prudky
09.07.11,21:28
Pomerne mi vadí nadutosť ľudí, ktorí dostali do rúk nejakú moc.

Dnes bol v českej telke obdobný prípad "falošnostavovskej solidarity - mašinérie/STROJA".

Pacientovi pri operácii (asi brucha/ hrudníka) lekári zabudli 20 cm špachtľu.
Bol vo vážnom ohrození + nová operácia.
Dal to na súd.
Súd lekárov oslobodil, na základe 2 posudku 2 znalcov, ktorí "zistili", že lekári nepochybili :eek:.
(ani češi po 1989 neprečistili sudcovské rady)

Nemám lekárske vzdelanie, ale zdá sa mi jasné, či urobili chybu alebo nie.


////////////////

Nemám právnické vzdelanie, ale vidím tu jasnú paralelu.

O mašinérii vyšetrovateľov / prokurátorov / sudcov niekto zamkol závažnú tému.

(či sa môže sa o "nedotknuteľných" aspoň diskutovať, keď už nemáme moc to dotlačiť do normálnych = spravodlivých koľají).

Tu sú vyjadrenia verných "obhajcov STROJA" zo zavretej témy
/////////
1,

Chvíľu som tu nebola, a ako vidím, nič nové pod slnkom. Ba predsa len. Toľko zhovädilostí na jednom mieste som dávno nečítala. Ciners, nie je to na grc, je to doslova hnus, keď choré hlavy vyštartujú do boja za spravodlivosť
...

To teraz sa tu hráš na čo? Na druhého Hríba, či na Dubáka?
...

Ty robíš len také závery, ktoré môžeš vyvodiť bez toho, aby si preštudoval cely spis. Podľa mňa táraš dve na tri a vydávaš to za seriózne závery. A to je hnus hnusovatý. Presne taký, akým bola Hríbová Lampa.
.....

Pre mňa Kocúr a spol. sú, a zostanú vrahmi, právoplatne odsúdenými. Kým sa nepreukáže opak. Vypisovanie na Porade na tom nič nezmení. A nech Boh ochraňuje túto republiku, keď sudcami a vykladačmi práva sa stávajú novinári, politici a jeden fyzik, čo všade bol a všetko vie!:eek:
...

Jáj ... a okrem novinárov, politikov a fyzikov som zabudla na elektrikárov, strojárov a všeumelecov, ktorí budú súdiť namiesto sudcov. A ešte na tých, ktorých dočasne prepustili z ústavu.

2,
Myslel som si ze toto je porada. alabut neviem z akej si politickej strany ale je mi z tejto temy na grc, to si daj na blog alebo inde a nie na poradu

3,
Vychádzam z predpokladu, že "druhá strana" - vyšetrovateľ, prokurátor, sudca nemohli len tak jednoducho prísť do diskusnej relácie:
...

Nie som odborník na zákony, čo sa mohli poruśiť, tak skúsim:
Znevažovanie štátnych orgánov, pohŕdanie súdom?
Ohováranie, znevažovanie dobrého mena konkrétnych úradníkov, svedkov?
...

Prokuratúra vo svojom vyhlásení má podľa mňa pravdu. Ministerka spravodlivosti s problémami len navrhuje - diskutuje, aby sa rozhodnutia súdov zverejňovali
//////////////////////////
marjankaj
09.07.11,19:46
No keď tu tak skloňuješ tú "spravodlivosť", tak by si mohol aj vysvetliť, čo to vlastne je tá spravodlivosť.
Najlepšie bude, keď budeš citovať nejaký zákon.

