Simona266
12.07.11,17:45
Dobry den,
chcela by som sa opytat ohladom spoluvlastnictva bytu...
Sme traja surodenci,ktori zdedili byt rovnakym dielom po nebohych rodicoch..
Problem je v tom,ze sestra si tam nastahovala priatela,ktory neplati nic ani jej ani nikomu...proste je tam nasačkovany a ja s bratom si ho tam NEPRAJEME..
chcem sa opytat co v takomto pripade robit?ako ho odtamadial vyhodit?aby tam nemal ziadne pravo byt?dokedy ho tam mame trpiet a podporovat ho v jeho prizivnictve?
Za Vasu odpoved vopred velmi pekne dakujem.
Simona
Gina Er
12.07.11,17:05
Dobry den,
chcela by som sa opytat ohladom spoluvlastnictva bytu...
Sme traja surodenci,ktori zdedili byt rovnakym dielom po nebohych rodicoch..
Problem je v tom,ze sestra si tam nastahovala priatela,ktory neplati nic ani jej ani nikomu...proste je tam nasačkovany a ja s bratom si ho tam NEPRAJEME..
chcem sa opytat co v takomto pripade robit?ako ho odtamadial vyhodit?aby tam nemal ziadne pravo byt?nemá žiadne právo dokedy ho tam mame trpiet nemáte povinnosť ho tam trpieť a podporovat ho v jeho prizivnictve?
Za Vasu odpoved vopred velmi pekne dakujem.
Simona
1.slušne požiadať,aby odišiel,že nemá nárok tam byť
2.ak neodíde,chytiť za golier a vyhodiť
verkaz
12.07.11,17:07
Navrhnite sestre, aby si Vaše diely odkúpila, keď chce rozhodovať sama.
Ste vo väčšine, tak ho požiadajte o uvoľnenie bytu a stanovte mu termín. Ak sa do tohoto termínu nevysťahuje, podajte žalobu na súd alebo ho jednoducho vysťahujte a vymeňte kľúč.
Jedná sa o protiprávne zabratie súkromného majetku.
Simona266
12.07.11,19:00
Sestra nema peniaze na odkupenie..takze z toho vyplyva,ze jedine sudnou cestou sa to da riesit?kedze ona stale tvrdi,ze je len na "navsteve"
a zbytocne by sme menili zamok,kedze ona ho tam stale vpusti..akoze na "navstevu"
Matias.S
13.07.11,04:48
Sestra nema peniaze na odkupenie..takze z toho vyplyva,ze jedine sudnou cestou sa to da riesit?kedze ona stale tvrdi,ze je len na "navsteve"
a zbytocne by sme menili zamok,kedze ona ho tam stale vpusti..akoze na "navstevu"

