emja
09.07.11,22:00
poprosim Vas o radu, kde by som mohla samostatne kupit nahradne lanko na krovinorez. v Baumaxe ich predavaju, avsak tam su velmi drahe. dakujem
Mila123
10.07.11,06:29
a čo skúsiť mountfield ??? hornbach?
emja
10.07.11,06:36
dakujem za radu, pozriem sa aj tam
220870
10.07.11,07:14
Vo všetkých predajniach kde právajú "vercajch" brúsky vrtačky atd.Neviem aký krovinorez máte a vzhľadom na to že sa pýtate takúto vec tipujem že tomu moc nerozumiete.Dajte si pozor nie každé lanko sa hodí do každého krovinorezu.Keď to pôjdete kupovať musíte vedieť tip názov a označenie vášho krovinorezu.Predjcovia v Bamaxoch a podbných obchodoch vám takmer istotne nebudú vedieť poradiť .Odporúčam kupovať v menších predajňach
emja
10.07.11,08:46
vdaka, zoberiem si kusok povodneho lanka dufam, ze tam najdem co hladam. Original navite lanka su drahe a ten "dielec" na ktory sa lanko navija je mi potom zbytocny - uz ich mam styri...
unidat
11.07.11,04:44
Lanká majú rôzne prierezy, ja mám lepšie skúsenosti s hranatým, štvorcovým ako okrúhlym.
emja
11.07.11,06:44
a kde Vy kupujete tieto lanka??? dakujem za odpoved
unidat
11.07.11,09:23
Videl som to aj v Kauflande :-)), ale ja to kupujem v blízkej predajni Husquarna ( v BB).
dolfort
15.07.11,19:02
aj moja skúsenosť je že vo veľkých sieťach býva tento spotrebák predražený. Minule som v malej predajni poriešil 87m Stihl 2,4 mm strunu za 11,82 €. Myslím že ok cena, treba si pýtať na drzovku zľavy zľavy a ešte raz zľavy.

Keď som nedávno behal po "stavebných" nákupoch, dostal som 10-15% v 4 z 5 predajní.
Luky89
16.07.11,11:15
Pri lanku je dôležitý priemer lanka (ten máte určite uvedený v návode), prierez lanka(kruh, hviezda, trojuholník,...) prierez ma vplyv na kvalitu sekania trávi pri trojuholníku by nemali konce zasychať tak ako pri kruhu. A v neposlednom rade ak nie najdôležitejší faktor je farba lanka farba určuje jeho odolnosť vzostupne : biela-žĺtá-zelená-oranžová-červená-čierna(sivá). Rozdiel v sile lanka je cca. 30 % medzi stupňami čo neznie dôležito ale napr. s oranžovým ledva odkosite pŕhľavu s ktorou červené nemá problém. Ja výhradne použivam červené čierne je problém kúpiť pre určité priemery respektíve je pridrahé (obsahuje kúsky alebo vlákna kovu). Nikdy nekupovať v obchodoch typu Kaufland, Baumax väčšinou je predražené aj v obchodoch čo sa zaoberajú predajom záhradnej techniky je väčšinou predražené odporúčam skôr malé obchody (železiarstva semenárstva) a vždy kupovať čo najväčšie množstvo lebo cena obvykle kvadraticky klesá voči dĺžke v balení (alebo raz kupiť 500 m cievku a máte postarané:)).

A to čo ste kupovali hlavicu je ako keby ste vždy kupovali nový traktor (obvykle je v nádrží zopár kvapiek )keď potrebujete dotankovať benzín to lanko je k novej hlavici len ako bonus.
lužkin
17.07.11,06:44
Takéto veci predávajú aj v niektorých záhradkárstvach.
camozzi
17.07.11,08:03
Pri lanku je dôležitý priemer lanka (ten máte určite uvedený v návode), prierez lanka(kruh, hviezda, trojuholník) prierez ma vplyv na kvalitu sekania trávi pri trojuholníku by nemali konce zasychať tak ako pri kruhu. A v neposlednom rade ak nie najdôležitejší faktor je farba lanka farba určuje jeho odolnosť vzostupne : biela-žĺtá-zelená-oranžová-červená-čierna(sivá). Rozdiel v sile lanka je cca. 30 % medzi stupňami čo neznie dôležito ale napr. s oranžovým ledva odkosite pŕhľavu s ktorou červené nemá problém. Ja výhradne použivam červené čierne je problém kúpiť pre určité priemery respektíve je pridrahé (obsahuje kúsky alebo vlákna kovu). Nikdy nekupovať v obchodoch typu Kaufland, Baumax väčšinou je predražené aj v obchodoch čo sa zaoberajú predajom záhradnej techniky je väčšinou predražené odporúčam skôr malé obchody (železiarstva semenárstva) a vždy kupovať čo najväčšie množstvo lebo cena obvykle kvadraticky klesá voči dĺžke v balení (alebo raz kupiť 500 m cievku a máte postarané:)).

A to čo ste kupovali hlavicu je ako keby ste vždy kupovali nový traktor (obvykle je v nádrží zopár kvapiek )keď potrebujete dotankovať benzín to lanko je k novej hlavici len ako bonus.

Mam stroj Husqvarna. Doteraz som pouzival vzdy original Husqvarna lanko s okruhlym prierezom. Nedavno som vyskusal lanko od Makyta-Dolmar 2,4 mm so stocenym stvorhranom a je to podstatne lepsie kosenie za tu istu cenu lanka. Mimochodom, lanko je modre.
Luky89
18.07.11,05:25
z modrým lankom som sa ešte nestretol to bude asi nejaká reklamná serepetička Makyty