mordik
11.07.11,13:30
Zdravim poradakov,

vyskytol sa mi problem s autom a poprosil by som o radu ako postupovat dalej.

Pred cca rokom a pol som kupil ojazdene auto na leasing, bolo to kupovane v *****, Bratislava.

Vsetko prebehlo v poriadku az na to, ze uz pri kupe malo auto prepadnutu STK a emisnu a samozrejme mi o tom nikto nepovedal, tak som par dni jazdil bez toho. Bolo to moje prve auto co som kupoval, takze som nevedel co vsetko mam mat v poriadku.

Ale teraz, auto sa zacalo kazit, postupne odchadzali viacere casti, interier hrkoce a pod.

Zasiel som teda do autorizovaneho servisu, nech mi na to pozru. A viete ci mi povedali?

Auto ma dost brutalne pretoceny tachometer a navyse bolo burane, cela jedna strana sa menia este pred tym, ako som ho kupil. Samozrejme vsetky doklady sa daju z toho pocitaca dostat.

Na mojej zmluve, co mam s leasingovkou ale o buranom aute alebo tachometri nebolo ani slovko, nikto mi o tom nic nepovedal, neupozornili ma na to.

Je mozne sa nejako branit, pripadne podat odpor voci zmluve, odstupit ju? Auto chcem okamzite vratit a budem pozadovat peniaze, ktore som donho doteraz vrazil, pretoze mi predali nieco, co som nechcel. Klasicke mafianske praktiky, ale sme na Slovensku, takze je to tu asi normalne.

Neviete ako sa v takomto pripade bratit ? Dakujem ...
mahony1
11.07.11,13:56
Vela zavisi od toho, aku zmluvu si podpisal. Hod sem oskenovanu kopiu zmluvy.
mordik
11.07.11,20:25
Vela zavisi od toho, aku zmluvu si podpisal. Hod sem oskenovanu kopiu zmluvy.

oki idem na to, treba celu zmluvu? Ma to strasne vela stran a vacsinou to su len take vseobecne blaboly. Este mam preberaci protokol kde su vypisane zavady auta, ktore na nom su v case preberania. Samozrejme o havarii ani slovo :mad:
marlo
12.07.11,05:38
:) no mozno pre teba vseobecne blaboli ale pre pravnika cenne informacie.

Autobazar ma vzdy postavenu zmluvu tak aby bol vo vyhode.
Sam som zvedavy ako dopadnes.....
mordik
12.07.11,06:35
:) no mozno pre teba vseobecne blaboli ale pre pravnika cenne informacie.

Autobazar ma vzdy postavenu zmluvu tak aby bol vo vyhode.
Sam som zvedavy ako dopadnes.....

... mam dojem ze ta leasingovka ani nevedela ze to auto bolo burane, uvidime, idem teraz za pravnikom ;)
Indeed
12.07.11,06:38
Zdravim poradakov,

vyskytol sa mi problem s autom a poprosil by som o radu ako postupovat dalej.

Pred cca rokom a pol som kupil ojazdene auto na leasing, bolo to kupovane v KII, Bratislava.

Vsetko prebehlo v poriadku az na to, ze uz pri kupe malo auto prepadnutu STK a emisnu a samozrejme mi o tom nikto nepovedal, tak som par dni jazdil bez toho. Bolo to moje prve auto co som kupoval, takze som nevedel co vsetko mam mat v poriadku.

Ale teraz, auto sa zacalo kazit, postupne odchadzali viacere casti, interier hrkoce a pod.

Zasiel som teda do autorizovaneho servisu, nech mi na to pozru. A viete ci mi povedali?

Auto ma dost brutalne pretoceny tachometer a navyse bolo burane, cela jedna strana sa menia este pred tym, ako som ho kupil. Samozrejme vsetky doklady sa daju z toho pocitaca dostat.

Na mojej zmluve, co mam s leasingovkou ale o buranom aute alebo tachometri nebolo ani slovko, nikto mi o tom nic nepovedal, neupozornili ma na to.