Ak som dobre rozumel tak, vy tento byt neobývate iba vaša sestra. Byt je po rodičoch nevysporiadaný, to znamená, že stále máte podielové vlastníctvo. Chcete tento byt využívať a platíte za neho aj vy ? Ak platí všetky náklady vaša sestra, tak určite platí aj za svoju návštevu či nie ? V danom prípade nie je iná možnosť iba preukázať súdnou cestou, že dotyčný nie je v žiadnom vzťahu s vašou sestrou a tak mu dať súdny príkaz na zákaz vstupu ... inak neporiešite nič.
Halli
13.07.11,07:20
Zrejme pre Vašu sestru robí priateľ "iné";) bezodplatné služby a tak ho tam púšťa do bytu. Nechápem ale prečo máte platiť niečo vy? Nech si platí za to ona, úplne za všetko ...až jej to začne vadiť, začne jej vadiť aj "príživník" :)
Simona266
13.07.11,18:36
Kazdy plati rovnako...vsetko-inkaso+voda+elektrina atd. platime na 3 cati...v byte je len sestra,my s bratom tam momenatalne niesme uz dlhsiu dobu...chodime tam len na par minut...mozno 3 razy do tyzdna...brat tam niekedy aj prespi a ta nasa "vzacna navsteva" tam spi tiez..
myslim,ze takto by sa to ani nedalo riesit,zeby platila iba sestra..kedze ona mala vzdy vsetky dlhy na haku..platili sme ich vzdy len ja a brat...a myslim,zeby nemala problem narobit dalsie...a zase by to ostalo len na nas..
chcem sa este opytat,keby boli manzelia zmenilo by to nieco?myslim,ze ake by mal ten jej przivnik prava..ci by sa zmenili alebo nie...kezde teraz nema ziadne..
Ice dive
13.07.11,19:05
Kazdy plati rovnako...vsetko-inkaso+voda+elektrina atd. platime na 3 cati...v byte je len sestra,my s bratom tam momenatalne niesme uz dlhsiu dobu...chodime tam len na par minut...mozno 3 razy do tyzdna...brat tam niekedy aj prespi a ta nasa "vzacna navsteva" tam spi tiez..
myslim,ze takto by sa to ani nedalo riesit,zeby platila iba sestra..kedze ona mala vzdy vsetky dlhy na haku..platili sme ich vzdy len ja a brat...a myslim,zeby nemala problem narobit dalsie...a zase by to ostalo len na nas..
chcem sa este opytat,keby boli manzelia zmenilo by to nieco?myslim,ze ake by mal ten jej przivnik prava..ci by sa zmenili alebo nie...kezde teraz nema ziadne..
žaloba na súd je síce fajn... ale kým sa niečo udeje bude to trvať dooosť dlho...

ako to riešiť? keď prídete na kontrolu bytu, a nájdete tam sestrinho priateľa, zavoľajte políciu a podajte trestné oznámenie za neoprávnený vstup a rušenie domovej slobody... (ten neoprávnený vstup možno nevýjde, ak povie, že sestra ho vpustila dobrovoľne...) no a po tejto skúsenosti sa priateľ do bytu asi už neodváži... poprípade ak si to celé zopakujete tak 2 -3 krát:D tak je dosť možné, že by ho zobrali aj do väzby, keďže v protiprávnej činnosti pokračuje... ale ak sa rozhodnete ísť touto cestou je dosť možné, že vzťahy so sestrou sa Vám značne narušia...

