mirokiro
10.07.11,09:09
Zväzujem kúpu el. kolies na Clio - moja predstava by bola nejaké 15-tky . Preto by som sa chcel spytat, ci náhodou nemáte niekto pozitívne skúsenosti s 15tkami na Cliu. A ak 15-tky, tak potom ake gumy?
Original v TP je zapisana max. velkost 15 a sirka 165, co sa mi zdá naozaj o ničom.Dakujem
KoxXxo
10.07.11,09:15
V TP bývajú zapísané aj alternatívne veľkosti pneu, dobre pozri .


http://www.michelin.sk/michelinsk/sk/pneumatiky/vybra-vhodne-pneumatiky/20061224112330.html
Stanislav 1975
10.07.11,09:26
Zväzujem kúpu el. kolies na Clio - moja predstava by bola nejaké 15-tky . Preto by som sa chcel spytat, ci náhodou nemáte niekto pozitívne skúsenosti s 15tkami na Cliu. A ak 15-tky, tak potom ake gumy?
Original v TP je zapisana max. velkost 15 a sirka 165, co sa mi zdá naozaj o ničom.Dakujem

Iné pneu ako sú zapísané v TP( hlavné, alternatívne) NEMOŽEŠ mať...-teda lepšie povedané disky, elektrony...
Ale na Clio sú tie 165 OK, to je maličké auto...,nemožeš tam mať 225 ako na Touarega...
peterkos2
10.07.11,12:13
Tento týždeň som absolvoval zápis alternatívnych pneu do TP.Stiahol som si tlačivo na stránke výhradného dovozca do SR-u mňa Ford-vypísal,oskenoval,poslal spolu s oskenovaným TP na ich mail.Na druhý deň mi poslali na mail rozmery,ktoré môžem mať.Po uhradení 33EUR-každá značka to má rôzne-mi poslali potvrdenie s ktorým som šiel na okresný úrad odbor dopravy,vypísal som žiadosť,dal 6EUR kolok,poobede som dostal nový TP aj so zapísanými pneu.Lenže nebol celý vypísaný-chýbali niektoré údaje a s tým ma poslali na dopravný inšpektorát,čo ma trochu vytočilo a tam po vypísaní žiadosti na zmenu a po krásnom čakaní plus ďalších 6EUR kolok mi dali TP.Po obdržaní SMS-ky si pôjdem ešte pre malý TP-čipovú kartičku.A krásny deň je za nami.Chodil som doteraz na pneu,ktoré som nemal zapísané,ale viem že občas to policajti kontrolujú,samozrejme ďalší problém na STK
Stefan2005
10.07.11,13:33
vďaka nakopnutiu od peterkos2 som našiel aj oficiálny postup:

http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=95529
peterkos2
10.07.11,17:31
Aby som nezabudol.Pri kúpe elektrónov od autorizovaného predajcu dostaneš od nich aj alternatívne rozmery-potvrdenie samozrejme zadarmo.Inak čo som napísal,to je jeden z oficiálnych postupov.Neoficiálne mi to nechcel spraviť nikto:D:D.A že je u nás korupcia:D