adrika13
13.07.11,12:19
Ďobrý deň, prosím vás o radu. Bývame v byte na prvom poschodí. Vlastne je to prízemie, len je označené ako prvé poschodie. Pri vstupe do domu sú schody smerom dolu do suterénu ku výťahu a smerom hore na naše prvé poschodie. Roky bol výťah na našom poschodí zamknutý a nikomu to nevadilo, pred rokom ho náš správca dal bez nášho vedomia odomknúť kvôli jednej panej, ktorej sa vraj lepšie ku výťahu vychádza ako schádza....Ale v priebehu tohto roka si z nášho poschodia urobili všetci suterén, v našej bytovke je 32 bytov, výťah na našom poschodí trieskal jedna radosť, nehovorím o hluku. Tak sme sa na našom poschodí dohodli a požiadali sme domovníka o uzamknutie výťahu. Urobil tak. Odvtedy máme na poschodí ticho a čisto... Ale jeden sused sa vyhráža, že nás dá na súd, že je to protiprávne. Máme mať domovú schôdzu a chcem sa pripraviť na útoky. Majú právo odomknúť výťah aj napriek nášmu nesúhlasu? ďakujem moc za radu.
Braňo
13.07.11,10:31
Ten sused Vás na súd asi ťažko môže dať, keďže nebýva na tom poschodí...
adrika13
13.07.11,10:36
on totiž tvrdí, že v zákone je, že aj na našom poschodí má byť odomknutý výťah...ale nič také som nenašla...
Gina Er
13.07.11,10:48
on totiž tvrdí, že v zákone je, že aj na našom poschodí má byť odomknutý výťah...ale nič také som nenašla...
myslím,že to súvisí s protipožiarnymi predpismi
mizu24
13.07.11,10:49
my máme tiež zamknutý výťah na prvom poschodí, len s tým musia súhlasiť všetci,ktorý na prvom bývajú.
camozzi
13.07.11,10:52
Neplatia za vytah vsetci bez ohladu na akom poschodi byvaju? Mozno to je jeho argument.
adrika13
13.07.11,10:56
platíme za výťah, o to nejde, len na našom poschodí všetci nastupovali a vystupovali namiesto suterénu (ako som uviedla máme označené 1. poschodie, ale v skutočnosti je to vlastne prízemie) a fakt to bolo neúnosné.
erzet
13.07.11,10:59
Protipožiarne predpisy o tom nevravia. My sme dlhé roky mali výťah uzamknutý, teraz je odomknutý, ale iba z toho dôvodu, že bývajúci na tom poschodí si zaň začali platiť.
veronikasad
13.07.11,11:03
Dnes som bola u bývalej kolegyne - býva na prvom poschodí. Vraj je nejaké nariadenie EU, že výťah na prvom poschodí už nemôže byť uzamknutý ...
Gina Er
13.07.11,11:08
telefonovala som otcovi kvôli tomuto...im tiež odomkli výťah,nesmie byť zavretý,ale správca im nepovedal,že prečo
marjankaj
13.07.11,11:08
platíme za výťah, o to nejde, len na našom poschodí všetci nastupovali a vystupovali namiesto suterénu (ako som uviedla máme označené 1. poschodie, ale v skutočnosti je to vlastne prízemie) a fakt to bolo neúnosné.

Tak na tej schôdzi navrhni, aby ste výťah neplatili. Predsa nebudete platiť, čo nevyužívate.
Nech uvedie príslušný zákon a paragraf, ktorý zakazuje mať uzamknutý výťah.
adrika13
13.07.11,11:52
ale na základe akého nariadenia EU?
viktorviktor
13.07.11,12:06
platíme za výťah, o to nejde, len na našom poschodí všetci nastupovali a vystupovali namiesto suterénu (ako som uviedla máme označené 1. poschodie, ale v skutočnosti je to vlastne prízemie) a fakt to bolo neúnosné.

keď nepoužívate výťah platiť nemusíte, teraz máte schôdzu, oznámte to spoločenstvu a správcovi, výťah správca domu na vašom poschodí "zablombuje" aby sa nedal použiť. V našom meste prízemné byty za výťah automaticky neplatia, prvé poschodie ak o to požiada, ostatní bez výnimky.
Gina Er
13.07.11,12:20
keď nepoužívate výťah platiť nemusíte, teraz máte schôdzu, oznámte to spoločenstvu a správcovi, výťah správca domu na vašom poschodí "zablombuje" aby sa nedal použiť. V našom meste prízemné byty za výťah automaticky neplatia, prvé poschodie ak o to požiada, ostatní bez výnimky.
ale im nejde o to,aby ho neplatili,oni ho kľudne budú platiť,im ide o to,aby tam nemali pred bytmi bordel,keďže všetci z domu nastupujú a vystupujú tam pred ich dverami na 1.poschodí a nie na prízemí,kde by podľa správnosti mali....
sú také paneláky,ktoré majú vchod z oboch strán,na jednej strane je prízemie (bez bytov)také akoby pivničné a z druhej strany je hneď 1.poschodie....
erzet
13.07.11,12:22
Vraj sa to tu už riešilo. Pozrite niekde v SVB.
mizu24
13.07.11,12:55
Neplatia za vytah vsetci bez ohladu na akom poschodi byvaju? Mozno to je jeho argument.

no neviem, my keď ho máme uzamknutý, tak zaň neplatíme, ale možno to závisí od bytového družstva...
betrix
13.07.11,15:03
Určite sa tu už o tom písalo. Hádam sa niekto ozve, kto vie presne. Naozaj sa to teraz niekedy upravovalo a za výťah musia platiť aj tí, čo bývajú na prvom a na prízemí, teda automaticky je výťah aj preto neuzamknutý. Ale myslím, že nielen preto. Ide tu aj o bezpečnosť, možno o únikový východ alebo také niečo.