ak by boli alebo neboli manželia, práva užívať cudziu nehnuteľnosť nemá... dokonca ani trvalý pobyt k ničomu neoprávňuje má len evidenčný charakter... jedine by sa ťažšie vyhadzoval políciou, ak by tvrdil, že tam býva s manželkou... (s jeho trvalým pobytom by museli súhlasiť všetcia spoluvlastníci)
Simona266
13.07.11,20:18
Vztahy so sestrou ma uz vobec netrapia...moze si za to sama...proti jeho navstevam niesom proti len ja s bratom ale aj cela rodina...a dokonca aj jej kamaratky ju uz povazuju za ťavu...
policiu sme uz volali myslim,ze 5 krat..a len mu povedali aby odisiel dobrovolne..tak odisiel a za par hodin bol spat...takze mozme volat policiu stale?ci ako...komu by dali zaplatit zbytocny vyjadz,ak vobec by sa to satlo...ci nemaju pravo povazovat to za zbytocny vyjazd?
Orim
13.07.11,20:59
Nechápem prečo tam chodíte len na pár minút do týždňa. Nechodievajte tam vôbec a nič neplaťte. Sestra to bude musieť platiť lebo ju odpoja ak platiť nebude.
Za ďalšie ak chodí na návštevu musí niekoho navštíviť. Pokial tam sestra nie je nech ju čaká pred domom. Toto vysvetlite aj sestre ako vnímate návštevu. Pokial tam bude "návšteva" v dobe keď tam nebude sestra volajte políciu, však ich to prestane baviť stále niečo riešiť.
Predajte svoju časť. Možno to niekto kúpi aj s tým že to nebude vlastniť celé. ;)
Ice dive
14.07.11,07:43
Vztahy so sestrou ma uz vobec netrapia...moze si za to sama...proti jeho navstevam niesom proti len ja s bratom ale aj cela rodina...a dokonca aj jej kamaratky ju uz povazuju za ťavu...
policiu sme uz volali myslim,ze 5 krat..a len mu povedali aby odisiel dobrovolne..tak odisiel a za par hodin bol spat...takze mozme volat policiu stale?ci ako...komu by dali zaplatit zbytocny vyjadz,ak vobec by sa to satlo...ci nemaju pravo povazovat to za zbytocny vyjazd?
pojem zbytočný výjazd neexistuje (policajti sú platí aj z Vašich daní), ak ste teda políciu zavolali, podali ste aj oznámenie za neoprávnený vstup, resp. rušenie domovej slobody?... lebo policajti ho požiadajú aby odišiel a tým to končí, avšak ak ich vy požiadate aby prijali trestné oznámenie, tak ho musia prijať... a potom sa začne ten kolotoč, výsluchy, prokurátor súd a pod...
Barbara
14.07.11,08:06
Nechápem prečo riešite tu tú návštevu, tá sestra nemá právo na svoj život , či čo? aké trestné oznámenie, atď, keď ho tá sestra púšťa do vnútra,veď keď je sestrin priateľ, tak je to jej vec nie? A byt patrí aj jej. A riešiť celú záležitosť majú tí súrodencí so sestrou a nie toho jej priateľa vyháňať z toho bytu. Ako to tu bolo povedané, nech súrodenci neplatia , a potom sestra ""možno"" sa zobudí. Každopádne to treba riešiť so sestrou
Simona266
14.07.11,13:44
Tak potom nechapem preco,ked na bytovom narastol dlh 900 eur..co sa neplatilo uz dlhsi cas..a stale nas nevypli...to mame aky velky dlh spravit aby nas odpojili aspon od vody??
No tak to by som fakt chcela vidiet toho cloveka,ktory by kupil byt s dvoma alkoholikmi....
Gina Er
14.07.11,13:56
Tak potom nechapem preco,ked na bytovom narastol dlh 900 eur..co sa neplatilo uz dlhsi cas..a stale nas nevypli...to mame aky velky dlh spravit aby nas odpojili aspon od vody??
No tak to by som fakt chcela vidiet toho cloveka,ktory by kupil byt s dvoma alkoholikmi....
ten dlh stále narastá? bytové družstvo vás ešte nevyzvalo na uhradenie?
a čo elektrina? keď nezaplatíte 1-2 splátky,tak rýchlo vypnú...
vyplaťte sestru z jej časti....alebo dajte vaše časti do podnájmu,povedzte jej,že nejako si ten byt musí na seba zarobiť...
Simona266
14.07.11,14:12
ten dlh sa uz pomaly splaca..po 30 eur mesacne..vyzvali nas az ked bol dlh 900 eur...a nevypli nas vobec..a elektrina sa plati osobitne a ta sa stale platila..pretoze to je len 30 eur mesacne,co si myslim,ze sestre nebude problem zaplatit,kedze teraz plati 65 eur mesacne so vsetkym...a ja s bratom tiez po 65 eur mesacne platime..
proste elektrinu nas vypnu hned..to je pravda..lenze ta sa plati stale..a neni to az tak vela pre nu zaplatit mesacne 30 eur..kedze inak plati 65 eur so vsetkym (pokial prispievame aj ja s bratom) no a ako vravim bytove nas este nikdy nevyplo od nicoho a pritom tam bol dlh 900 eur...
Gina Er
14.07.11,14:16
ten dlh sa uz pomaly splaca..po 30 eur mesacne..vyzvali nas az ked bol dlh 900 eur...a nevypli nas vobec..a elektrina sa plati osobitne a ta sa stale platila..pretoze to je len 30 eur mesacne,co si myslim,ze sestre nebude problem zaplatit,kedze teraz plati 65 eur mesacne so vsetkym...a ja s bratom tiez po 65 eur mesacne platime..
proste elektrinu nas vypnu hned..to je pravda..lenze ta sa plati stale..a neni to az tak vela pre nu zaplatit mesacne 30 eur..kedze inak plati 65 eur so vsetkym (pokial prispievame aj ja s bratom) no a ako vravim bytove nas este nikdy nevyplo od nicoho a pritom tam bol dlh 900 eur...
bytové vás ani nevypne....tomu platíte iba za vodu a kúrenie....neviem si predstaviť,žeby prišli a odmontovali vám radiátory a zastavili vodu....
Simona266
14.07.11,14:34
Takze co potom robia s neplaticmi?nic?
rudopp
14.07.11,14:38
1, Nechápem prečo tam chodíte len na pár minút do týždňa. Nechodievajte tam vôbec a nič neplaťte. Sestra to bude musieť platiť lebo ju odpoja ak platiť nebude.
2, Za ďalšie ak chodí na návštevu musí niekoho navštíviť. Pokial tam sestra nie je nech ju čaká pred domom. Toto vysvetlite aj sestre ako vnímate návštevu.
3, Pokial tam bude "návšteva" v dobe keď tam nebude sestra volajte políciu, však ich to prestane baviť stále niečo riešiť.
4, Predajte svoju časť.
5, Možno to niekto kúpi aj s tým že to nebude vlastniť celé. ;)

