Bonavox
11.07.11,05:52
Ahoj všici

Loni v létě jsem ještě jako zaměstnanec české firmy složil autorizační zkoušku na SKSI a stal jsem se autorizovaným inženierom. Autorizace je vedená zatím na slovenskou divizi oné české firmy. Mezi tím jsem podal výpověď a začal v Česku podnikat jako samostatný projektant elektro, chtěl bych tedy slovenskou autorizaci převést na svou osobu. Jediný způsob, jaký mě napadá, je založit si na Slovensku živnost a autorizaci přepsat na sebe (na slovenské SZČO).
Mám k tomu ale nějaké dotazy. Přečetl jsem si článek "Ako si založiť živnosť" na webu mojepodnikanie.sk, bavil jsem se o tom s nějakými lidmi ze Slovenska, ale mám ještě nějaké nejasnosti ...

- Musím mít pro založení živnosti nějaké sídlo na Slovensku? Anebo mi stačí to, co mám napsané v občanském průkazu (Česko)? Citovaný článek Ako si založiť živnosť nic takového neuvádí.
Musel bych v tom případě využít asi nějaké virtuální sídlo.

- Jak jsem uvedl, podnikám na IČ i v Česku, zde platím zdravotní a sociální pojištění. Když si založím SZČO na Slovensku, budu muset platit nějaké slovenské zdravotní a sociální pojištění?

- Musím podávat nějaké daňové přiznání, pokud budu mít na Slovensku 0,- obrat?

- Procházel jsem si druhy živností, ale nějak jsem tam nenašel tu svou činnost. V Česku mám vázanou živnost "Projektová činnost ve výstavbě" + volnou živnost "Projektování elektrických zařízení". Jaký je k tomuto ekvivalent na Slovensku?

Předem díky moc