hankak
11.07.11,13:51
Pekný deň, som platcom DPH dodávam služby do zahraničia a štvrťročne musím podávať Suhrnný výkaz z pridanej hodnoty, v druhom štvrťroku som vystavila 2 faktúry ktoré mi neboli ešte uhradené, mám tieto faktúry zahrnúť na súhrnný výkaz v 2 štvrťroku alebo až v 3 štvrťroku keď mi budú vyplatené na účet?:confused:
alušik
11.07.11,11:54
Dáte ich do 2. štvrťroka. Nezáleží totiž na tom, kedy ich budete mať uhradené. Dôležité je, kedy bola služba dodaná.;)
zk24
11.07.11,11:56
Keby si chcela dokaz:

§80 ZoDPH

(3) Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu podľa odseku 1 písm. d).
hankak
11.07.11,14:52
Ďakujem za rýchlu odpoveď
hankak
11.07.11,15:37
a ešte poprosím do Daňového priznania z pridanej hodnoty to mám dať? počula som viac názorov , že služby do zahraničia sa do Daňového priznania DPH nepíšu, len do súhrnného výkazu
zk24
11.07.11,15:44
a ešte poprosím do Daňového priznania z pridanej hodnoty to mám dať? počula som viac názorov , že služby do zahraničia sa do Daňového priznania DPH nepíšu, len do súhrnného výkazu

DP DPH nepodavas.

Inak je to ked prijmes sluzbu, vtedy je na teba prenesena danova povinnost:

§ 69 Osoby povinné platiť daň správcovi dane

(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.

Vtedy musis podat DP DPH, odviest dan bez naroku na jej odpocitanie
hankak
11.07.11,16:57
moc dík, DP DPH podávam lebo mám nákup a faktúry za služby mne dodané na slovensku( telefon atď), ale ako som pochopila tak služby ktoré fakturujem do zahraničia tam nebudem uvádzať.
Príjemný deň prajem