1, áno
2, priateľ ??? - - - to ti mala kedysi spraviť priateľka :)
3, blbosť
4, Nezabudnúť zdokladovať predkupné právo.
5, A nebude takýto naivno nerozhodný.
Katy a R
14.07.11,14:55
ten dlh sa uz pomaly splaca..po 30 eur mesacne..vyzvali nas az ked bol dlh 900 eur...a nevypli nas vobec..a elektrina sa plati osobitne a ta sa stale platila..pretoze to je len 30 eur mesacne,co si myslim,ze sestre nebude problem zaplatit,kedze teraz plati 65 eur mesacne so vsetkym...a ja s bratom tiez po 65 eur mesacne platime..
proste elektrinu nas vypnu hned..to je pravda..lenze ta sa plati stale..a neni to az tak vela pre nu zaplatit mesacne 30 eur..kedze inak plati 65 eur so vsetkym (pokial prispievame aj ja s bratom) no a ako vravim bytove nas este nikdy nevyplo od nicoho a pritom tam bol dlh 900 eur...

Pokým ste obidvaja s bratom spoluvlastníkmi bytu ... zodpovedáte aj za dlhy, ktoré sestra robí (však jej to tolerujete:mee:).
Pokým si to medzi sebou neporiešite, problémy budú stále.
Treba si ujasniť, ako poriešite vlastníctvo ... alebo vás sestra vyplatí, alebo ju vyplatíte vy ... alebo môžte byt predať .. a peniaze si rozdeliť (ak niečo zostane po zaplatení dlžôb).
Ak to nejde dohodou .. tak na súde
Ale je pravda, že sestra tiež chce mať "svoj život"...
... možno keby ste si tam obidvaja doviedli svoje priateľky:D:confused:
Oliwa
14.07.11,15:39
No ešte jedno riešenie by bolo... Ak sestra nebude súhlasiť s písomným návrhom na vysporiadanie spoluvlastníckeho podielu, tak ho ponúknite jej priateľovi. Ak nebude súhlasiť ani on, dôrazne jej dajte na vedomie, že si nájdete podnájomníkov /trebárs tých z Družstevnej ulice v Malackách/. Je to síce drastické, ale ako bububu by mohlo poslúžiť... Alebo nech sa ona odsťahuje k priateľovi, resp. nech sa o bývanie postará on,a nie Vy s bratom... Alebo nech Vám platí za užívanie Vášho podielu nájomné, keďže Vy réžiu platíte, hoci tam v podstate nebývate...
Gina Er
14.07.11,16:24
Takze co potom robia s neplaticmi?nic?
keď to splácate,tak nič
rudopp
14.07.11,16:31
No ešte jedno riešenie by bolo... Ak sestra nebude súhlasiť s písomným návrhom na vysporiadanie spoluvlastníckeho podielu, tak ho ponúknite jej priateľovi. Ak nebude súhlasiť ani on, dôrazne jej dajte na vedomie, že si nájdete podnájomníkov /trebárs tých z Družstevnej ulice v Malackách/. Je to síce drastické, ale ako bububu by mohlo poslúžiť... Alebo nech sa ona odsťahuje k priateľovi, resp. nech sa o bývanie postará on,a nie Vy s bratom... Alebo nech Vám platí za užívanie Vášho podielu nájomné, keďže Vy réžiu platíte, hoci tam v podstate nebývate...

