DK270176
12.07.11,12:26
Dobrý deň.
Asi pred mesiacom som mal DN kde do mňa nacúval kamión a zlomil mi predný nárazník, ľavé svetlo, ohol kapotu, ohol výstuž ktorá drží nárazník a zlomil mriežku na nárazníku. Mám Ford Puma 98 a podobnú nehodu som mal minulý rok. Poisťovňa bez problémov zaplatila 1200€ rozpočtom auto som si dal spraviť a bol som spokojný. Tentokrát to ale bolo inak. Vinník bol poistení v Kooperatíve kde mám aj ja poistené auto. Po troj týždňovom šetrení mi poslali nejakých 500€ s tým že likvidátor neuznal nárazník, mriežku nárazníku, a výstuž s odôvodnením že tieto boli poškodené už pred poistným plnením.
Mohol by mi niekto poradiť ako od nich dostať doplatenie škody? Veď predsa nárazník je prvé čo vám takáto havária poškodí ako to že to neuznali?

Ďakujem pekne za pomoc.
preboha
19.07.11,17:20
poisťovne majú k dispozícii informácie o všetkých poistných udalostiach, takže zistili, že ste pred mesiacom dostali úhradu škody za nárazník. ak ste ho iba opravili, tak - akú máte predstavu - koľkokrát by mali zaplatiť jeden nárazník 2x - 5x? - máte ich za idiotov?
DK270176
20.07.11,08:53
Nemám ich za idiotov a je pravda že minulý rok som mal poistnú udalosť kde som vymieňal predný nárazník. Vymenil som ho dal nalakovať. Takže mi poisťovňa zaplatila nový nárazník, alebo opravu ak by som ho dal opraviť. Ďalší rok som zaplatil poistku a mal som opäť udalosť. Auto mám poškodené. To znamená že ak do mňa raz niekto narazí zo zadu tak už mi nikdy nepreplatia opravu zadného nárazníku? Ja tiež nezaplatím poistku iba raz a kedže som zaplatil minulý rok tento už nemusím? Neviem zdá sa mi to čudesné. Logicky mi to vychádza tak že by to mali uznať. Veď ja som rok nejazdil zo zlomeným nárazníkom. Prečo mi potom uznali ostatné poškodené veci. Aj tie boli predtým poškodené minulý rok.

Ďakujem za komment.
preboha
27.07.11,17:28
ak ste nárazník po prvej udalosti preukázateľne vymenili (existuje napr. účet za opravu, alebo na nárazníku po 2. udalosti nie sú viditeľné stopy po predchádzajúcich poškodeniach (a opravách), tak by ho mali bezpochyby zaplatiť