sanm
12.07.11,19:15
Potrebovala by som info.Dala som si urobit novy cestovny pas , samozrejme stary som vratila a novy nejako nechodi a este ma nato 2 tyzdne a ja potrebujem odcestovat do Tuniska.Viete mi niekto pomoct???Vtedy som nevedela ze budem potrebovat odcestovat tak skoro. Prosim poradte co robit.
Gina Er
12.07.11,17:19
sanm
12.07.11,18:12
stale pise ziadost prijata, a to sledujem uz dlhsie, ale bola som sa pytat a niesu este vybavene pasi z tyzdna predomnou.
lujza.j
12.07.11,18:18
doklady a teda aj pasy sa vyrábajú na jednotnom pracovisku v BA pre celú SR, rýchlejšie dodanie nijak neovplyvníš.
veronikasad
12.07.11,18:22
Lujza, nemáš náhodou aktuálnu informáciu kolko trvá vybavenie OP ? Na polícii som bola dnes ...
sanm
12.07.11,18:26
ani keby som doplatila?
Gina Er
12.07.11,19:30
ani keby som doplatila?
no teraz už asi nie,už je to v štádiu vybavovania
Gina Er
12.07.11,19:33
veronikasad,môžeš použiť ten vyhľadávač,čo som dala link
http://www.minv.sk/?stav-spracovania-dokladov
arizona
12.07.11,19:37
ani keby som doplatila?
Spytaj sa osobne na pasovom. Niekedy sa da urychlit vydanie pasu tym, ze si osobne pojdes zobrat do BA. len si to treba vybavit vopred, aby si necestovala zbytocne.
Ale nalkolko je sezona,zalezi aj na ochote policajtov, ci ti vyjdu v ustrety.;)

Bezny cas je 30 dni / byva to aj skor, zalezi kolko maju prace/

Na urychlene vybavenia si treba priplatit, ale nahlasuje sa to pri podavani ziadosti.Treba aj prilozit kolky.

mrk aj sem, tu mozes zistit, ci je tvoj pas uz hotovy http://www.minv.sk/?zistenie-stavu-spracovania-ziadosti

http://www.minv.sk/?stav-spracovania-dokladov
adi11
12.07.11,19:46
minuly mesiac som si vybavovala novy pas a bol vyhotoveny do 14 dni poslanim sms i ked povedali, ze bude za 30 dni..inak v polke juna uz mali vela ziadosti
Potapo
19.07.11,05:40
Zdravím,
6.7.2011 som mal prijatú žiadosť o vydanie cestovného pasu. 23.7.2011 letím do Turecka (aspoň dúfam). Potreboval by som súrne vedieť, že aká je reálna šanca, že mi príde pas do konca týždňa (dnes je 19.7.2011). Pretože ešte jediná šanca bude ísť v stredu (tak aby v piatok - deň pred odletom - bol hotový) a urobiť si dvojdňový, samozrejme s mastným príplatkom. Vopred ďakujem


PS Poprosím o rady ľudí, ktorý majú s robením pasov reálne skúsenosti a nie ľudí, ktorí počuli, že pasy sa robia do jedného týždňa a podobne...
arizona
19.07.11,05:49
Zdravím,
6.7.2011 som mal prijatú žiadosť o vydanie cestovného pasu. 23.7.2011 letím do Turecka (aspoň dúfam). Potreboval by som súrne vedieť, že aká je reálna šanca, že mi príde pas do konca týždňa (dnes je 19.7.2011). Pretože ešte jediná šanca bude ísť v stredu (tak aby v piatok - deň pred odletom - bol hotový) a urobiť si dvojdňový, samozrejme s mastným príplatkom. Vopred ďakujem


PS Poprosím o rady ľudí, ktorý majú s robením pasov reálne skúsenosti a nie ľudí, ktorí počuli, že pasy sa robia do jedného týždňa a podobne...

Tak sa chod osobne spytat na pasove odd.kde si si dal pas urobit...;)
Tam dostanes najlepsie informacie.
Na porade moc policajtov,ktori vydavaju pasy nenajdes...;):---
Lubo44
19.07.11,06:01
Neviem akým spôsobom sa zadávajú pasy do výroby ale je to celkom zaujímavé. Ja som bol so žiadosťou o pas 29.6. aj so synom. Mne prišiel pas už 11.7. (teda ani nie dva týždne) a keď som sa pýtal na synov pas, tak povedali že ešte ani nie je vo výrobe a že ľudia čo boli týždeň preddomnou tiež ešte nemajú vyrobené pasy. Tak neviem akým spôsobom som sa dostal dopredu. Asi mám nejakú protekciu o ktorej neviem. :)

