rainbow676
10.07.11,17:09
Ahojte,

chcel by som sa opytat jednu otazku nad ktorou momentalne rozmyslam.

srocka chce spolupracovat s fyzickou osobou. najprv sa zamyslalo o zmluve o tichom spolocenstve, avsak podla zakona sa to vztahuje na celu podnikatelsku cinnost.

Avsak co robit, pokial sa chce fyzicka osoba chce podialat len na urcitom aspekte podnikania[napr. len na urcitej podnikatelskej aktivite danej firmy] takze by to malo byt formou zmluvy o zdruzeni?

rozmyslam spravne?

vdaka.
Mila123
10.07.11,15:17
Nemám skúsenosti so združením FO a PO (združenie FO účtujem)...ale ked tak rozmýšľam ako by ste sa delili???? FO účtuje zvyčajne v JU a PO musí v PU...a ako by ste toto dali dokopy???? právnik ti pomôže, resp. takéto združenie vylúči...
Mila123
10.07.11,15:21
pozri si združenie FO a PO
alessi
11.07.11,04:41
Dobry.
Mam podobnú otázku. Chcem spolupracovať s Oz. Akú formu zvoliť. Dôvod je ten že cez to oz môžem získať dosť zákazok. Ja som fo neplatitel dph.
Možnosti
1. Zamestnať predsedu 2. Klasická obchodná zmluva 3. založiť s predsedom sro 4. :)?
rainbow676
12.07.11,09:33
ze pokial firma, ma dvojake spektrum aktivit, podnika v stavebnictve a v odpadovom hospodarstve,azisky generovane zo sfery odpadoveho hosporarstva maju byt prisudene "tichemu spolocnikovi" fyzickej osobe a zvysok zostava firme.

ani sam neviem ako sa z tohto vymovat...
KEJKA
12.07.11,12:14
ved si len dohodnite provízie a pravidlá pre ich uznanie-výplatu.