gucci555
11.07.11,01:20
Zdravim poradáci,mám otvorenú prevadzku z občerstvenim taku malu krčmičku,je to v prenájme celkom sa dari len mám na krku exekúciu v sume 5000eur,moja otázka znie je mozne aby mi exekutor siahol na podnikatelsku činnost popr,ak je jediny sposob obzivy,na co vsetko moze siahnut v pripde zivnosti.Dakujem za odpoved.
mr2
11.07.11,09:07
on ti siahne aj na sukromny majetok.. aj preto som ja zalozil s.r.o...
gucci555
11.07.11,18:39
Vdaka,a ake su vyhody s.r.o?vtedy nemože siahnut na majetok firmy?
mr2
11.07.11,18:42
ahoj, no moze ale LEN na majetok firmy. ked ty vlastnis byt, auto, kolekciu znamok - to uz je len tvoje, preto sa to vola "spolocnost s rucenim OBMEDZENYM" no 5tka neni az taka zavratna suma, ak sa ti dari mozno ti banka pozicia, pozickove spolocnosti neodporucam, tie poziciavaju aby ti zobrali vsetko a nie aby pomohli
intro
11.07.11,18:47
Môže predať aj podnik, fyzickej osobe zostane aspoň posteľ, stolička a iné.....
Na druhej strane právnická osoba "žije " u nás kratšie ako fyzická osoba.
Skôr si myslím, že záleží na tom, kto je veriteľ - dnes už aj verejný sektor predáva pohľadávky súkromným spoločnostiam .
mr2
11.07.11,18:48
intro = ako to myslis ze Na druhej strane právnická osoba "žije " u nás kratšie ako fyzická osoba.?
intro
12.07.11,05:44
Ĺudia žijú cca 70 rokov /vraj je to aj v Biblii/, nepoznám právnickú osobu u nás, ktorá by existovala tak dlho - akurát obchodné družstvá sú tu od roku 1969 , ale i tie sú už v konkurzoch, alebo vymazané z obchodného registra .
Tým som chcela povedať, že exekúcia voči fyzickej osobe môže trvať celý jej život a možno aj po jej smrti /ak zanechala majetok vyšší ako náklady na pohreb /. Samozrejme, že to záleží aj od právnej úpravy . Možno exekútori nebudú, možno ...
Mila123
12.07.11,05:47
Nebola by lepšia dohoda s exekútorom? na pravidelných splátkach?
Braňo
12.07.11,05:48
Keď tvrdíš, že celkom sa darí, tak prečo si časť príjmov nedáš ako súkromnú spotrebu a nevyrovnáš dlh?
Economic
12.07.11,18:52
Presne tak. Pokiaľ podnikáš ako FO, ručíš celým svojim majetkom. Nad takýmito vecami treba vždy rozmýšľať skôr, nie už teraz. Pokiaľ by si teraz podnikol nejaké kroky na ochranu niečoho napríklad prepis nebodaj nehnuteľnosti, takýto úkon by bol napadnuteľný. Naozaj by bolo jednoduchšie sa dohodnúť s exekútorom na rozumných splátkach a dlh pomaly zlikvidovať, aby sa nezväčšoval o event. úroky a penále. Neviem z akej činnosti ten dlh vznikol, takže nedá sa inak odpovedať. Čím skôr splatíš, tým aj odmena exekútora bude nižšia.