janka333
09.07.11,19:36
Dobry den, chcem sa poradit na co vsetko mam pravo ako slobodna matka. existuju nejake vyhody co sa financii tyka? mozem poziadat stat o nejaky prispevok navyse? materska mi vychadza priblizne na 300eur mesacne, mam odrobene 2 roky, otec dietata priznal otcovstvo na matrike a dieta bude mat jeho priezvisko, ale nezije s nami v jednej domacnosti. Oficialne nevlastnim ziadne majetky. prosim poradte
Xanti
09.07.11,17:40
Dobry den, chcem sa poradit na co vsetko mam pravo ako slobodna matka. Na výživné pre dieťa od otca dieťaťa. A tiež na príspevok na výživu pre slobodnú matku od otca dieťaťa .existuju nejake vyhody co sa financii tyka? Jedine tie čo som ti napísala mozem poziadat stat o nejaky prispevok navyse? Žiaden príspevok neexistuje. materska mi vychadza priblizne na 300eur mesacne Je to viac, ako dávka v hmotnej núdzi, nič iné nedostaneš okrem prídavku na dieťa. , mam odrobene 2 roky, otec dietata priznal otcovstvo na matrike a dieta bude mat jeho priezvisko, ale nezije s nami v jednej domacnosti. Oficialne nevlastnim ziadne majetky. prosim poradte
odpovede máš v texte modrým.
Zhrnuté, ako slobodná matka na žiadne "výhody" nemáš nárok.
ivka70
09.07.11,17:43
Ak si osamela matka, tak mas narok na dlhsiu matersku.

Mas narok na vyzivne na dieta a aj na uhradu nejakych zvysenych nakladov suvisiacich s porodom na seba od otca dietata.
Mila123
09.07.11,17:45
životné minimum dosahuješ, ak by si aj chcela niečo , musela by si žalovať (dožadovať sa) príspevku nevydatej matke, na kt. máš nárok, podľa Zákona o rodine.....a ten ti musí uhrádzať otec tvojho dieťaťa....máš nárok na výživné pre dieťatko , povinný je jeho otec.....máš predsa ešte nárok na pôrodné...to ti určite vyplatili a ešte aj na PnD, tie si si nárokovala a ešte aj na DB, podľa výšky príjmu (to je individuálne, podľa toho kedy sa ti dieťa narodilo a aký v tom roku si mala príjem...) a potom ak by si nedosahovala výšku ŽM tak potom nastupuje štát....