Nejako si si nevšimla :


Tak potom nechapem preco,ked na bytovom narastol dlh 900 eur..co sa neplatilo uz dlhsi cas..a stale nas nevypli...to mame aky velky dlh spravit aby nas odpojili aspon od vody??
No tak to by som fakt chcela vidiet toho cloveka,ktory by kupil byt s dvoma alkoholikmi....
Simona266
15.07.11,18:10
keď to splácate,tak nič

a keby sme ho prestali splacat?
neviem ale mam taky pocit,ze ine riesenie ako sudom asi neexistuje,ale aj tak vdaka za rady
Simona266
15.07.11,18:12
Nejako si si nevšimla :

Boze,ved on ma sotva na zradlo,nieto este aby on niekoho vyplacal..ved je to obycajny bezdomovec...stale nieco ukradne a preda aby mal v prvom rade na vinčisko a nažrat mu da sestra...
svetlik
15.07.11,18:31
Podla OZ (§ 139 ods. 2) platí, že o hospodárení so spoločnou vecou (tu bytom) rozhodujú spoluvlastníci vacsinou hlasou pocitanou podla velkosti svojich spoluvlastnickych podielov.
Toto rozhodnutie nie je v zasade preskumavatelne sudom (existuju vynimky, ale tie su specificke).

Kedze z popisu problemu nevyplyva ze by bol zaujem zrusit a vyporiadat podielove spoluvlastnictvo, potom treba vyuzit § 139 ods. 2 OZ a 2/3 vacsinou hlasou rozhodnut o sposobe nakladania s bytom : napr. prenajat. Sestre by som pisomne oznamil navrh vec prenajat (predsa len byt, nech teda aspon zaraba), aby mala moznost k nemu sa vyjadrit a nasledne bz zvysni dvaja rozhodli (to je princip spoluvlastnictva). Ci sa vyjadri alebo vyjadri inak ako zvysni dvaja spoluvlastnici, to je jedno, moznost musi byt dana. Na zaklade rozhodnutia spoluvlastnikov by som byt prenajal = dal by som ponuku aj "nevitanemu", pisomne s lehotou, neakceptuje do RK. a zaroven voci nevitanemu by som za danej situacie zvazil TO pre podozrenie z TČ neopravneneho zasahu do vlastnickeho prava k bytu (tou ponukou na prenajom by som mu sucasne oznamil, ze je tu rozhodnutie podla 139 ods. 2 OZ a suhlasom sestry si moze akurat tak oné), + predbezko a negatornu zalobu zakazujucu bezodplatne uzivanie (k tomuto sa nevyjadrujem dalej lebo popis je dost vseobecny).

Niet na dobre rodinne spoluvlastnicke vztahy, zial...
Simona266
15.07.11,19:54
Podla OZ (§ 139 ods. 2) platí, že o hospodárení so spoločnou vecou (tu bytom) rozhodujú spoluvlastníci vacsinou hlasou pocitanou podla velkosti svojich spoluvlastnickych podielov.
Toto rozhodnutie nie je v zasade preskumavatelne sudom (existuju vynimky, ale tie su specificke).

