merele
10.07.11,12:28
Dobry den ,


S kamaratom robime spolu firmu , obaja budeme konatelia bez zamestnancov a zamestnancami nebudeme ani my.Ja som momentalne vedeny na Urade prace a kamarat ma zivnost.

Kedze budem spolocnik , musim sa odhlasit z Uradu prace?
Kedze osobne nemam zivnost aky postup je pre mna najvyhodnejsi co sa odvodov tyka ?

Velmi pekne dakujem za odpovede.
veronikasad
10.07.11,10:32
Založenie s.r.o. treba nahlasiť na UP, spoločník sa v zmysle zákona o službách zamestnanosti považuje za SZČO - nemôže byť uchádzačom o zamestnanie.

Predpokladám, že okrem konatelov budete obidvaja aj spoločníci.
merele
10.07.11,10:35
Ano obaja budeme konatelia aj spolocnici. Takze z UP sa budem musiet asi odhlasit a ohladom odvodov to bude ako?
Je nejaky rozdiel ak budem samoplatitel bez zvinosti a budem len spolocnik a konatel alebo si mam zriadit aj ja zivnost?

Dakujem
veronikasad
10.07.11,10:38
Ano obaja budeme konatelia aj spolocnici. Takze z UP sa budem musiet asi odhlasit a ohladom odvodov to bude ako?
Je nejaky rozdiel ak budem samoplatitel bez zvinosti a budem len spolocnik a konatel alebo si mam zriadit aj ja zivnost?

Dakujem
Obidvaja musíte byť zdravotne poistení, aj keď nebudete zamestnancami. živnostník bude platiť odvody z činnosti SZČO, ty sa musíš prihlásiť ako samoplatitel. Minimálne odvody sú v rovnakej výške, t.č. 46,06€.

Odvody do SP budeš platiť len v prípade, ak si budete vyplácať z s.r.o. ako konatelia alebo spoločníci pravidelný alebo nepravidelný príjem (aj keď nie ste zamestnanci). Z tohto príjmu sa platia odvody aj do ZP.
avalik
10.07.11,10:39