misho188211
13.07.11,12:34
Predstavte si,že vám domov príde list z polície, že pred troma mesiacmi vás zastavili za obehovanie cez plnú čiaru a ešte k tomu ste nemali ani občiansky ani vodičský preukaz. A keď prídete rozhorčený n​a policajnú stanicu, že či je to kanadský žartík, žandár vám ukáže spísanú zápisnicu z tohto priestupku aj s"vaším" podpisom! Kde to pre pána Jána žijeme? A tí drzí podvodnícky žandári si chcú ešte lepiť na autá nálepky "pomáhať a chrániť"!


Je to len okopírovaný text od môjho kamaráta. Jemu to predvolanie naozaj prišlo.
Čo v takom prípade ?
zk24
13.07.11,10:47
Pan policajt asi potreboval splnit nejake hlupe policajne kvoty.

Falsovanie podpisu.

Ak si v tom case ale auto nepozical a niekto ta nenahlasil ako ze si vodic ;) Mimochodom je tam aspon uvedena spravna SPZ auta ktore to akoze sposobilo, alebo aj to je vymyslene?
misho188211
13.07.11,10:51
ŠPZ je správna. Osobné údaje tiež. Ale podpis nie.
Gina Er
13.07.11,10:52
Predstavte si,že vám domov príde list z polície, že pred troma mesiacmi vás zastavili za obehovanie cez plnú čiaru a ešte k tomu ste nemali ani občiansky ani vodičský preukaz. A keď prídete rozhorčený n​a policajnú stanicu, že či je to kanadský žartík, žandár vám ukáže spísanú zápisnicu z tohto priestupku aj s"vaším" podpisom! Kde to pre pána Jána žijeme? A tí drzí podvodnícky žandári si chcú ešte lepiť na autá nálepky "pomáhať a chrániť"!


Je to len okopírovaný text od môjho kamaráta. Jemu to predvolanie naozaj prišlo.
Čo v takom prípade ?
:eek:veď musel preukázať totožnosť,to sa akým dokladom preukázal?
zk24
13.07.11,10:54
Tipujem ze ked zastavia policajti vodica, ktory nema ani obciansky, ani vodicsky, a tym padom si nevedia overit ci si auto neukradol, tak si nemyslim ze by takeho vodica pustia len tak dalej.
kn-alka
13.07.11,10:55
Preukaz totožnosti???? ten si policajt nájde v databáze :D :D :D
Gina Er
13.07.11,10:57
Preukaz totožnosti???? ten si policajt nájde v databáze :D :D :D
nájsť nájde,ale ako vie,že dotyčný je tá istá osoba ako OP,ktorý našiel v databáze?
zk24
13.07.11,10:58
nájsť nájde,ale ako vie,že dotyčný je tá istá osoba ako OP,ktorý našiel v databáze?

Tak, ze sa ziaden pripad nestal.

Asi treba pockat na radu nejakeho pravnika z porady, ako treba postupovat.
misho188211
13.07.11,11:03
Také niečo je len na Slovensku možné.
erzet
13.07.11,11:09
...a majú policajti dôkaz, že sa to stalo? Foto či videodokumentáciu? Tá by mala byť ako dôkaz.
erzet
13.07.11,11:10
grafologický posudok, čo?
misho188211
13.07.11,11:12
Nič také mi kamarát nespomínal, že to policajti mali alebo žeby mu niečo také ukazovali.
erzet
13.07.11,11:17
misho188211
13.07.11,11:18
V Pondelok budeme múdrejší. Dám vedieť ako tento cirkus dopadol.
pepsikova
13.07.11,11:21
Predstavte si,že vám domov príde list z polície, že pred troma mesiacmi vás zastavili za obehovanie cez plnú čiaru a ešte k tomu ste nemali ani občiansky ani vodičský preukaz. A keď prídete rozhorčený n​a policajnú stanicu, že či je to kanadský žartík, žandár vám ukáže spísanú zápisnicu z tohto priestupku aj s"vaším" podpisom! Kde to pre pána Jána žijeme? A tí drzí podvodnícky žandári si chcú ešte lepiť na autá nálepky "pomáhať a chrániť"!