Kedze z popisu problemu nevyplyva ze by bol zaujem zrusit a vyporiadat podielove spoluvlastnictvo, potom treba vyuzit § 139 ods. 2 OZ a 2/3 vacsinou hlasou rozhodnut o sposobe nakladania s bytom : napr. prenajat. Sestre by som pisomne oznamil navrh vec prenajat (predsa len byt, nech teda aspon zaraba), aby mala moznost k nemu sa vyjadrit a nasledne bz zvysni dvaja rozhodli (to je princip spoluvlastnictva). Ci sa vyjadri alebo vyjadri inak ako zvysni dvaja spoluvlastnici, to je jedno, moznost musi byt dana. Na zaklade rozhodnutia spoluvlastnikov by som byt prenajal = dal by som ponuku aj "nevitanemu", pisomne s lehotou, neakceptuje do RK. a zaroven voci nevitanemu by som za danej situacie zvazil TO pre podozrenie z TČ neopravneneho zasahu do vlastnickeho prava k bytu (tou ponukou na prenajom by som mu sucasne oznamil, ze je tu rozhodnutie podla 139 ods. 2 OZ a suhlasom sestry si moze akurat tak oné), + predbezko a negatornu zalobu zakazujucu bezodplatne uzivanie (k tomuto sa nevyjadrujem dalej lebo popis je dost vseobecny).

Niet na dobre rodinne spoluvlastnicke vztahy, zial...

Takze toto sa da zariadit aj bez sudu?
svetlik
16.07.11,09:22
Takze toto sa da zariadit aj bez sudu?

No, popisane riesenie je rychlejsie ako zrusenie podieloveho spoluvlastnictva, event. nejaka zapieracia zaloba voci "nevitanemu" obyvatelovi.
Simona266
16.07.11,10:33
No, popisane riesenie je rychlejsie ako zrusenie podieloveho spoluvlastnictva, event. nejaka zapieracia zaloba voci "nevitanemu" obyvatelovi.

Aha,takze kam sa mame teraz v prvom rade obratit?na aky urad?
rudopp
16.07.11,10:43
Aha,takze kam sa mame teraz v prvom rade obratit?na aky urad?

Základ je :
dvaja súrodenci (2/3) oznámia tretiemu (1/3), že sa rozhodli naložiť s bytom takto :
- predať
- prenajať
- rekonštruovať
a bude to od - do.
Nech sa k tomu vyjadrí.

A preto je potrebné , aby sa 1/3 :
- vysťahovala
- nasťahovala IBA do 1 izby (1/3 bytu)
- prispôsobila
A má na to čas od - do.
Nech sa k tomu vyjadrí.

Iba v prípade negatívnych a podobných odpovedí sa chystať na súd/úrad.
Simona266
16.07.11,10:49
Ale ved to je jasne,ze ona sa nevystahuje ani on...kedze prehlasila,ze ju uz z toho bytu nikto nevyzenie...takze jedine riesenie je ten sud potom..
rudopp
16.07.11,10:57
Ale ved to je jasne,ze ona sa nevystahuje ani on...kedze prehlasila,ze ju uz z toho bytu nikto nevyzenie...takze jedine riesenie je ten sud potom..

Súdu ťažko dáš návrh, aby rozhodol, že 1/3 vlastníčka si nemôže priviesť/mať tam priateľa.A asi by sa nepriklonil k návrhu.

Mohol by ale rozhodnúť :
- o jej vysťahovaní, ak by 2/3 chceli celý byt predať (a 1/3 by v tom väčšine bránila )
- v prípade túžby 2/3 celý byt prenajať cudziemu je to ešte komplikovanejšie
- o vysporiadaní podielového vlastníctva predajom bytu
Simona266
16.07.11,11:35
Súdu ťažko dáš návrh, aby rozhodol, že 1/3 vlastníčka si nemôže priviesť/mať tam priateľa.A asi by sa nepriklonil k návrhu.

