xino
13.07.11,12:46
Ahojte poradí mi nejaká dobrá duša? ako zaradiť schodiskovú plošinu a zdvíhaciu stoličku?Zaujíma ma všetko.Od prijatia transferu až po odpis.Chcem si to upresniť sú tam aj kapitálové výdavky a aj bežné výdavky.Môžem to účtovať ako TZ budovy?Ď.
indira
13.07.11,18:19
Ak by ste to chceli zaradiť ako TZ budovy, podmienkou je napr. schvaľovací proces v stavebnom konaní, vrátane kolaudačného rozhodnutia podľa stavebnoprávnej dokumentácie. Zaráža ma, ak ste organizáciou verejnej správy, nie je dovolené obstarávať dlhodobý majetok z bežných výdavkov. Kombinácia výdavkov je vlastne porušením rozpočtovej disciplíny. Teda tento DM by mal byť kompletne obstaraný z KV - transferov, v sume nad 1700 Eur. Treba tiež prihliadať (okrem posúdenia či ide o súčasť alebo technické zariadenie budovy podľa projektovej stavebnej dokumentácie, podľa KS) aj na skutočnosť, či z užívania tohto majetku budete mať ako organizácia aj nejaké príjmy (v tomto prípade by sa účtovalo podľa môjho názoru ako o 022 SaHV a SúHV, zaradenie KP CPA a podľa toho odpisová skupina a počet rokov odpisovania). Chýba veľa doplňujúcich informácii o spôsobe obstarania majetku, sumy obstarania ...