Je mozne sa nejako branit, pripadne podat odpor voci zmluve, odstupit ju? Auto chcem okamzite vratit a budem pozadovat peniaze, ktore som donho doteraz vrazil, pretoze mi predali nieco, co som nechcel. Klasicke mafianske praktiky, ale sme na Slovensku, takze je to tu asi normalne.

Neviete ako sa v takomto pripade bratit ? Dakujem ...

Toto si mal urobiť na samom začiatku, ešte predtým ako si podpísal zmluvu.
Dubak2000
12.07.11,10:12
Nepoznam zmluvu ale kedze to nepredaval nejaky laik tak tam iste bude nieco ze si mal moznost sa presvedcit o stave, skontrolovat si to a pod. A po roku a pol sa budu niektore veci aj tazko dokazovat. Ja ked som pred casom kupoval ojazdene auto tak tam mal bazar napisate ze bolo havarovane. Vraveli ze nie je a ani po case sa neukazalo ze by bolo ale v zmluve je vzdy ze klient bol upozorneny ze bolo havarovane lebo to nikdy nie je iste tak sa chrania. A napr v serviske malo pisane ako boli menene rozvody, malo k tomu aj stitok a pod, vsetko vyzeralo ok, ale casom sa zistilo ze menene nic nebolo. Proste dnes je podvodnikov spusta a predajcovia ako bazare a pod firmy sa chrani takze zmluva bude stavana tak ze nic nenarobis (zvlast po dlhsom case). To budes musiet este dokazovat ze sa to stalo pred predajom. Ale prajem vela stastia, vadia mi taketo veci ale som pesimista v tejto veci:(
zacik23
12.07.11,12:47
predtym ako podniknes akekolvek kroky bez ohladu na to ako je postavena zmluva, skus si polozit otazku ako dokazes ze auto bolo burane pred 22ma a nie pred 16timi mesiacmi? t.j. ze auto nebolo burane tebou ale predchadzajucim majitelom a tento fakt ti bol zamlcany....
stanco007
12.07.11,16:42
Toto si mal urobiť na samom začiatku, ešte predtým ako si podpísal zmluvu.
Ja som aj to urobil a mam aj papier o vykonanej kontrole a prd mi to pomohlo! Po tyzdni sa auto rozsypalo a pritom znackovy servis zistil len malinke hluposti!
mordik
12.07.11,17:06
predtym ako podniknes akekolvek kroky bez ohladu na to ako je postavena zmluva, skus si polozit otazku ako dokazes ze auto bolo burane pred 22ma a nie pred 16timi mesiacmi? t.j. ze auto nebolo burane tebou ale predchadzajucim majitelom a tento fakt ti bol zamlcany....

Dokazat to nie je problem s vypisom z autorizovaneho servisu, kedze tam su zaznamenane vsetky opravy, datumy, faktury atd... Iba k tej havarii tam su dve A4. Predchadzajuci majitel to totiz opravil v autorizovanom servise, takze o tom je zaznam. Len akosi pozabudol dane veci uviest aj v servisnej knizke. Uvidime, robim na tom, kazdopadne dam vediet ako sa veci priebezne maju... :o
mordik
12.07.11,17:07
predtym ako podniknes akekolvek kroky bez ohladu na to ako je postavena zmluva, skus si polozit otazku ako dokazes ze auto bolo burane pred 22ma a nie pred 16timi mesiacmi? t.j. ze auto nebolo burane tebou ale predchadzajucim majitelom a tento fakt ti bol zamlcany....

Mna by zaujimalo ci musim ja dokazat ze mi boli dane skutocnosti zamlcane alebo ci musia oni dokazat, ze mi zamlcane neboli :confused::confused::confused:
Bronka84
12.07.11,17:46
Asi bude tažké dokázať, kedy bolo auto búrané :/
IVETA N
15.07.11,12:10
Asi bude tažké dokázať, kedy bolo auto búrané :/

súhlasím , že to bude ťažko dokazateľné a bude to aj na dlhé lakťe, já by som to riskla a išla do leasingovky ,kde som to kúpila a podala tam ,,reklamáciu,,
ale najskôr by som dôkladne preštudovala zmluvu a ak máš aj preberací protokol. Keď hovoríš, že ten kto ,,ho nabúral,, tak ho dal opraviť v servise možno na základe tohto by sa hádam aj dalo niečo dokázať o havárii. A taktiež aj o stočených km.