Mohol by ale rozhodnúť :
- o jej vysťahovaní, ak by 2/3 chceli celý byt predať (a 1/3 by v tom väčšine bránila )
- v prípade túžby 2/3 celý byt prenajať cudziemu je to ešte komplikovanejšie
- o vysporiadaní podielového vlastníctva predajom bytu

takze podla mna je najlepsie byt predat a peniaze aby sa rozdelili na 3 casti...a potom aby sme si ja s bratom kupili iny byt...uz BEZ jej narokov...a hlavne BEZ jej prizivnika...
lenze samozrejme bude proti predaju,kedze si uz na ten byt narokuje akoby bol len jej...a uz nevravim o tych primitivnych vyjadreniach jej prizivnika.."pomaly mam zacinat pocit akoby aj on bol dedic" ....
takze jedine sudonou cestou ho predat a rozdelit si peniaze na 3 casti...
rudopp
16.07.11,12:23
takze podla mna je najlepsie byt predat a peniaze aby sa rozdelili na 3 casti...a potom aby sme si ja s bratom kupili iny byt...uz BEZ jej narokov...a hlavne BEZ jej prizivnika...
lenze samozrejme bude proti predaju,kedze si uz na ten byt narokuje akoby bol len jej...a uz nevravim o tych primitivnych vyjadreniach jej prizivnika.."pomaly mam zacinat pocit akoby aj on bol dedic" ....
takze jedine sudonou cestou ho predat a rozdelit si peniaze na 3 casti...

1,
2/3 ponúknu 1/3 , že od nej 1/3 odkúpia (a potom by ako poloviční vlastníci mohli robiť podľa dohody medzi sebou) . Samozrejme peniaze vyplatia cez uloženie u notára po vysťahovaní 1/3 a výmene zámku.

Ak nájdeš " túžiaceho " záujemcu :
2,a,
2/3 ponúknu (dokladovateľne) svoje podiely 1/3 na odkúpenie - predkupné právo.
2,b,
Keď 1/3 nemá záujem, môžu ho 2/3 predať hocikomu za vyššiu cenu, ako ponúkli 1/3.

3,a,
Ak nejde 1, ani nie je záujemca o 2/3 :
2/3 urobia 2,a,
3,b,
2/3 podajú návrh na súd na vysporiadanie spoluvlastníckeho podielu nariadeným odpredajom bytu a finančným vyrovnaním
(dokladujú/zdôvodňujú : 1, / 2,a, / dlhmi tvorenými 1/3 a splácanými 2/3)
Simona266
16.07.11,15:59
1,
2/3 ponúknu 1/3 , že od nej 1/3 odkúpia (a potom by ako poloviční vlastníci mohli robiť podľa dohody medzi sebou) . Samozrejme peniaze vyplatia cez uloženie u notára po vysťahovaní 1/3 a výmene zámku.

Ak nájdeš " túžiaceho " záujemcu :
2,a,
2/3 ponúknu (dokladovateľne) svoje podiely 1/3 na odkúpenie - predkupné právo.
2,b,
Keď 1/3 nemá záujem, môžu ho 2/3 predať hocikomu za vyššiu cenu, ako ponúkli 1/3.

3,a,
Ak nejde 1, ani nie je záujemca o 2/3 :
2/3 urobia 2,a,
3,b,
2/3 podajú návrh na súd na vysporiadanie spoluvlastníckeho podielu nariadeným odpredajom bytu a finančným vyrovnaním
(dokladujú/zdôvodňujú : 1, / 2,a, / dlhmi tvorenými 1/3 a splácanými 2/3)

