J.O.N.K.A
11.07.11,12:32
Dobrý deň,
mám otázku ohľadom vyplneného CP. Zamestnanec si zle popodpisoval cesťáky a odovzdal mi ich za celý mesiac. Chcem sa spýtať, že keď to zabielitkujem a popodpisuje to na správne miesto, či to nemôžu "daňováci" napadnúť ako nesprávny dokument. Takáto situácia sa mi ešte nestala preto potrebujem poradiť. Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň.
avalik
11.07.11,10:38
ziadne bielitko!
preskrtnut a nechat ho podpisat tam kam ma
oznacit hviezdickou preskrtnutie a niekde na okraj napisat legendu k hviezdicke - dovod preskrtnutia, datum a podpis toho kto opravil

alebo dat zamestnancovi prepisat cely cestak :)
Tweety
11.07.11,10:41
Dobrý deň,
mám otázku ohľadom vyplneného CP. Zamestnanec si zle popodpisoval cesťáky a odovzdal mi ich za celý mesiac. Chcem sa spýtať, že keď to zabielitkujem a popodpisuje to na správne miesto, či to nemôžu "daňováci" napadnúť ako nesprávny dokument. Takáto situácia sa mi ešte nestala preto potrebujem poradiť. Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň.
§ 34 Zákon o účtovníctve
Oprava účtovného záznamu
(1) Ak účtovná jednotka zistí, že niektorý účtovný záznam jej účtovníctva je neúplný, nepreukázateľný, nesprávny alebo nezrozumiteľný, je povinná vykonať bez zbytočného odkladu jeho opravu spôsobom podľa odseku 2.

(2) Oprava sa musí vykonať tak, aby bolo možné určiť zodpovednú osobu, ktorá vykonala príslušnú opravu, deň jej vykonania a obsah opravovaného účtovného záznamu pred opravou aj po oprave. Oprava v účtovnom zázname nesmie viesť k neúplnosti, nepreukázateľnosti, nesprávnosti, nezrozumiteľnosti alebo neprehľadnosti účtovníctva.(3) Na opravu účtovného zápisu treba vždy vyhotoviť účtovný doklad.

(4) Deň v účtovnom zázname treba zaznamenať s takou presnosťou, aby neistota v určení času nemala za následok neistotu v určení obsahu účtovných prípadov.

(5) Účtovný záznam, ktorý je nečitateľný alebo ho nemožno previesť do čitateľnej podoby, sa hodnotí, ako keby ho účtovná jednotka neviedla.
Katarína Cigánová
11.07.11,10:41
Dobrý deň,
mám otázku ohľadom vyplneného CP. Zamestnanec si zle popodpisoval cesťáky a odovzdal mi ich za celý mesiac. Chcem sa spýtať, že keď to zabielitkujem a popodpisuje to na správne miesto, či to nemôžu "daňováci" napadnúť ako nesprávny dokument. Takáto situácia sa mi ešte nestala preto potrebujem poradiť. Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň.
účtovný doklad nemá byt bielitkovaný alebo podobne "upravovaný". Pokial nie je možné celý doklad prepísat , je potrebné urobit opravu - riadne označenú , s podpisom , kto opravil , prečo opravil ap.
Zabielitkovaný doklad nie je vieryhodný .
J.O.N.K.A
11.07.11,11:25
ďakujem pekne za rýchlu odpoveď