Kessel
13.07.11,10:37
Dobry den.

Chcem vas poziadat o radu. Jeden nemenovany prevadzkovatel uspesneho eShopu mi ponukol spolupracu. Mam mu spravovat cely eShop, so vsetkym co k tomu patri a z mojej strany ocakava kolko si budem za tieto sluzby pytat...a ja neviem co a kolko mam pytat.

Ak ma niekto skusenosti s odmenovanim webmastrov alebo podobnych portalov, poradte prosim.

Dakujem
misho188211
14.07.11,07:04
No ja mám z každej objednávky 15-20%.
Ale nespravujem stránku.
stewo
15.07.11,05:57
No najprv tu napis co on rozumie pod slovom"spravovat eshop" , lebo ja by som si vedel ptredstavit roznu pracu.
Spravovat eshop-napr.nahadzovat a aktualizovat predavany tovar,ceny a pod. ,alebo spracuvavat nove objednavky,kontakt so zakaznikom,reagovat na telefonaty a maily , a pod.
Podla toho by som si polozil otazku ,kolko ti dana praca vezme denne casu,urcite by nezaskodilo sa ho opytat , kollko tovaru posiela denne popr.mesacne a vytvorit si podla toho obraz ako casto a ako dlho sa tomu budes musiet venovat.
A az tak by som riesil financnu odmenu.
Moze mat shop s tovarom,kde bude denne posielat napr. 20 objednavok , to znamena,objednavat tovar denne u dodavatelov,kontakt so zakaznikom,balenie a zaslanie tovaru,kontakt s kurierskou sluzbou ohladom dorucovania tovaru a pod.
Treba sa najprv dohodnut presne co bude tvoja praca,potom co ti to denne zaberie a podla toho by som si stanovil cenu.
Kazdy clovek chce zarabat ci dalej tym viac co je aj normalne , ale kazdy podnikatel chce cim dalej tym viac znizovat naklady na svoj biznis,co je tiez normalne.
Digitalne
16.07.11,08:05
Záleží na tom čo presne bude Vaša práca zahŕňať, koľko vám to bude zaberať času, či sa budete starať len o nejaké vkladanie textov alebo aj odborné vedenie eshopu.

Plnohodnotná správa eshopu by mohla obsahovať aj riešenie marketingu, vedenie PPC kampane atd. čo už je manažérska činnosť.

Na koľko si oceňujete hodinu svojej práce a koľko hodín budete denne pracovať? Nebolo by lepšie dohodnúť základný stály plat + províziu z predaja?
rakerian
24.07.11,12:31
Ja sa zasa pýtam opačne - koľko by som za správu eshopu mal/mohol platiť ako prevádzkovateľ?

Náplň práce by bola asi takáto:
- starostlivosť o napĺňanie informácií o produktoch (pridávanie a aktualizácia popisov, parametrov, fotografií)
- aktualizácia dostupnosti produktov (treba sledovať katalógy výrobcov a proste vyradiť/skryť v katalógu tovary, ktoré už nie sú dostupné)

Istý čas mi túto správu eshopu robil jeden pán na dôchodku, ale po nezhodách som to ukončil. Platil som mu paušálne 100€ mesačne, čo sa mi videlo príliš veľa na pár hodín strávených na internete.
Činnosť, ktorú by mal správca vykonávať sa ťažko dá merať hodinami. Niekto aktualizáciu jedného produktu urobí za 5 minút, niekomu to trvá pol hodinu...
Nedá sa to merať ani počtom produktov. U niektorých stačí nahrať foto, iné potrebujú rozsiahle popisy a parametre, ktoré napr. treba ešte aj prekladať do slovenčiny.
Takisto % z objednávok nemôže vystihovať prínos takejto práce, pretože napr. v čase keď mi to spravoval ten dôchodca sa síce zvýšila informovanosť zákazníkov, ale na tržbách sa to nejako neodrazilo (robil to cca 3-4 mesiace). Mal som priaznivé ohlasy na eshop, ale efektivita sa myslím prejaví až po dlhšom časovom odstupe a tu je ťažko oceniť čo rozhodlo, že si zákazník kúpi nejaký tovar. Či je to bohatosť informácií o produkte, alebo cena, alebo jednoducho len to, že ho mám skladom a konkurencia nie :)

Sám túto činnosť už nezvládam (robím len nutné aktuaalizácie) a niekoho by som si chcel na to najať. Nerád by som však na tom prerobil.