IVETA N
Stanislav 1975
15.07.11,12:53
súhlasím , že to bude ťažko dokazateľné a bude to aj na dlhé lakťe, já by som to riskla a išla do leasingovky ,kde som to kúpila a podala tam ,,reklamáciu,,
ale najskôr by som dôkladne preštudovala zmluvu a ak máš aj preberací protokol. Keď hovoríš, že ten kto ,,ho nabúral,, tak ho dal opraviť v servise možno na základe tohto by sa hádam aj dalo niečo dokázať o havárii. A taktiež aj o stočených km.

IVETA N

Ale kde, leasingovka s tým nič nemá- od lízingovky auto nekupuješ, ona ho len financuje...
Ak tam pojde akože to reklamovať, tak budú na neho pozerať ako vyorané myši, čo od nich vlastne chce...
Stanislav 1975
15.07.11,12:58
Mna by zaujimalo ci musim ja dokazat ze mi boli dane skutocnosti zamlcane alebo ci musia oni dokazat, ze mi zamlcane neboli :confused::confused::confused:

Dokazné bremeno je na tvojej strane- oni sa možu už len usmievať...

Myslím, že po takom dlhom čase a okolností aké sú - vidím tvoje šance na úspech ako prakticky nulové...
IVETA N
15.07.11,13:28
Ale kde, leasingovka s tým nič nemá- od lízingovky auto nekupuješ, ona ho len financuje...
Ak tam pojde akože to reklamovať, tak budú na neho pozerať ako vyorané myši, čo od nich vlastne chce...

súhlasím zle som si to prečítala, tak nech ide tam kde to kupoval
v autobazári, u nejakého predajcu autorizovaného aj oni môžu vykupovať autá alebo vziať na protihodnotu, robila som v bazári kde sa pri prijatí auta aspoň v tomto spisoval protokol, kde sme mali ,,formulku,, ,že nesmie byť autobazár uvedený do omylu zatajením skutočností, ktoré by mali vplyv na prevádzku mot.vozidla ak sa to dokáže že zatajil skutočnosti tak všetkoznáša on aj keď sme ako autobazár auto predali.... Mali sme aj takýto problém bola zatajená skutočnosť o havárii a prišlo k dohode pôvodný majiteľ sa s novým dohodol, že nech si dá závady odstrániť a on mu opravu uhradil.Záleží to všetko od serióznosti obidvoch strán. Dokonca dal to prešetriť aj na ,,ŠOJKU ,, Bol to invalid takže oto to bola polutovania hodná situácia.

IVETA N
mordik
16.07.11,12:42
Dakujem za rady, podla pravnika sa mam stazovat v leasingovke, kedze ona je teraz majitelom auta a s nou mam zmluvu, leasingovka mi to auto predava. S bazarom mam len preberaci protokol, kde su vypisane zavady, ktore na aute su v case preberania. (nejaky poskrabany lak a podobne, o havarii tam nie je nic). Znamena to, ze dam staznost na leasingivku ze mi predavaju nieco, co som nechcel, im tak vznikde urcita skoda ktoru si potom oni vyriesia s bazarom.
Nemam problem dokazat kedy bolo auto burane, kedze mam vypis zo servisu kedy doslo k havarii, kedy boli stocene kilometre a o kolko.
Pracuje sa na tom, tie papierovacky strasne dlho trvaju. :( Kazdopadne dam vediet len co budem nieco nove vediet :-)

(na preberacom protokole je veta, ze predavajuci nezodpoveda za stav vozidla, ktore predava. Podla pravnika je to absurdne, kedze sa nemoze predajca jednojstranne zbavit zodpovednosti, ktoru ma zo zakona)
IVETA N
18.07.11,07:40
súhlasím s právnikom a prajem veľa úspechov, aj keď to bude zdľhavé, ale treba to riešiť a nech Ťa tá zdĺhavosť neodradí.
Prajem vľa zdaru v riešení.

IVETA N