megy5
12.07.11,19:22
ahojte, poprosím o radu, účtujem s.r.o. jeden majiteľ, v pokladni mi chýba cca 40 000,00 EUR, je to možné vyrovnať jeho vkladom do pokladne a zaúčtovať na účet 365 ako krátkodobú finančnú výpomoc? je tam nejaké obmedzenie sumou a časovo dokedy to musí vrátiť? On len nakupuje, potom prinesie kopu boločkov no a ja to mám samozrejme vyriešiť ďakujem
alessi
12.07.11,21:18
Posúvam
Mila123
12.07.11,21:21
aj my to tak riešime......ak je jeden, nie je problém.....oznám mu to,aby to vedel, že si "požičiava" jeho sro od neho ako FO.....
megy5
12.07.11,21:44
ďakujem, a nie je obmedzené časovo kedy to má vrátiť, lebo len teraz začínam rok a ten vklad by mal byť v januári a z účtu ešte nevybral toľko aby to mohol "vrátiť" a keď to ide cez tento účet, tak sa tam nepočítajú úroky, vráti sa tá istá suma, áno?
Mila123
12.07.11,21:48
ďakujem, a nie je obmedzené časovo kedy to má vrátiť, lebo len teraz začínam rok a ten vklad by mal byť v januári a z účtu ešte nevybral toľko aby to mohol "vrátiť" a keď to ide cez tento účet, tak sa tam nepočítajú úroky, vráti sa tá istá suma, áno?
neviem o časovom limite na vrátenie...
ale opýtaj sa ho odkiaľ má peniaze na investovanie do sro??? aby to neboli peniaze, z čiernych obchodov.....ak nemá iný zdroj príjmu.....môže sa obhajovať, že dáva do toho svoje úspory.....ale z roka na rok????stále dokola to isté.....to je iba na zamyslenie....nič viac som tým nechcela povedať....
erikaha
14.07.11,20:07
Len doplním, ak ide o pôžičku al. krátkodobú finančnú výpomoc, mala by byť riadna zmluva o pôžičke . Ja v nej uvádzam načo sa poskytnuté peniaze použijú /napr. na splatenie záväzkov/, dobu splatnosti.
zk24
14.07.11,20:14
Kratkodoba pozicka 365. Dlhodoba pozicka 479.

Zmluva o pozicke je nevyhnutna. Casovy limit nie je, on moze dat aj financny dar spolocnosti 221/413
Paula
14.07.11,20:15
opýtaj sa ho odkiaľ má peniaze na investovanie do sro???



:D