JarmiM.
13.07.11,14:25
Prave prerabame a sme strateny vo vybere okien. Mame viacero ponuk od viacerych firiem, no som uplne stratena medzi 6, 7-8 komorovym ramom resp 2- 3 sklom, kovanim a pod.
Co je skutocne pre okna dolezite? :)
Rada uvitam i referencie na okna SALAMANDER, SLOVAKTUAL ci ALUPLAST ideal.
Dakujem.
arizona
13.07.11,12:32
V pravom hornom rohu mas okienko na vyhladavanie a tlacitka "hladat" a "google"
Napis do okienka co hladas a vyhlada ti stovky prispevkov...

Vela ludi uz napisalo svoje postrehy a rady,ale nikomu sa nechce sto krat, denno denne opakovat to iste...
.-)
Indeed
13.07.11,12:44
Ja kludne aj 1000 x budem opakovať to isté.

Mne to nevadí.

Nejde ani tak o značku výrobcu ako o značku profilov, z ktorých sa tie okna vyrábajú.


Ja mám okná z 5-komorového prifilu Deceuninck a som spokojný, nerosia sa ani v najväčších mrazoch.

Inak akékoľvek plastové okno od ktoréhokoľvek výrobcu ak je správne namontované, je 100 x lepšie ako bolo povodné 30-ročné drevené okno.
TomasHC
13.07.11,12:56
Zobrat 3-sklo, SALAMANDER, TROCAL... Iank suhlas s "arizona".
220870
13.07.11,16:26
Ja kludne aj 1000 x budem opakovať to isté.

Mne to nevadí.

Nejde ani tak o značku výrobcu ako o značku profilov, z ktorých sa tie okna vyrábajú.


Ja mám okná z 5-komorového prifilu Deceuninck a som spokojný, nerosia sa ani v najväčších mrazoch.

Inak akékoľvek plastové okno od ktoréhokoľvek výrobcu ak je správne namontované, je 100 x lepšie ako bolo povodné 30-ročné drevené okno.
S tou poslednou vetou absolútne nesúhlasím.
ciners
13.07.11,16:48
Ku konkretnej znacke sa vyjadrovat nebudem, ale dam radu inu: dajte si pozor na celkovu skladbu obvodovej konstrukcie. Niekedy tesniace okna mozu uskodit (vznik plesni).
video1983
13.07.11,16:56
Indeed
14.07.11,07:18
Ja kludne aj 1000 x budem opakovať to isté.

Mne to nevadí.

Nejde ani tak o značku výrobcu ako o značku profilov, z ktorých sa tie okna vyrábajú.


Ja mám okná z 5-komorového prifilu Deceuninck a som spokojný, nerosia sa ani v najväčších mrazoch.

Inak akékoľvek plastové okno od ktoréhokoľvek výrobcu ak je správne namontované, je 100 x lepšie ako bolo povodné 30-ročné drevené okno.

Myslel som tým to,že plastové okná lepšie tesnia ako tie povodné drevené
/tým nemám na mysli eurookná,tie sú kvalitativne uplne niekde inde/

z plastových okien neopukáva farba, nemusia sa opätovne natierať a tmeliť:(

dá sa z nimi lepšie manipulovať , otvárať či aretovať vo vetracej polohe:o

sú vhodným estetickým doplnkom ako interieru, tak exterieru.:)


čo sa týka tzv.negativnych dosledkov montáže plastových okien
zmena mikroklímy v miestnosti a nasledný vyskyt plasní a zatuchliny, tak za toto plastové okná predsa nemožu.:confused:

je treba povedať tiež to,že samotnou montážou plastových okien sa z normálneho domu nestane automaticky pasívny dom, tam sú potrebné iné sofistikovanejšie a náročné technické riešenia

jednoducho netreba očakávať od plastových okien tie vlastnosti, ktoré nemajú a očakávať od výmeny okien ten efekt, ktorý je overený a očakávaný ,ako som popísal na začiatku

V inom prípade ak povodné drevené okná spoĺahlivo plnia svoju funkciu tesnosti a priehľadnosti, nie je dovod ich výmeny ,len preto,lebo tak spravil sused.:rolleyes:
alltracboy
14.07.11,07:30
mozes maj najsuper profil ked ti firma co to vyraba a montuje poserie vsetko co sa da.
JarmiM.
14.07.11,08:32
Dakujem vsetkym za tipy a postrehy. Krasny den