Donda
13.01.06,18:51
Bola som minulý týždeň v Tatrabanke a viete, čo sami stalo? Vyberala som z účtu peniaze a na hlave som mala baretku (samozrejme so šiltom). Kým banková pracovníčka spracovávala doklady, obzerala som sa, či už neprichádza kamarát s ktorým som sa mala stretnúť. Zrazu ma pracovníčka vyzvala, že si mám zložiť čapicu z hlavy. Ja sa pýtam:,,Prosím?!" a ona svoju požiadavku zopakovala. Môžu od klientov v banke vyžadovať niečo také, alebo nabudúce budú chcieť, aby som si zložila aj kabát, alebo sa nebodaj vyzliekla?!
ajobs
13.01.06,18:08
Bola som minulý týždeň v Tatrabanke a viete, čo sami stalo? Vyberala som z účtu peniaze a na hlave som mala baretku (samozrejme so šiltom). Kým banková pracovníčka spracovávala doklady, obzerala som sa, či už neprichádza kamarát s ktorým som sa mala stretnúť. Zrazu ma pracovníčka vyzvala, že si mám zložiť čapicu z hlavy. Ja sa pýtam:,,Prosím?!" a ona svoju požiadavku zopakovala. Môžu od klientov v banke vyžadovať niečo také, alebo nabudúce budú chcieť, aby som si zložila aj kabát, alebo sa nebodaj vyzliekla?!

No a priznaj sa, koľko ti to hodilo ????:D :D :D :eek:
rada
13.01.06,18:09
A dala si si ju dolu ?Určite nie je na to žiadny právny predpis. Ak sa mne stane niečo čo neočakávam vždy požiadam aj uvedenie predpisu alebo normálneho zdôvodnenia podľa ktorého to odo mňa žiadajú. Doteraz som s tým nemala problém. Ale je pravdou že až takú prehnanú požiadavku som ešte nemala a nikdy ani nepočula.:cool: :cool: :cool:
Donda
13.01.06,18:12
...priznávam sa , moc mi toho nehodilo, len ma skoro hodilo. No a tú čapicu som dolu dala, lebo som bola normálne šokovaná a pracovníčka banky mala na tvári zvláštny výraz.
anto
13.01.06,18:15
Pracovníčka banky pri výdaji peňazí má povinnosť overiť totožnosť osoby, ktorej vydáva peniaze. K tomu použije Váš občianský preukaz. Ak ste mali fotografiu na občianskom bez čapice, na to aby si mohla Váš výzor overiť, Vás vyzvala, aby ste si dali dolu pokrývku hlavy. Možno si to neuvedomujete, ale aj pri tom ste bola zosnímaná kamerou.
rada
13.01.06,19:01
Výňatok zo všeobecných obchodných podmienok Tatra Banky

