Letko
11.07.11,06:04
Ahojte,

viete mi poradiť, kde kúpiť teleskopické paličky na opekanie?

Ďakujem :)
Letko
11.07.11,05:31
Videli ste ich už niekde v obchode?
alabut
11.07.11,06:41
To nie, ale vrbovych a inych prutikov, tych je.
wabi
11.07.11,07:19
Nuž teleskopické paličky naozaj nepatria do môjho vybavenia a keď tak uvažujem ani patriť nebudú. Je to zrejme len ďalšia haraburda, ktorú musíte po veľkú väčšinu roka niekde skladovať a príležitostne mať poruke keď sa vyberiete, či rozhodnete opekať, musíte ich nájsť či vláčiť zo sebou.
Rovnako dobre poslúžia paličky odstrihnuté ako jednorázové. Netreba ich skladovať, po použití sa jednoducho spália a manipulácia je jednoduchšia.
Ak chceme byť bližšie k prírode napríklad pri opekaní tak si myslím že teleskopické paličky atmosféru skôr narušia než by boli výrazne užitočnejšie.
Letko
11.07.11,07:24
Opekať chodím minimálne raz v týždni, väčšinou dva-krát a takéto paličky by mi celkom uľahčili opekanie. Už neraz sa mi stalo, že klobása skončila v ohni, keď mi prehorela palička. Preto by ma potešila taká teleskopická vilička.
Stefan2005
11.07.11,07:31
buchač
11.07.11,07:44
Ahojte,

viete mi poradiť, kde kúpiť teleskopické paličky na opekanie?

Ďakujem :)

...kúpiť asi ťažko ...

Vyrobiť je nutné ...nemám pri sebe onen externý disk , kde mám fotku ...

Neskôr doplním , ak nezabudnem ovšem ..;)
Nandrolon
11.07.11,11:30
No tak toto som ja raz na jednom fóre zisťoval a asi pred 3-mi rokmi som ju videl v čechách v Penny, stála asi okolo 150 Czk, tak som ju aj kúpil, vynikajúca vec, vojde sa do kapsičky na bicykel, do tej väčšej čo ide do rámu...
Letko
12.07.11,03:11
No tak toto som ja raz na jednom fóre zisťoval a asi pred 3-mi rokmi som ju videl v čechách v Penny, stála asi okolo 150 Czk, tak som ju aj kúpil, vynikajúca vec, vojde sa do kapsičky na bicykel, do tej väčšej čo ide do rámu...

Tvoj príspevok som čítal v inom fóre, no Penny market v ČR - to je pre mňa úplne nereálne. Videl si to niekedy napr. aj v Lidli? Si s tým úplne spokojný? Vydrží to uniesť napr. aj 20 cm klobásu?
Nandrolon
12.07.11,18:05
ja nejako moc extra neopekám, ale je celkom robustná, ona nie je nejako dlhá, takže tým pádom je aj pevnejšia, lebo klobásu máš na menšej páke, ale úplne dĺžka postačuje.
neviem tetaz už presne či som dobre napísal cenu, lebo sa mi to strašne mýli s tými drahými kanadskými outdoorovými či aké som to našiel na nete, lebo som vtedy prešrotil všetko, vrátane tržníc v poľskom targu aj v poľsku a nič, až potom sa to objavilo v penny, tak som kúpil iba jednu na skúšku, ale druhú som už nedokúpil lebo som ich už nevidel, niekto to ale vyrábať musí.
V lidli som nič podobné nevidel...
Hovorím, s pevnosťou to problém nemá, je to masívna drevená rúčka, z ktorej sa vystrčí teleskopická tyč a na ňu sa našrobuje ešte dvojitý pichák, ktorý je skoro tak dlhý ako rúčka so zloženou tyčkou, takže je to pevné...
buchač
13.07.11,06:41
Ten môj ...
Nandrolon
13.07.11,08:09
to je určené na opekanie či čo to je ??
však sa musí klobása na tom picháku pretáčať :-)
buchač
13.07.11,08:21
...ako sa to vezme ...
...ale dá sa všetko ...;)