Micifuzik
10.07.11,15:15
Ahojte, my sa chystáme tento rok autobusom na Korfu do mesta Kavos, časť Agios Petros. Ideme s CK Aeolus do apartmánov Captains.
Môže mi niekto poradiť , kto tam bol ako dlho tam trvá cesta, akou trasou sa tam ide a ako tam vlastne je? je odtiaľ ďaleko na centrálnu pláž, potravín a do centra. Ideme s tromi deťmi.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
220870
10.07.11,13:32
autobusom si tipnem 35 hodín,z BA.Cez Rakúsko a Taliansko je to 1900KM.Ale podobné alebo práve takéto info vám poskytnú najlepšie v Aeoluse.
Micifuzik
11.07.11,05:59
ďakujem, v cestovke mi tvrdia, že ideme cez maďarsko...macedónsko a že by to nemalo trvať viac ako 24 hod.
bol tam niekto kto mi môže napísať aj svoje skúsenosti?
ďakujem
alaya1
11.07.11,13:56
Boze zavaruj tuto cestovku!! To je najhorsie co ste si mohli vybrat a najdrahsie,najhorsie ubytovania, stare, bez klimy, strasne. Moja dcera s nimi bola na Zakyntose zaplatili strasne peniaze, skuste precitat recenzie na tuto CK na internete ak mozete stopnite. A to letovisko, preco ste si ho vybrali?
S 3 detmi do Kavosu?ved je to raj anglickych tinedzerov, to vam v cestovke nepovedali?, ci vasim detom nebude vadit, ked tam cele dni a noci budu pozerat na opitych, nechutnych, drzich anglickych vyrastkov? A juh Korfu nie je nicim zaujimavy, mali ste si vybrat uplny sever, to je ako v lese, na juhu nie je nic. Sever je nadherny, rozpravkovy ostrov.les.Ak mozete, zmente si to na Acharavi, pripadne nieco blizko toho. A tie apartmany, 2hv. no vela zdaru, nikdy by som v Grecku do 2hv.nesla, ani zadarmo.Pojdete autobusom a potom lodou. Kde sa nalodite, to netusim, ale urcite to je viac, ako 24 hodin,lebo len na Olymp do Grecka je 24 cca.My sme boli lietadlom, pred 2 rokmi na severe, na odporucanie znamych, varovali nas pred tym juhom. sever je nadherny, plny zelene, ak si poziciate auto, prechodite cely ostrov, pobrezie krasne, rozne typy plaze, strava bvyborna, ceny ako u nas. Voda sa kupuje, netecie pitna. Skoda len, ze mate tu cestovku a to letovisko, uvidite, ako sa bavia Anglicania....

P.S. Ak idete cez to Macedonsko, musite ist do Grecka- pevnina a tam sa nalodit, pocitam min 30 hodin a to ked budete mat hned trajekt, neviem, je to sialene na Korfu autobusom....ved si to poztrite na mapy.com- cez google, to aj vypocita dlzku, cas a pod.
mahony1
11.07.11,14:29
S troma detmi autobusom takuto trasu??? ... to si ani nedokazem predstavit, az mi ich je luto... Letecky zajazd sice vyzera drahsi, ale ak si porovnas kolko cisteho casu si na mieste, tak sa to cenovo vyrovna. Radsej 9 dnovy letecky zajazd ako 13 dnovy autobusovy, kde si aj tak na mieste len 10 dni.

Letecky ste za 2 hodky tam a pol hodinu po prichode do hotela sa uz mozete kupat v mori... My sme boli v strednej casti Korfu - Moraitika, a boli sme velmi spokojni.
alaya1
11.07.11,14:37
Tam, sme sa boli tiez pozriet, len mi prekazala ta blizkost pevniny.
mahony1
11.07.11,14:43
Ale obrovska vyhoda je, ze je to v strede ostrova a tak nemas daleko ani na severny cip ostrova ani na juzny.

Skoro kazdy den sme boli na nejakej inej plazi... Ale urcite treba pozicat minim. skuter (ak ste dvaja), resp. 2 skutre (2X2 osoby) alebo auto a pobehat cely ostrov po obvode. Je co obdivovat.