Je to len okopírovaný text od môjho kamaráta. Jemu to predvolanie naozaj prišlo.
Čo v takom prípade ?..

..no ak ťa zastavia policajti v aute,či už je to pri priestupku, alebo len pri bežnej kontrole, a nemáš žiadne doklady, tak už ďalej na tom aute asi ďaleko nezájdeš...
..ak si urobil priestupok, polícia má záznam (fotku,snímku kamery,merač rýchlosti),doloží a tam už nie je čo riešiť,pokiaľ je to tvoje auto...
..ale aby ťa predvolali k riešeniu priestupku a nedoložili fotodokumentáciu, neverím...
..ale mohol by si hodiť na sklo, ktorá policajná stanica má takéto maniere...a oskenovaný list...lebo neverím...
pepsikova
13.07.11,11:24
V Pondelok budeme múdrejší. Dám vedieť ako tento cirkus dopadol...

..a prečo v pondelok?..nepísal si, že tam už bol?...to je riešenie na spôsob telenovely, či ako?...
misho188211
13.07.11,11:35
Jemu prišlo predvolanie domov na ten pondelok. On sa išiel, včera alebo dnes to už neviem, informovať na policajnú stanicu, že čo to má znamenať a tam mu ukázali tú "zápisnicu". Oficiálne predvolanie ma na pondelok. A ten list nechce tak posielať komukoľvek. Až keď sa to vyrieši.

Ale napísal mi, že v ňom bolo použité spojenie " správny orgán nemá pochybnosť o tom, že sa obvinený dopustil uvedeného priestupku..."
pepsikova
13.07.11,11:42
Jemu prišlo predvolanie domov na ten pondelok. On sa išiel, včera alebo dnes to už neviem, informovať na policajnú stanicu, že čo to má znamenať a tam mu ukázali tú "zápisnicu". Oficiálne predvolanie ma na pondelok. A ten list nechce tak posielať komukoľvek. Až keď sa to vyrieši...

..však meno môžeš zatieniť, to nepotrebujeme..len kde sa toto stalo...
..a kde bol ten kamarát v uvedenom čase?..

...správny orgán musí dokázať, že obvinený sa priestupku dopustil v uvedenom čase a mieste...(fotka,snímka,merač)..pokiaľ polícia nedoloží dôkazový materiál, nie je o čom..len sa sťažovať vyššie...(aj polícia má šéfov...aj telka existuje...
misho188211
13.07.11,11:49
Nechce mi to poslať. Ale stalo sa to v Prešove na križovatke Veľký Šariš - Kanaš. V uvedenom čase bolo auto zaparkované v garáži.

Uvidíme no ako to dopadne. Ja osobne som veľmi zvedavý :)
ivka70
13.07.11,11:53
Nechce mi to poslať. Ale stalo sa to v Prešove na križovatke Veľký Šariš - Kanaš. V uvedenom čase bolo auto zaparkované v garáži.

A kde bol majitel?
Ak vie argumentovat, kde sa v case "priestupku" nachadzal, moze to pouzit, pripadne uviest svedkov.

Inak, na krizovatke by mohli mat aj zaber kamery :)

Kazdopadne musi povedat pravdu, ze tam nebol a ze to nepodpisoval.
Mozno bude musiet podat trestne oznamenie pre falsovanie.
lujza.j
13.07.11,15:00
už tu boli témy podobného typu, nakoniec bol "pes zakopaný úplne inde", nech podá sťažnosť ak si myslí, že je v práve inšpekcia ministra, ale úrad kontroly má také veci rád, oni tiež naháňajú "čiarky"
prečo to tu nenapíše tvoj kamoš sprostredkované veci zvyknú byť, "málinko" iné;)
ak by niekto takým spôsobom chcel vyrobiť "čiarku" čisté zúfalstvo.

Prepáč, ale verím že to bolo inak.
video1983
13.07.11,15:05
nic v zlom ale vobec tomu neverim, ale ak sa mylim tak prepac!