tanda
10.07.11,22:12
Dobry den.
Mala by som na Vas otazocku. Zamestnana som bola 4 roky, od aprila som nezamestnana, na UPSVaR som sa bola zaevidovat az 13.6.2011. Od septembra az do juna som si priplacala dobrovolne poistenie v nezamestnanosti. Zo soc. poistovne mi prislo rozhodnutie o davke v nezamestnanosti na ktorom je uvedene: V poslednych troch rokoch pred zaradenim do evidencie uchadz. o zamest., t.j. v obdobi od 14.6.2008 do 13.6.2011, ste preukazali nasledovne doby poistenia v nezamestnanosti: od 14.6.2008 do 30.09.2008 109 dni u zamestnavatela ..
od 1.10.2008 do 31.3.2011 912 dni u zamestnavatela ..
Vobec tam nie je uvedene to, ze som si nieco platila sama a aj ta suma, ktora je uvedena zodpoveda len vzmeriavaciemu zakladu zo zamestnania, pritom na to tlacivo v SP som uvadzala aj dobrovolne poistenie. Pride mi este zvlast druhe rozhodnutie, alebo sa niekde stala chyba? Splatnost poistenia bola do 8. nasledujuceho mesiaca, za november mi vsak poistne odislo az 29.12 a za december 10.1. pani v SP mi povedala, ze to nevadi, moze to mat nejaky vpliv, ked som 2x zaplatila po splatnosti? Ak ano, nebudu mi vobec brat do uvahy cele poistenie, alebo len tie dva mesiace, vratia mi peniaze za to poistenie? Keby mi povedala, ze to vadi, tak by som sa odhlasila a prihlasila este raz. Dakujem za odpovede
Andyke
11.07.11,05:54
Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti

§ 104 Zák. o soc.poistení
6) Obdobie dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti sa započítava na vznik nároku na dávku v nezamestnanosti len vtedy, ak za toto obdobie poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti najneskôr v posledný deň splatnosti poistného na poistenie v nezamestnanosti

- - -
A už vidíš kde si urobila chybu...
Mila123
11.07.11,06:01
Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti

§ 104 Zák. o soc.poistení
6) Obdobie dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti sa započítava na vznik nároku na dávku v nezamestnanosti len vtedy, ak za toto obdobie poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti najneskôr v posledný deň splatnosti poistného na poistenie v nezamestnanosti

- - -
A už vidíš kde si urobila chybu...
Ak si to správne vysvetľujem nezapočítava sa celé obdobie platenia? alebo iba jeden mesiac ????ked neskoro zaplatil?
Mila123
11.07.11,08:05
nik to nevie?
janaGT
11.07.11,08:07
predpokladám, že ib a ten mesiac, za ktorý bolo neskoro uhradené poistné
Peter 0
17.07.11,18:07
no tak to akože čo je toto ? ja z práce chodím do svojho mesta raz za mesiac , a vždy meškám so zaplatením pár dní , to akože som stratil nárok na bonus z tohto poistenia ? prosím kompetentný odpovedzte... to vyhadzujem peniaze von oknom??? platím si 24 eur mesačne.
veronikasad
17.07.11,18:35
no tak to akože čo je toto ? ja z práce chodím do svojho mesta raz za mesiac , a vždy meškám so zaplatením pár dní , to akože som stratil nárok na bonus z tohto poistenia ? prosím kompetentný odpovedzte... to vyhadzujem peniaze von oknom??? platím si 24 eur mesačne.
ak píšeš o poistení v nezamestnanosti a nie dobrovolnom nem.poistení - veru vyhadzuješ euráčiky von oknom. Mesiace, za ktoré si uhradil poistenie po lehote splatnosti, sa ti do obdobia poistenia nezapočítavajú.