Čo ostaní majitelia eshopov? Spravuje Vám niekto takto katalóg? Ako to ohodnocujete?
camozzi
24.07.11,12:46
Ja som platil vykonovo a odmena za plnenie eshopu bola 0,40 centov za 1 polozku. Jedna studentka si dokonca zapytala 25 kaciek za polozku, ale to som ju hned schladil. O inom druhu odmeny ako vykonovka by som ani neuvazoval.
rakerian
24.07.11,13:07
Ja som platil vykonovo a odmena za plnenie eshopu bola 0,40 centov za 1 polozku. Jedna studentka si dokonca zapytala 25 kaciek za polozku, ale to som ju hned schladil. O inom druhu odmeny ako vykonovka by som ani neuvazoval.
Hm, to znie celkom prijateľne ;) Navyše keď aj tak základ práce s produktami ostáva na mne. Nové produkty totiž väčšinou nahrávam na eshop cez rôzne importy zo skladového software a takisto aj aktualizujem ceny a stav skladu. Mne ide len o tú "omáčku" okolo produktu.
Vďaka za radu camozzi.
dragan.michal
24.07.11,14:13
nejde to ohodnotiť nejak štandardne. Ved si len vezmime, ze je rozdiel ci ide pridanie fotky a skopirovanie popisu od dodavatela, alebo to musi clovek napisat sam. A myslim, ze za 0,40 sa taky clovek bude hladat tazko. teda niekto kto dokaze napisat originalny text a este aj spravne.
Zalezi aj od eshopu aku ma administraciu, ci je to jednoduche pridat alebo nie. atd. Je tam strasne vela premennych na to, aby sa dal dat nejaka standardna sadzba. Ale koniec koncov, vzdy by to mala byt taka cena o ktoru by prisiel podnikatel ak by si to musel robit sam.
camozzi
24.07.11,14:50
nejde to ohodnotiť nejak štandardne. Ved si len vezmime, ze je rozdiel ci ide pridanie fotky a skopirovanie popisu od dodavatela, alebo to musi clovek napisat sam. A myslim, ze za 0,40 sa taky clovek bude hladat tazko. teda niekto kto dokaze napisat originalny text a este aj spravne.
Zalezi aj od eshopu aku ma administraciu, ci je to jednoduche pridat alebo nie. atd. Je tam strasne vela premennych na to, aby sa dal dat nejaka standardna sadzba. Ale koniec koncov, vzdy by to mala byt taka cena o ktoru by prisiel podnikatel ak by si to musel robit sam.
Za 0,40 ecok nebol najmensi problem. Ulohu najst cloveka do eshopu som prenechal personalnej agenture. U mna slo aj o kopirovanie aj o original popis, upravu (orezanie, zmensenie) fotiek... Vo finale som si vyberal z 8 ludi a v 0,40 eur bola zaratana aj marza pre agenturu.
Dantess
24.07.11,14:56
Cena je vždy taká na akej sa dohodnete. Niekto to spraví za 0,40eur a niekto, kto potrebuje naozaj každý cent ti to spraví aj za 0,20. Cena práce sa nedá nijak reálne vypočítať a tak je to na dohode medzi podnikateľom a zamestnancom/brigádnikom.
dragan.michal
24.07.11,16:30
Vo finale som si vyberal z 8 ludi a v 0,40 eur bola zaratana aj marza pre agenturu.

Tak to si mal veľmi dobrú cenu.


Cena práce sa nedá nijak reálne vypočítať a tak je to na dohode medzi podnikateľom a zamestnancom/brigádnikom.

Maximálne súhlasím. Preto som aj napísal, že cena by mala byť maximálne taká, o koľko by prišiel podnikateľ, ak by si to robil sám.
Michal1985
19.03.13,22:20
Caute, ja pod pojmom sprava eshopu rozumiem vsetko od nahadzovania novych produktov, aktualizacii, spravy fotografii, navodov, atd., az po vybavovanie objednavok, ale aj starostlivost o SEO. Platbu beriem hodinovu, teda podla objemu prac sa cena mesacne pohybuje od desiatok eur az k stovkam. www. (http://www.dolghi.sk)dolghi.sk (http://www.dolghi.sk)
Michal1985
13.04.13,17:03
dragan.michal: cena by mala byť maximálne taká, o koľko by prišiel podnikateľ, ak by si to robil sám
​Velmi s tymto nesuhlasim, pretoze ak by si to podnikatel robil sam, tak sa nemoze venovat svojej praci naplno a teda prichadza o viac ako je poplatok za spravu. Maximalna cena preto podla mna je cena ktoru stoji podnikatela jeho hodinova mzda + suma o ktoru by prisiel, ak si to bude robit sam neprofesionalne. Podnikatel vlastne spravou e-shopu obetuje cast svojho zarobku, co je casto-krat viac ako poplatok za profesionalnu spravu e-shopu. Odborna sprava e-shopu vie castokrat priniest ovela viac ako ked si to robi podnikatel svojpomocne - podnikatel vacsinou neovlada technologie, marketing, spravu kampani, SEO, graficke spracovanie mu trva dlhsie a nevyzera tak lakavo - to vsetko vie zabezpecit kvalitna firma na spravu e-shopu.