A Zakynthos bol este o 50% lepsi...nadherne plaze...
alaya1
11.07.11,14:52
Mohoni, no, neviem, ale cely ostrov sa da prejst na aute za cca 3,4 hodinky, Tak je jedno, kde byvas. Auto je dost drahe, my sme platili na den 40 euro za auto, mali sme auto cely pobyt. No o Zakyntose moja dcera ma opacny nazor. jej sedelo Korfu. Zakyntos mal vraj len lepsie more- pre nu, cisty piesok ako Taliansko.
Acharavi, Sidari, tam su nadherne pieskovcove utvary, tie boli nadherne. my sme presli cely ostrov dookola aj popri pobrezi, aj stredom viackrat. Odporucam sever.Krasne teple more, postupny spad, nie ako na juhu a strede, kde treba ist kilometre, aby si clovek zaplaval.
mahony1
11.07.11,15:01
Autom asi aj ano, my sme isli na skutri pohodovym vychadzkovym tempom zo stredu (Moraitika) po vychodnom pobrezi hore na Sidari, zastavovali sme sa na plazach, okolo ktorych sme isli. A veru, kym sme sa vratili po zapadnej strane naspat do stredu ostrova, bolo uz 8h vecer.

Skuter je vhodnejsi aj po tej stranke, ze v uzkych ulickach s intenzivnou premavkou sa lahsie dostanes cez blbe useky, o parkovani ani nehovoriac..tam skuter nema konkurenciu :-) Preto radsej by som bral 2 skutre ako jedno auto.
220870
11.07.11,17:31
ďakujem, v cestovke mi tvrdia, že ideme cez maďarsko...macedónsko a že by to nemalo trvať viac ako 24 hod.
bol tam niekto kto mi môže napísať aj svoje skúsenosti?
ďakujem
Cez Taliansko je to rýchlejšie.Ak idú cez Macedónsko tak som určite nenapísal veľa.Dá sa to zistiť aj podľa toho kedy odchádzate.Pretože v ciely by ste mali byť cca okolo 10: 00 ráno.Tak to cestovky vždy plánujú.Mne to trvalo osobným autom do Sarti 17 hod (2 hod prestávka + niekoľko menších)a to som šiel 140 po dialniciach čo autobus určite nepôjde a mal som to o 400km bližšie + som po ceste nezberal turistov.;)Aeolus tak ako všetky naše nepodarené cestovky vyberajú tie lacnejšie "ubytovne" v dovolenkových regiónoch.Ale delegátov mali na úrovni.
pivko
11.07.11,17:56
Ahojte, my sa chystáme tento rok autobusom na Korfu do mesta Kavos, časť Agios Petros. Ideme s CK Aeolus do apartmánov Captains.
Môže mi niekto poradiť , kto tam bol ako dlho tam trvá cesta, akou trasou sa tam ide a ako tam vlastne je? je odtiaľ ďaleko na centrálnu pláž, potravín a do centra. Ideme s tromi deťmi.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
mimotemy Určite dlhšie ako do Thajska:mee:
Ináč Korfu je podľa mňa asi najhorší Grécky ostrov.
alaya1
11.07.11,18:01
Bol si na Korfu? A na akych este greckych ostrovoch,? Chces povedat, ze taky spinavy, zaostaly, veterny Kos je lepsi??Alebo Kreta? Pust a more, kde male deti nemozu ist same? take su na severe velke vlny?
pivko
11.07.11,18:16
Bol so bol aj som sa bol pozrieť kde si Sisi vyliečila tuberu , ešte tá druha strana /stredozemné more je O.K. / ale tá kde čumíš na Albánsko je fajne špinavá.
alaya1
11.07.11,18:20
teda, ja som presla cely ostrov asi 10 krat, spinu som sice nevidela,v mediach Grecka, samozrejme, ale na vychode pozeras na grecku pevninu a Albansko len z casti.Ja som byvala na severe, pol ostrova je ako najkrajsi les u nas na Slovensku. To ani na Krete, ani na Zakyntose a prehotelovanom Rodose neuvidis.Kolko ludi, tolko chuti, mne sa pacilo na orfu najviac doteraz.Okrem tych podnapitych Anglicanov.
Na upresnenie len dodam, ze Jonske more obmyva cele Korfu, ale to more je sucastou Sredozemn.mora.
alaya1
11.07.11,19:17
prikladam stranku o ostrove. zelam krasnu dovolenku.
http://korfu.naetoo.com/plaze.php
Bronka84
12.07.11,17:50
Ja som bola ln na Korfu, ale odporucam. Su tam aj super miesta na vyety, takze nemusis stravit cele leto len lenosenim :)