My ten pas potrebujeme tiež tento týždeň. V piatok odlietame do Tuniska. Dúfam. Na polícii robí jeden známy, ktorý mi pozeral v ich systéme čo sa s pasom deje a podľa neho by mal byť do stredy hotový. Tak uvidíme. V každom prípade urýchliť to nejako sa nedá, lebo sa to robí centrálne v BA a nemá nikto na to dosah. Dá sa urobiť to čo píšeš, že zajtra si dáš urobiť na rýchlo do 48 hodín. Ale rátaj so 4-násobným poplatkom. Samozrejme ten pôvodný poplatok ti nikto nevráti.
Potapo
19.07.11,06:09
Neviem akým spôsobom sa zadávajú pasy do výroby ale je to celkom zaujímavé. Ja som bol so žiadosťou o pas 29.6. aj so synom. Mne prišiel pas už 4.7. (teda ani nie dva týždne) a keď som sa pýtal na synov pas, tak povedali že ešte ani nie je vo výrobe a že ľudia čo boli týždeň preddomnou tiež ešte nemajú vyrobené pasy. Tak neviem akým spôsobom som sa dostal dopredu. Asi mám nejakú protekciu o ktorej neviem. :)

My ten pas potrebujeme tiež tento týždeň. V piatok odlietame do Tuniska. Dúfam. Na polícii robí jeden známy, ktorý mi pozeral v ich systéme čo sa s pasom deje a podľa neho by mal byť do stredy hotový. Tak uvidíme. V každom prípade urýchliť to nejako sa nedá, lebo sa to robí centrálne v BA a nemá nikto na to dosah. Dá sa urobiť to čo píšeš, že zajtra si dáš urobiť na rýchlo do 48 hodín. Ale rátaj so 4-násobným poplatkom. Samozrejme ten pôvodný poplatok ti nikto nevráti.

O to mi ide, že je to zbytočne drahé a zbytočne navyšujem cenu dovolenky. My tiež máme známu a tá povedala, že to bude v pondelok urobené, ale tak sa nestalo. Keď vstúpim do systému na stránke Ministerstva vnútra, tak mi ukáže status žiadosť prijatá (to isté som tam mal v prvý deň odoslania žiadosti). Asi mi nič iné neostáva, len tam zajtra ísť a zaplatiť jak mantak....
Lubo44
19.07.11,08:38
O to mi ide, že je to zbytočne drahé a zbytočne navyšujem cenu dovolenky. My tiež máme známu a tá povedala, že to bude v pondelok urobené, ale tak sa nestalo. Keď vstúpim do systému na stránke Ministerstva vnútra, tak mi ukáže status žiadosť prijatá (to isté som tam mal v prvý deň odoslania žiadosti). Asi mi nič iné neostáva, len tam zajtra ísť a zaplatiť jak mantak....
Dobrá správa (teda pre mňa), pas je hotový. Takže čakacia doba pri mojom pase bola 12 dní, pri synovom 20 dní. A môžeme letieť na dovolenku :cool::D
Potapo
19.07.11,13:13
Dobrá správa (teda pre mňa), pas je hotový. Takže čakacia doba pri mojom pase bola 12 dní, pri synovom 20 dní. A môžeme letieť na dovolenku :cool::D

Pracovné alebo celkovo 20 dní?
veronikasad
19.07.11,13:50
Mne dnes tiež prišla SMS-ka, že mám hotový OP - na 6. pracovný deň.
Lubo44
20.07.11,06:52
Pracovné alebo celkovo 20 dní?
celkov 20 dní (pracovné aj dni voľna spolu)
Lubo44
20.07.11,06:54
Mne dnes tiež prišla SMS-ka, že mám hotový OP - na 6. pracovný deň.
Je to tak. Pri OP a VP je tá doba podstatne kratšia. Ja som mal oba naraz do týždňa hotové.
lujza.j
20.07.11,18:31
repete z predošlej strany: doklady a teda aj pasy sa vyrábajú na jednotnom pracovisku v BA pre celú SR, rýchlejšie dodanie nijak neovplyvníš.
zuzu48
02.08.11,08:12
13.7.2011 som si podala žiadosť o vydanie cestovneho pasu. Dnes je 2.8.2011 a ešte vždy ho nemám. 9.8.2011 mam letiet do turecka... Dnes som volala aj na políciu a povedali ze este nie je vo vyrobe... zajtra su uz 3 tyzdne...Stihne mi to prist do konca tyzdna??? Uz fakt neviem co mam robit.
arizona
02.08.11,08:36
Na to ti tu nik neda odpoved .-)
Ako je vyssie pisane, Policia ma na vydanie pasu 30 dni. Stazovat by si sa mohla az potom, ak by ti neurobili pas do tych 30 dni.
V letnych mesiacoch treba ratat s tym, ze maju naval a trva im to dlhsie, ako mimo sezony.

Neviem, ci sa da na to spolahnut- ale jedna znama utekala den pred dovolenkou do BA, kde ich ukecala, aby jej ho urobili a mohla si ho vziat hned
slonik88888
20.03.14,14:23
ja mam tiez taky problem,pred dvoma tyzdnami som dala robit malej pas a este neprisiel....a v utorok vecer cestujeme do Ciech..zajtra idem na pasove sa opytat ci by sa nedalo urychlit aby som ho mala do utorka,ze doplatim sumu akoze chcem do 2 pracovnych dni..myslite ze sa to este da?