boze..dost komplikovane..ale tak proste jednoducho povedane..ze s nou sa dohodnut v ziadnom pripade neda...kedze ju uz dost dobre poznam skonci to pri tom tretom bode..cize na sude...
no a k tym dlhom..tak to si myslim,ze bude tiez tazko dokazat,ze sme proste zdedili s tym bytom aj dlhy v sume okolo 5000 eur...lenze na dedickom konani to je napisane cierne na bielom,ze dlhy sme taktiez zdedili vsetci traja rovnakym dielom..ale splacali sme ich len my dvaja...proste sestra sa o to vobec nezaujimala...ona nedala ani na jeden dlh ani cent..
takze sme spravili chybu na dedickom konani,ze sme napisali dlhy aj na nu...mali sme ich napisat len na nas dvoch...
takze neviem ako teraz dokazat,ze proste ona nedala ani cent...
neviem,ale mozem sa este spytat?je to dost dostacujuci dokaz,ked sme ju proste nahrali na video cez mobil.. (a ona proste o tom nevedela,ze ju nahravame) a tam proste jasne povedala na tom videu,ze: ona na dlhy nedala ani cent a ani nemieni nic dat
rudopp
16.07.11,18:33
boze..dost komplikovane..ale tak proste jednoducho povedane..ze s nou sa dohodnut v ziadnom pripade neda...kedze ju uz dost dobre poznam skonci to pri tom tretom bode..cize na sude...
no a k tym dlhom..tak to si myslim,ze bude tiez tazko dokazat,ze sme proste zdedili s tym bytom aj dlhy v sume okolo 5000 eur...lenze na dedickom konani to je napisane cierne na bielom,ze dlhy sme taktiez zdedili vsetci traja rovnakym dielom..ale splacali sme ich len my dvaja...proste sestra sa o to vobec nezaujimala...ona nedala ani na jeden dlh ani cent..
takze sme spravili chybu na dedickom konani,ze sme napisali dlhy aj na nu...mali sme ich napisat len na nas dvoch...
takze neviem ako teraz dokazat,ze proste ona nedala ani cent...
neviem,ale mozem sa este spytat?je to dost dostacujuci dokaz,ked sme ju proste nahrali na video cez mobil.. (a ona proste o tom nevedela,ze ju nahravame) a tam proste jasne povedala na tom videu,ze: ona na dlhy nedala ani cent a ani nemieni nic dat

Jednoduchšie.

Aj keď vieš, že povie nie, musíš jej dokladovateľne ponúknuť podľa jej predkupného práva.

Dlhy.
Ak máš doklady o extra platbách dlhu - vieš dokázať, že ste platili iba vy - predložíš súdu a o to by sa znížila jej čiastka po predaji.

Všelikde sa tu píše, že tvoja nahrávka (bez súhlasu nahrávaného, alebo aj získaná orgánom bez súhlasu súdu ) nie je dôkaz.
Ale indícia pre súd to môže byť.
rudopp
16.07.11,18:43
Neužitočné !!



Svetlíčku pacholíčku.

Najlepšia kritika je urobiť to lepšie. Takže :

- poraď užitočnejšie
- nechaj hodnotenie na pýtajúceho sa
- nepleť sa, do čoho sa nerozumieš !
svetlik
17.07.11,13:12
Svetlíčku pacholíčku.

Najlepšia kritika je urobiť to lepšie. Takže :

- poraď užitočnejšie
- nechaj hodnotenie na pýtajúceho sa
- nepleť sa, do čoho sa nerozumieš !


Kde v popise problemu bolo spomenute, ze chcu nehnutelnost predat? Chcu len vyhodit nevitaneho obyvatela.

http://www.porada.sk/1796435-post25.html
rudopp
17.07.11,14:56
Kde v popise problemu bolo spomenute, ze chcu nehnutelnost predat? Chcu len vyhodit nevitaneho obyvatela.

http://www.porada.sk/1796435-post25.html

Svetlíčku - pacholíčku.

Veď si prečítaj príspevky - - nie iba zadanie.

V zadaní by sa chceli zbaviť :
1, sestrinho priateľ
2, sestriných dlhov
3, postupne vrátenia svojich peňazí

1, nejde podobrotky , ani cez súd (pokiaľ si ho sestra bude držať ako priateľa a bude svojprávna) - - max, že by ju súd zaviazal prispieveť (prax je v príspevkoch

2, 3, nejde podobrotky , asi iba cez súd.

Preto sa to v príspevkoch posunulo až po úvahy zrušenia spoluvlastnícta cez súd = predaj