Harrissa
14.07.11,10:48
Dobrý deň, na Korfu som bola, tiež s CK Aeolus a tiež v stredisku Cavos. Stredisko je pekné, blízko do mestečka, veľa obchodov a reštaurácií. My sme boli síce v máji, kedy ešte neupratovali pláže,tak bol problém pri vchádzaní do mora, ktoré však bolo nádherné a čisté, pieskové pláže s posupným vstupom do mora vhodný práve pre deti. Je tam všetko dobré a pekné. Ak ste bez stravy, vezmite si najnutnejšie polotovary a vodu z domu a čo deti najviac potrebujú. Ostatné si bez problémov kúpite v množstve obchodíkov, ktoré tam sú. Ak mi niečo ešte napdne, napíšem Vám.
Peterkrk
18.07.11,09:43
V Kavose sme boli pred troma rokmi, cesta nám trvala cca 34 hodín a bola dosť náročná. Bývali sme blízko apartmánov Captains - tie majú bazén, tak sme si tam niekedy chodili zaplávať. Apartmány Captains sa nachádzajú zhruba 2 km od Kavosu, ktoré je letoviskom mladých angličanov, ktorý v noci žúrujú a cez deň spia. Odporúčam vziať si so sebou zátky do uší. Vaše apartmány oddeľuje hlavná cesta, rušnejšia je hlavne večer. Dávajte si pozor albánskych zlodejov, hlavne v noci. Príjemnú dovolenku.
Micifuzik
18.07.11,09:56
ďakujem za odpovede, na základe nedobrých recenzií na pláž sme zmenili cieľ na Chalkidiki - Sarti. a nakoľko máme 3 deti, trochu som sa obávala aj tých žúrujúcich anglánov.
Takže, dúfam, že nebudeme ľutovať, že sme si to vymenili, cestujeme 27.7, takže ak má niekto názor aj na Sarti (apartmány Avra), tak by som poďakoval.
alaya1
18.07.11,10:20
Nemohli ste urobit lepsie.Chalkidiki je raj na zemi, pre deti, aj dospelych. Krasne more, pieskove plaze,odporucam vylet lodou ku klastorom na skalach, je to uzasny zazitok. urcite tu vymenu neolutujete, tu cesta moze trvat cca 18-22 hodin. Voda je pitna, no my sme si kupovali po 5l flasiach. ceny prijatelne, mnozstvo ovocia a zeleniny, vyborny gyros pita, cca 1.5e.zelam krasny pobyt.
O ubytovani nemozem povedat nic, este som sa nestretla s 1hv.ubytovanim. Ale, ved tam len prespite.
Micifuzik
18.07.11,13:22
ďakujem Alaya1, už sa veľmi tešíme, hlavne deti. cez aké štáty ste išli?
alaya1
18.07.11,14:28
Myslim, ze teraz sa ide cez Madarsko, Srbsko, Macedonsko a uz si v Grecku.
Ak mozem poradit ohladne deti, my sme ked este boli mensie nosili so sebou na plaz instantny caj. To je ten granulovany, rozrobila som ho do vody a bol dobry, aj ked sa na plazi trocha oteplil. S malinovkami by to bol problem.Detom chutil.Na Chalkidiky je krasne more, pozvolny spad do mora, len pozor na meduzy, niekedy a vyskytuju. Miesto treba potriet stavou z paradajok. To nam poradili domaci, pripadne aj inu moznost, no ta nie je vhodna na zverejnenie.:)
220870
18.07.11,16:57
Ja som v Sarti medúzu nevidel.Sarti je jedno z najlepších miest v Grécku ak nie úplne naj.http://www.youtube.com/watch?v=gMKGo4yHM1s
Tento rok na odporúčanie skúsim asi olympijskú riviéru.
alaya1
18.07.11,18:51
Mojho manzela poprhlila, ked plaval blizko brehu. Su obdobia, kedy tam su a kedy nie. Mozno to bola nahoda, je dobre vediet, co s tym, nie?:
nesca
18.07.11,19:03
Zhodou okolností som bola na Korfu v Kavose hotel Korfu Sea Gardens.Hotel je asi 10 min slimačej chôdze od centra,ale o tích anglických turistoch,ke´d si neprečítam,tak ani neviem,že tam boli.Je pravda,že sme mali menšie dieťa,tak sme sa po nociach neflákali po centre,ale hluk nebol žiaden...skôr od animačných programov,ktoré trvali do noci.
Pre 220870..bola som aj na Olympskej riviere..Nei pori..bola tam prekrásná širokánska pláž..rozpálený piesok...v mori aj medúzy..deti ich vyhadzovali na breh.Mali sme výlet na ostrov Skiatos...tam sú pláže,ach jaj..kde na to vziať a nekradnúť