mariavia
13.07.11,10:48
Ahojte poraďáci,
môžete mi niekto poradiť (z vlastnej skúsenosti, alebo doporučiť web. stránku, alebo knihy, atď.) nejaké dobré (slušné) zábavné hry pre mládež do vnútra (klubovňa, veľká komunitná miestnosť), ale aj na vonok (dvor, príroda)?
Ďakujem
pasuliatko
13.07.11,11:10
kartové hry... napr. zlodej, žolík...
dostihy sú celkom fajn a im podobné hry...
človeče nehnevaj sa :D
myara
13.07.11,18:07
http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/GameDetail.aspx?id_hry=225
netreba to samozrejme kupovat, decka si mozu sami povymyslat slova, napisat na karticky, a hrat
hra sa stylom, ze hada sa slovo, ktore sa znazornuje bud opisom, nakreslenim, alebo pantomimou
mariavia
13.07.11,18:11
ďakujem
Ajk&
14.07.11,20:15
Každý dostane do ruky vidličku, zhasne sa svetlo a zvíťazí ten, ktorý má na vidličke napichnutých najviac očí.......
video1983
14.07.11,20:16
www.pauzicka.sk
zk24
14.07.11,20:43
Mortimer Beckett :)

Ja mam dokonca poukladane hry typu Princ, Prehistorik, Lion King, Aladin,..... :D
ludmilla
15.07.11,20:50
Moja rodina je veľmi hravá, takže pár môžem odporučiť:
Hry spoločenské:
Monument závod staviteľov - hra na rýchlosť, presnosť a sústredenosť
Monument závod staviteľov Extreme - hra na rýchlosť, presnosť a sústredenosť
alebo inak sa volá tiež Maken´n´break - máme ju veľmi radi a súťažíme pri nej :)
Blokus - logika
Blokus Duo - logika
Blokus trigon - náš obľúbený - logika
Monopoly junior - logika
Dostihy - logika
Osadníci z Katanu - pre mňa nekonečná hra :) a synova najobľúbenejšia
Carcassone tiež obľúbená
Klobúčik hop! moja najobľúbenejšia :)
Twister - pri tejto sa smejeme a robíme rôzne krkolomné polohy :)
Karaoke - obrovská zábava
Otázky a odpovede Slovensko, Európa - tiež moja obľúbená, na spôsob Milionára

Niečo vonkajšie:
lietajúce taniere, bumerang, elektrické šípky, aj Twister sa dá hrať vonku, hádzacia hra - kruhy, kuželky - bowling, petangue, tenis, begbinton, squap, švihadlo, mikádo, guľky, hod na terč

Potrebný je papier a pero a šikovná hlavička:
lodičky, piškvorky
meno-mesto-zviera-vec
Abeceda = vytvoria sa kartičky s písmenami abecedy, jeden hráč drží kartičky vždy jednu vytiahne a povie oblasť, napr. pohorie, rieka, mesto, atď. kto prvý vykríkne správnu odpoveď začínajúcu sa na vytiahnute písmenko získa kartičku ako trofej, kto má najviac kartičiek vyhráva.
Nekonečná báseň = každý za radom pripíše jeden verš

Potrebná je šikovná hlavička a fantázia a rýchly jazyk:
Hra na cestovateľa
vopred sa dohodne svetadiel ( Ázia, Afrika, ...) vylosuje sa hráč, ktorý rozpráva akoby sa odtiaľ vrátil (vymyslené zážitky), ostatní počúvajú, občas niekto povie podstatné meno (môže byť úplne od veci) a cestovateľ ho musí zaradiť do nasledujúcej vety, ak sa mu to nepodarí prevezme úlohu ten, kto zadával slovo.

Knihy - pridám obľúbené knihy môjho 11 ročného syna:
Malý vedec 1,2,3 = množstvo pokusov
Príručka mladých svišťov = taktiež rôzne fígly od výmyslu sveta máme veľa dielov
Tigrí tím = máme vetiež veľa dielov je to o riešení záhad
Myší špióni = dobrodružstvá špionážnej agentúry = tiež je veľa dielov
Traja pátrači = napínavé príbehy = veľké množstvo pokračovaní
Detektív kanónik = samé záhady = knihy na pokračovanie
Príšerná veda - Zákerné kruhy a iné divoké tvary - môj syn miluje matematiku:)
Príšerná veda -vražedná matika = je to taká matematika bez nudy, nie je to o príkladoch a výpočtoch je to úplne o niečom inom, napr. ako môže znalosť čísel zachrániť ľudský život
Príšerná veda - Ešte vražednejšia matematika = tiež matematické záhady, veľmi hravá kniha
Hrozný zemepis - Zmrznuté póly = objavovanie ľadovcov, stretnutie s ľadovými medveďmi, škola jazdenia na saniach, ... tiež veľmi zábavná kniha
Príšerná veda - Krv, kosti a vnútornosti = záhady o tom kadiaľ prechádza potrava, prečo mŕtvy potrebujú holiča, ....
Príšerná veda - Chemický chaos = ako si môžeme vyrobiť zubnú pastu, šumienku, ... tu šumienku som už povinne aj ochutnala :D
Hrozný zemepis = Divoké sopky = skúmanie sopiek
Máme doma len chlapca a ešte k tomu veľmi dobrodružného, takže dievčenské neporadím.
ludmilla
15.07.11,20:52
aké veľké písmená, ani sama neviem ako sa mi to podarilo :)
rudopp
16.07.11,06:05
Každý dostane do ruky vidličku, zhasne sa svetlo a zvíťazí ten, ktorý má na vidličke napichnutých najviac očí.......

Volá sa pidvižník:)
rudopp
16.07.11,06:08
Alebo hra na Meresieva :

Účastníci hry si posadajú na otvorený sud s benzínom.
Vedúci hry hodí zdiaľky horiacu zápalku.
Kto sa po dopade doplazí najďalej, toho vedúci vyhlási ho za Meresieva :) .
rudopp
16.07.11,06:10
Netreba ani pomôcky ( hádanie čísel - MUSÍ sa hrať o peniaze :

Prekvapenie starého Jima