babuša
11.07.11,17:28
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ako postupovať a kde je najvhodnejšie založiť dcére účet keď ide študovať na Masarykovu univerzitu do Brna.

Ďakujem
veronikasad
11.07.11,15:29
ČSOB
ivka70
11.07.11,15:43
Dcera by si mala zalozit ucet v ceskej CSOB.
Zo slovenkej CSOB jej potom budete posielat peniaze.
Je to najvyhodnejsi transfer medzi SR a CR, CSOB ich totiz spoplatnuje (resp. nespoplatnuje) tak ako domace platby.

Pri inych bankach zvycajne byva prevod spoplatneny ako zahranicna platba, co moze vyjst dost draho.
Bambit
11.07.11,16:16
Dobrý deň. Ja by som sa chcela tiež poradiť ohľadne účtu . V ktorej banke je najlepšie si založiť účet pre SVB a či je dobre hneď na začiatku pri založení SVB zriadiť 2 účty, jeden prevádzkový a druhý na FoÚ, alebo či stačí len jeden a na tom to deliť. Aké máte skúsenosti ?
Ďakujem
durisovad
11.07.11,16:38
Myslim, ze by bolo zbytocne platit poplatky za dva ucty. Ved peniaze sa danu uctovne oddelit.
Bambit
11.07.11,17:36
Myslim, ze by bolo zbytocne platit poplatky za dva ucty. Ved peniaze sa danu uctovne oddelit.
OK. Tiež si myslím, že stačí jeden. Ešte mi ide o banku. U nás máme VÚB a SLSP. Ktorá z týchto 2 je lepšia ? myslím tým napr. nejaké poplatky čo si strhá banka , atď..
durisovad
11.07.11,17:46
S tymito dvomi nemam dobru skusenost, ale je to skusenost stara uz niekolko rokov. Mozno sa polepsili, zajdi do obidvoch a popytaj sa na podmienky.
avalik
11.07.11,17:57
OK. Tiež si myslím, že stačí jeden. Ešte mi ide o banku. U nás máme VÚB a SLSP. Ktorá z týchto 2 je lepšia ? myslím tým napr. nejaké poplatky čo si strhá banka , atď..

porovnaj cenniky - maju zverejnene na int. strankach
Maros16
12.07.11,08:22
ČSOB alebo FIOsú výhodné pre styk s ČR, prípadne skuste pozrieť portál http://www.FinancnaHitparada.sk/bezne-ucty
babuša
13.07.11,18:32
Ďakujem .