Inak to bude debata typu: Jeden o voze a druhý o koze.
Mila123
09.07.11,19:52
Ja iba prikladám, poznám jeden prípad , stal sa u nás...pacientke pri operácii zabudli rúško v bruchu.....
mala silné bolesti, rana sa jej nehojila.....preto zhruba po pol roku išla na USG vyšetrenie, následne jej zistili (urobila jednu dobrú vec, že nešla k nám do nemocnice , ale do susedného mesta) a tam jej zistili zašité rúško( to je tá vo väčšine prípadov malá zelená plachta, kt. prekrývajú telo pacienta a cez otvor v rúšku operujú....)
vieš koho NsP potrestala???? personál, mimo lekárov..... vedenie NsP tvrdilo, keby si inštrumenálky popočítajú všetky inštrumenty, nestane sa to....bránili sa, že to mohol byť len kúsok, kt. odpadol z rúšky, ale pani vyoperovali kompletnú zahnitú rúšku.....
pani mala snahu sa dohodnúť mimosúdne.....špitál nesúhlasil, je to v riešení súdov, zhruba 6-ty rok.... ja jej držím palce, mohla ja umrieť,hrozila sepsa....pretože nevedia počítať ????.....alebo stále platí, to prozaické....na Slovensku je to tak????
Mila123
09.07.11,19:56
ja v živote, a to už mám dosť rokov, poznám tu na zemi iba dve spravodlivosti...po prvé každý starneme.....po druhé...každý musí umrieť....a na súd si chodíme po rozsudok, kt. nemá nič spoločné so spravodlivosťou.....(NIEKEDY SA ALE PREDSA ZADARí)
marjankaj
09.07.11,20:00
Ja iba prikladám, poznám jeden prípad , stal sa u nás...pacientke pri operácii zabudli rúško v bruchu.....
mala silné bolesti, rana sa jej nehojila.....preto zhruba po pol roku išla na USG vyšetrenie, následne jej zistili (urobila jednu dobrú vec, že nešla k nám do nemocnice , ale do susedného mesta) a tam jej zistili zašité rúško( to je tá vo väčšine prípadov malá zelená plachta, kt. prekrývajú telo pacienta a cez otvor v rúšku operujú....)
vieš koho NsP potrestala???? personál, mimo lekárov..... vedenie NsP tvrdilo, keby si inštrumenálky popočítajú všetky inštrumenty, nestane sa to....bránili sa, že to mohol byť len kúsok, kt. odpadol z rúšky, ale pani vyoperovali kompletnú zahnitú rúšku.....
pani mala snahu sa dohodnúť mimosúdne.....špitál nesúhlasil, je to v riešení súdov, zhruba 6-ty rok.... ja jej držím palce, mohla ja umrieť,hrozila sepsa....pretože nevedia počítať ????.....alebo stále platí, to prozaické....na Slovensku je to tak????

A teraz povedz, aké by bolo to "spravodlivé riešenie" tohto prípadu?
Petra Nová
09.07.11,20:20
Čo tu chceš vlastne riešiť? To som zo zadania nepochopila. Chceš rozpútať II: Gombíkovú vojnu? Proti komu? Proti lekárom, právnikom, čo pochybili. Máš ambíciu byť sudcom. Nemáš síce právnické vzdelanie, ale považuješ sa za právnika nad právnikmi a nerobí ti problém všetkých súdiť a odsúdiť. Len seba nie:eek: A čo tak hodnotiť jedného konkrétneho elektrikára, ktorého zovšade vyhodili?! Lebo nebol k ničomu a nikto s ním nevedel vydržať?

Pokiaľ viem, tak podľa práva existuje individuálna zodpovednosť právnika, lekára, zamestnanca, s výnimkou tých, čo podpísali spoločnú hmotnú zodpovednosť za zverené hodnoty. My tu táraním o ničom, žiaden zodpovednostný vzťah nevyriešime. Každý kto sa cíti ukrátený na právach alebo poškodený na zdraví, či majetku, má právo uplatniť svoje nároky na príslušných orgánoch. Tie jediné sú kompetentné ich riešiť a vyriešiť.

Fakt neviem, či okrem otravovania vzduchu, tu potrebuješ rozprúdiť vojnu medzi "vernými obhajcami stroja" a tebou, ako jediným spravodlivým moralistom! Poznám tvoje heslo: keď ty máš pravdu, tak ju nemôže mať nikto iný!!!! O to ti ide, aby sme sa tu pretláčali, kto je silnejší! Vyše roka tu bol relatívny pokoj. A to ti zrejme zo všetkého najviac vadí. :rolleyes::(
Petra Nová
09.07.11,20:24
A čo robí táto téma v kultúre tak, to ozaj netuším!
prudky
09.07.11,20:34
No keď tu tak skloňuješ tú "spravodlivosť", tak by si mohol aj vysvetliť, čo to vlastne je tá spravodlivosť.
Najlepšie bude, keď budeš citovať nejaký zákon.

Inak to bude debata typu: Jeden o voze a druhý o koze.

Základ spravodlivosti je, že (aj keď sú nedokonalé) VŠETCI dodržiavajú zákony.
aj občania
aj policajti
aj sudcovia
aj politici

a kto ich prekročí bude ROVNAKO potrestaný

aj občania
aj policajti
aj sudcovia
aj politici

Aj keď je to pre nich nevýhodné - tak ako demokraciu ( aj keď ich nikto "nevidí" ako písali Lononovi v demaršoch : v tom je "oddanosť demokracii).