daniel.kerekes1
11.07.11,08:03
Zdravim poradaci,

Chcel by som od vas poradit. Ak si otvorim zivnost popri dennom studiu na VS, tak stratim narok na vyzivne od otca,ktory so mnou nezije? dalej stratim, resp. moja mama na pridavky ??

Dakujem pekne za rady, pekny den :-)
Mila123
11.07.11,06:07
PnD a DB nestratí Tvoja mama, nakoľko obe sú podmienené , tým, že si poslucháč denného štúdia., dokonca, keby si mal vyšší príjem ako mama, nevadí....je to oki........ a ako výživné? to netuším....
Tweety
11.07.11,06:08
PnD a DB nestratí Tvoja mama, nakoľko obe sú podmienené , tým, že si poslucháč denného štúdia., dokonca, keby si mal vyšší príjem ako mama, nevadí....je to oki........ a ako výživné? to netuším....
No, je tam ešte obmedzenie veku(25). A na vyživné? to môžeš, veď sa už budeš vedieť živiť sám.(samozrejme,všetko záleží na druhej strane, možno bude platiť aj naďalej)
daniel.kerekes1
11.07.11,12:48
môžem?? znamená, že by o tom rozhodoval súd (napr. na jeho podnet)? ... alebo je to podmienené automaticky, že ak otvorím živnosť, automaticky strácam nárok ... lebo živnostník môže zarobiť omnoho menej, resp. nič ... ako napr. brigádnik v kauflande
Tweety
11.07.11,13:08
môžem?? znamená, že by o tom rozhodoval súd (napr. na jeho podnet)? ... alebo je to podmienené automaticky, že ak otvorím živnosť, automaticky strácam nárok ... lebo živnostník môže zarobiť omnoho menej, resp. nič ... ako napr. brigádnik v kauflande
ÁNo, ak by dal žiadosť na zrušenie výživného, rozhodoval by súd.
derek191919
11.07.11,14:34
Ja si myslím, že o výživné neprídeš. V zákone je písané, že sa výživné platí do vtedy, do kedy sa nevieš o seba postarať sám a vlastne študuješ a to že máš živnosť neznamena že sa vieš ešte plnohodnotne postarať o seba, podľa mna bude dôležité ak bude rozhodovať súd, že koľko budeš mať príjem z tvojej podnikateľskej činnosti.