patriciamich
12.07.11,14:39
mohli by ste mi prosim, poradit co mam urobit s mojou segrou. zobrala si odomna pausal, ktory pretelefonovala, a teraz ked prisiel sek, tak ho nechce zaplatit. ja peniaze navyše nemám kedze som na MD z dvoma detmi
pepsikova
12.07.11,12:42
...no ak je to segra, tak by som jej zobrala niečo cenné do zálohy..pokiaľ nezaplatí...(ale ten dlh musíš dovtedy zaplatiť ty..)
zk24
12.07.11,12:45
mohli by ste mi prosim, poradit co mam urobit s mojou segrou. zobrala si odomna pausal, ktory pretelefonovala, a teraz ked prisiel sek, tak ho nechce zaplatit. ja peniaze navyše nemám kedze som na MD z dvoma detmi

zobrat si ponaucenie
Braňo
12.07.11,13:20
a môžeš povedať, že z akého dôvodu si nemohla zobrať paušál ona?
plavčík
12.07.11,13:27
Asi Ti nič iné neostane ako zaplatiť . Dúfam, že už netelefonuje na teba!!! No a samozrejme pýtať peniaze späť a ako už hore napísali, keď nemá peniaze, tak nech niečo predá alebo založí. A samozrejme je to ponaučenie.
avalik
12.07.11,13:42
zaplatit a pokial sestra chce pausal nadalej pouzivat, tak nech ho prepise na seba
arizona
12.07.11,14:23
mohli by ste mi prosim, poradit co mam urobit s mojou segrou. zobrala si odomna pausal, ktory pretelefonovala, a teraz ked prisiel sek, tak ho nechce zaplatit. ja peniaze navyše nemám kedze som na MD z dvoma detmi
Myslis,ze toho,od koho mas pausal bude zaujimat,kto ti ho pretelefonoval?
Zaplatis musis ty.

A so sestrou sa budes musiet vysporiadat sama...dalsou moznostou by bol sud,ale to asi nechces...ten by ta stal asi viac,ako pretelefonovana suma :rolleyes:
MikiHalasko
12.07.11,14:40
ist k operatorovi a dat zablokovat kartu, nahlas zneuzitie. dalej ma nenapada...
MikiHalasko
12.07.11,14:42
ist k operatorovi a dat zablokovat kartu, nahlas zneuzitie. dalej ma nenapada...
ja som mal raz podobný pruser, a dohodol som sa na splatkach, zaplatit musis ty. a potom je to na tebe ako budes voci nej posupovat.
misstka
12.07.11,15:39
Neviem celkom presne ako ti máme pomôcť. To, že operátora nezaujíma kto to pretelefonoval, takisto ti to neodpustí len preto, že si to nepretelefonovala ty, potom by sa na to i vyhovárali všetci, to ti je hádam jasné. Takisto aj to, že aj na súde by sa to ťažko dokazovala a hádam tiež vieš aké "rýchle" sú naše súdy a plus asi nechceš sestru vláčiť po súdoch.

Ja a ani nikto iný tu nepoznáme vašu rodinnú situáciu, neviem koľko má sestra rokov, či už zarába alebo ju živia rodičia, či máš možnosť jej niečo zobrať ak to nezaplatí a ako vlastne k tomu došlo.
Je len na tebe aby si dala pozor na to aby sa neopakovalo, musíš svoju sestru najlepšie poznať a ak je možnosť, žeby znova vykonala niečo nezodpovedné, tak len ty musíš urobiť nejaké opatrenia, aby si tomu zamedzila.
V tom ti nikto takto cez internet nepomôže.
Zvedavôčka
21.07.11,23:46
mohli by ste mi prosim, poradit co mam urobit s mojou segrou. zobrala si odomna pausal, ktory pretelefonovala, a teraz ked prisiel sek, tak ho nechce zaplatit. ja peniaze navyše nemám kedze som na MD z dvoma detmi

Neviem, ake si mala vztahy so sestrou predtym, ako si jej posunula tento pausal, a aninetusim, preco si netrvala na tom, aby si ho prepisla na seba, ale predpokladam, ze momentalne vztahy dobre nemate :(

Ak sestra nadalej odmieta zaplatit, tak daj zablokovat u operatora odchadzajuce hovory (da sa to na 30 dni, v pripade, ze si stratila telefon) a sucasne nahlas na policii kradez. (simka teda musi ostat aktivna) teiz mozes povedat, ze mas podozrenie, ze ti tel zobrala sestra. Predvolaju si ju a nazenu jej strach. Sice asi vela neurobia, lebo ona bude tvrdit, ze si kek ho dala, ale mozno sa pouci. Alebo ju skus tymto aspon postrasit, mozno sa zlakne a zaplati.

Dokazovat na sude, ze ten pausal pretelefonovala ona a ze to urobila bez tvojho suhlasu vidim ako nerealne.
misoft
22.07.11,11:59
A čo takto použiť najradikálnejšie (a možno najúčinnejšie) riešenie: zober jej telefón (ak je tvoj) i SIM (tá je tvoja, platíš za ňu) a hotovo. A sestra nech sa ide pásť, alebo nech si vybaví svoj vlastný paušál. Len to chce razantnejší prístup k riešeniu situácie.
tom_i
22.07.11,16:18
sestra nesestra zobrať mobil vybrať SIKku zaplatiť faktúru a potom jednať so sestrou. U operátora nepochodíš lebo ty si si vybavila paušál a že si ho pskytla niekomu inému ich nemusí zaujímať, pokiaľ si to neohlásila ako krádež.
Juraj Bindzár
25.07.11,19:24
:D
sestra nesestra zobrať mobil vybrať SIKku zaplatiť faktúru a potom jednať so sestrou. U operátora nepochodíš lebo ty si si vybavila paušál a že si ho pskytla niekomu inému ich nemusí zaujímať, pokiaľ si to neohlásila ako krádež.
Treba sestru poslať na ulicu nech zarobí peniaze a nech zaplatí dlh;)
AlaNR
26.07.11,04:52
Mala si na paušál aj viazanosť?
Ak áno, bacha na pokutu od operátora.
To by si mala ešte výdavky naviac...
newmi
26.07.11,06:02
Ak sestra nadalej odmieta zaplatit, tak daj zablokovat u operatora odchadzajuce hovory (da sa to na 30 dni, v pripade, ze si stratila telefon) a sucasne nahlas na policii kradez.

Da (alebo dalo) sa to aj na dlhsie. Priatelka mala kedysi SMS pausal a tam sme zablokovali odchadzajuce hovory nastalo.
Zitulda
26.07.11,06:23
...iba jedno nechápem...ako Ti mohla sestra pretelefonovať paušál, iba tak, že Ti vzala telefón a nie paušál:)