skippi47
10.07.11,20:11
Dobry den,viem ze v kazdom kraji je to inak, ale aj napriek tomu by som potrebovala pomoc.
Byvam v jednom kraji (KE) som obcan so ZTP, ale nemam prispevok na auto (nesplnam percenta). Moja 89 rocna stara mama byva v druhom kraji (PO) o ktoru sa roky staram. Vo svojom veku vsak uz potrebuje dennodennu starostlivost a bez auta, ak pracujem , mam rodinu s dvoma detmi sa to vazne neda.
Manzel pretoze vidi, ako chodim strhana sa rozhodo, l ze mi necha stare auto ( 11 rocne) , aby som nemusela so svojimi nohami lietat autobusmi a vlacit ciste pradlo, nakupy, a on si kupi nove.

Otazka je ako by som mohla ziskat prispevok na benzin na auto.
Doteraz mi ho totiz tankoval manzel, ale uzivit dva z mojho platu bude problem.
Mam si dat prepisat auto na seba a ziadat prispevok na seba alebo na babku ? A v ktorom kraji?
Alebo mame prepisat auto na babku a ziadat prispevok na nu?
Nepotrebujem prispevok na auto, staci mi pripevok na zakonnu poistku a benzin.
Dakujem
Renata
Katy a R
10.07.11,19:00
Dobry den,viem ze v kazdom kraji je to inak, ale aj napriek tomu by som potrebovala pomoc.
Byvam v jednom kraji (KE) som obcan so ZTP, ale nemam prispevok na auto (nesplnam percenta). Moja 89 rocna stara mama byva v druhom kraji (PO) o ktoru sa roky staram. Vo svojom veku vsak uz potrebuje dennodennu starostlivost a bez auta, ak pracujem , mam rodinu s dvoma detmi sa to vazne neda.
Manzel pretoze vidi, ako chodim strhana sa rozhodo, l ze mi necha stare auto ( 11 rocne) , aby som nemusela so svojimi nohami lietat autobusmi a vlacit ciste pradlo, nakupy, a on si kupi nove.

Otazka je ako by som mohla ziskat prispevok na benzin na auto.
Doteraz mi ho totiz tankoval manzel, ale uzivit dva z mojho platu bude problem.
Mam si dat prepisat auto na seba a ziadat prispevok na seba alebo na babku ? A v ktorom kraji?
Alebo mame prepisat auto na babku a ziadat prispevok na nu?
Nepotrebujem prispevok na auto, staci mi pripevok na zakonnu poistku a benzin.
Dakujem
Renata

upravuje zák 447/2008 - pokiaľ viem, tak rovnako ;) .. teraz od júla novelizovný máličko .. pozri hlavne § 38 - tam sú podmienky
.. vo viacerých témach o kompenzáciách je zákon pripnutý napr tu (na koci je už aj novela) http://www.porada.sk/t98021-osobna-asistencia-po-novom-od-1-1-09-a.html