdaru ti prajem.....a držím palce