grafmart
12.07.11,22:28
Ahojte,

som SZČO, mám založený zvlášť účet v banke, ktorý slúži iba na podnikanie, ale nie je to ten produkt "pre podnikateľov". Je to vlastne obyčajný osobný účet.
Je to chyba? Musím mať ako živnostník "podnikateľský účet"? (sú zaň zbytočné poplatky navyše) Veď keď mám účet ktorý je vyhradený zvlášť, tak by to malo byť jedno či nie?

Ďakujem za odpoveď.
Mila123
12.07.11,20:30
pokiaľ viem, nemusíš......nepoužívaj ho na osobné platby, a to aký je, ja ako účtovníčka neriešim.....
dragan.michal
12.07.11,20:47
Nemusíš. Môžeš využívať ak klasické osobné účty, ja dokonca využívam produkt pre mladých :), kde mám vedenie za nulu :)

Dôležité je len ho nahlásiť na DU a nepoužívať na súkromné účely. Proste oddelit firemne a sukromne peniaze.

MYslim, ze to banky len maju take lakadlo na novych podnikatelov, ze podnikatelske ucty. Lebo podnikatel si hned povie, heh, podnikatelsky ten chcem, alebo ten musim mat. A banka ryzuje a pri tom taky isty osobny stoji polovicu menej
derek191919
12.07.11,20:52
Ja som v ČSOB a mam tam študentsky učet za 0, ale používam ho na rozne osobne veci. Idem si založiť učet na podnikanie,myslíte, že sa dá založiť v tej istej banke ešte jeden študentsky učet za poplatok 0 ? Dakujem za odpoved :)
grafmart
12.07.11,21:20
Nemusíš. Môžeš využívať ak klasické osobné účty, ja dokonca využívam produkt pre mladých , kde mám vedenie za nulu

Dôležité je len ho nahlásiť na DU a nepoužívať na súkromné účely. Proste oddelit firemne a sukromne peniaze.

MYslim, ze to banky len maju take lakadlo na novych podnikatelov, ze podnikatelske ucty. Lebo podnikatel si hned povie, heh, podnikatelsky ten chcem, alebo ten musim mat. A banka ryzuje a pri tom taky isty osobny stoji polovicu menej


Ďakujem...presne to som si aj ja myslela, že je to iba také "bankové lákadlo" :)
...to oddeľovanie firemných a súkromných peňazí je už ale horšie, lebo v podstate ako živnostník je to v podstate môj príjem z ktorého žijem...ale mám aj iný účet na ktorý si raz za čas prevediem väčšiu čiastku, takže v tom nemám šalát a v účtovníctve to uvádzam ako "osobná spotreba" dúfam že aj to je ok(?)
Mila123
12.07.11,21:23
Ďakujem...presne to som si aj ja myslela, že je to iba také "bankové lákadlo" :)
...to oddeľovanie firemných a súkromných peňazí je už ale horšie, lebo v podstate ako živnostník je to v podstate môj príjem z ktorého žijem...ale mám aj iný účet na ktorý si raz za čas prevediem väčšiu čiastku, takže v tom nemám šalát a v účtovníctve to uvádzam ako "osobná spotreba" dúfam že aj to je ok(?)
jasne....je to oki.....
derek191919
12.07.11,21:26
Ďakujem...presne to som si aj ja myslela, že je to iba také "bankové lákadlo" :)
...to oddeľovanie firemných a súkromných peňazí je už ale horšie, lebo v podstate ako živnostník je to v podstate môj príjem z ktorého žijem...ale mám aj iný účet na ktorý si raz za čas prevediem väčšiu čiastku, takže v tom nemám šalát a v účtovníctve to uvádzam ako "osobná spotreba" dúfam že aj to je ok(?)


Prave som si prečital obchodne podmienky v tej čsob a je tam uvedene, ze bezny učet sa nemoze použivat na podnikatelske učly, tak hadam to nejako nepreveruju, lebo to tak planujem aj ja spravit :D . A na ten dotaz čo som pisal vyššie uz som našiel odpoved, neda sa to, budem ho mať spoplatneny sumou 2 eura.