Eulaly
11.07.11,10:28
Poradaci,

prosim Vas, ako je to s vratenim "zrazkovej" dane z urokov v banke po novele 1.1.2011? Pochopila som to tak, ze za r. 2011 uz nebude mozne poziadat banku o vratenie tejto zrazkovej dane, pretoze sa povazuje za vyspriadanu a nemoze sa uviest do danoveho priznania a odpocitat ako preddavok na dan. Znama mi totiz tvrdi, ze je to stale mozne a ze im to tvrdili aj v banke. Oni totiz prepisali ucet na dieta, aby si zrazenu dan mohli poziadat spat. Je tam nejaka vynimka pri dietati alebo mysli nieco uplne ine ako ja??? Totalne som sa poplietla... :rolleyes: Dakujem za pomoc!
Mila123
11.07.11,08:32
Pokiaľ ja viem, vrátenie dane z úroku bolo možné iba za rok 2010...od novely zákona o dani z príjmov to nie je možné...dokonca sa v ďaľšej novele zákona o dani nepočíta s tým, že každý automaticky bude mať nárok na odpočítateľnú položkku na dani , podľa § 11 zákona....tá sa bude môcť uplatňovať iba pri aktívných príjmoch.....napr. pri nájme nehnuteľností už nie....
Eulaly
11.07.11,09:02
dakujem, aj si tak myslim...
vie mi to este niekto na 100 % potvrdit, prosim?
zk24
11.07.11,09:24
Poradaci,

prosim Vas, ako je to s vratenim "zrazkovej" dane z urokov v banke po novele 1.1.2011? Pochopila som to tak, ze za r. 2011 uz nebude mozne poziadat banku o vratenie tejto zrazkovej dane, pretoze sa povazuje za vyspriadanu a nemoze sa uviest do danoveho priznania a odpocitat ako preddavok na dan. Znama mi totiz tvrdi, ze je to stale mozne a ze im to tvrdili aj v banke. Oni totiz prepisali ucet na dieta, aby si zrazenu dan mohli poziadat spat. Je tam nejaka vynimka pri dietati alebo mysli nieco uplne ine ako ja??? Totalne som sa poplietla... :rolleyes: Dakujem za pomoc!

O ziadnej vynimke som nepocula. Zrazkova dan sa povazuje za vysporiadanu, a novela neobsahuje ziadne vynimky pre dieta.

Celkom by ma zaujimal postup ako chcu ziadat dan z urokov z bankoveho uctu pisaneho na ich dieta? Budu mu robit DPFO "A"? :D
veronikasad
11.07.11,09:27
O ziadnej vynimke som nepocula. Zrazkova dan sa povazuje za vysporiadanu, a novela neobsahuje ziadne vynimky pre dieta.

Celkom by ma zaujimal postup ako chcu ziadat dan z urokov z bankoveho uctu pisaneho na ich dieta? Budu mu robit DPFO "A"? :D
Zuzka, nie A-čko, ale B-čko, ale len do roku 2010
ivka70
11.07.11,09:29
O ziadnej vynimke som nepocula. Zrazkova dan sa povazuje za vysporiadanu, a novela neobsahuje ziadne vynimky pre dieta.

Celkom by ma zaujimal postup ako chcu ziadat dan z urokov z bankoveho uctu pisaneho na ich dieta? Budu mu robit DPFO "A"? :D

Ano, do DP v roku 2010 sa to presne tak robilo, dokonca sa podalalo DP typu B, lebo na A-cku nie je a nebolo mozne uplatnit si dan z urokov.
ivka70
11.07.11,09:29
veronikasad ma predbehla :D:D:D
zk24
11.07.11,09:32
Vy ste take super.

Ale je pravda, ze to v 2011 neplati, ano?
Tweety
11.07.11,10:10
Vy ste take super.

Ale je pravda, ze to v 2011 neplati, ano?
Veru tak, je tomu koniec.