4.7. Identifikácia a konanie klientov
4.7.1. Banka požaduje pri každom obchode preukázanie
totožnosti klienta, pričom klient je povinný vyhovieť každej
takejto žiadosti banky. Vykonanie obchodu so zachovaním
anonymity klienta je banka povinná odmietnuť.
4.7.2. Overovanie totožnosti klienta, správnosti identifikačných
údajov a pravosti podpisov ďalších osôb splnomocnených
majiteľom účtu vykonáva banka. Totožnosť klienta
banka overuje len z originálov jeho dokladov totožnosti.
Klient súhlasí s tým, aby si banka na účely jeho identifikácie
vyhotovila fotokópiu jeho dokladu totožnosti.
4.7.3. Klient koná buď priamo (fyzická osoba koná priamo, ak
koná osobne; právnická osoba koná priamo, ak v jej
mene koná jej štatutárny orgán) alebo nepriamo prostredníctvom
zástupcu. Ak za klienta koná zástupca (na
základe zákona alebo na základe plnej moci), overuje sa
totožnosť zástupcu a predkladá sa doklad, z ktorého je
zrejmé oprávnenie na zastupovanie.
4.7.4. Právnická osoba, ktorá sa zapisuje do obchodného
registra, koná štatutárnym orgánom, prípadne za ňu koná
prokurista v zmysle zápisu v obchodnom registri. Za právnickú
osobu, ktorá sa zapisuje do iného ako obchodného
registra konajú, tí, ktorí sú na to oprávnení v zmysle zápisu
v príslušnom registri alebo v zmysle stanov, zakladateľskej
listiny alebo iných dokladov
evina
13.01.06,22:00
Osobne mám skúsenosť, že najviac podozrievaví sú v Tatrabanke a vyvolávajú s tým v normálnom človeku nepríjemné pocity ....
premiko
14.01.06,00:29
........ježiši !......mať tak vaše starosti!
JarkaL
14.01.06,07:04
Tatrabanka asi pred mesiacom informovala svojich klientov o prijatí zvýšených bezpečnostných opatrení pri výberoch hotovosti. Pri vyšších výberoch vyžadujú okrem občianskeho preukazu ešte ďalší identifikačný doklad. Chcú tým zabrániť neoprávnenému výberu hotovosti. Je to ochrana aj pre nás, klientov, aby nám niekto nevybrakoval účet. Súhlasím s tým a a neobťažuje ma to. Dôležité je, aby aj pracovníčka sa správala diskrétne a nečumela po Vás ako po nejakom podvodníkovi.
brm
14.01.06,07:57
hm...ja chodím do jednej pobočky tatrabanky už roky rokúce, tie baby ma tam poznajú...a zakaždým so mnou cvičia jak s opicou pri podpise...minule bol predo mnou jeden hnusný páchnúci spoluobčan aj s doprovodom...evidentne slabomyseľný degenerovaný nesvojprávny...myslíte, že po ňom chceli zhodu s podpisovým vzorom?...o to viac si zgustli na mne, že môj podpis nesedí so vzorom spred desiatich rokov...
evina
14.01.06,10:14
........ježiši !......mať tak vaše starosti!

Pravdepodobne si nezažil pocit ak sa niekto k Tebe správa ako k potencionálnemu podvodníkovi bez akéhokoľvek dôvodu...
Manual
14.01.06,10:18
Osobne mám skúsenosť, že najviac podozrievaví sú v Tatrabanke a vyvolávajú s tým v normálnom človeku nepríjemné pocity ....
Evina, musím povedať dcére, aby sa správala ku klientom "ľudskejšie":):):)
Pekný deň želám...
evina
14.01.06,10:26
Evina, musím povedať dcére, aby sa správala ku klientom "ľudskejšie":):):)
Pekný deň želám...
Ona sa určite správa príjemne, keďže je Tvoja dcéra a Teba poznám:):), ale ja mám fakt za sebou jeden nepríjemný a nezabudnuteľný zážitok v tejto oblasti...
Manual
14.01.06,10:29
Ona sa určite správa príjemne, keďže je Tvoja dcéra:):), ale ja mám fakt za sebou jeden nepríjemný a nezabudnuteľný zážitok v tejto oblasti...
Máš pravdu, poradí aj to čo by nemusela...:)
atramka
14.01.06,10:49
V súvislosti s Tatrabankou, Vám napíšem svoj zážitok:
Nová pobočka na námestí , na prízemí a ja som koncom decembra o 16,15 hod(vonku tma a vo vnútri svetlo, tak ste ako vo výklade)
vkladala na nový účet synovi peniaze, ako spoludispondent.
Samozrejme ponuka bankového pracovníka,zriadenie účtu, vklad peňazí, to trochu trvalo.... na další den mi 3 známi s úsmevom na tvári oznamovali, ako som bola Investovať....x Sk. No a na dôvažok nám ešte aj zle poradili - čo som zistila až neskôr, keď som sa medzi sviatkami prehrabávala v starších časopisoch a novinách (ten fond, kde sme tie peniaze "capli" bol alo jediný tohoto druhu zo všetkých bánk na Slovensku v mínuse ! ):confused: :mad:
....takže taká je moja skúsenosť v TB......
ajobs
14.01.06,13:46
V súvislosti s Tatrabankou, Vám napíšem svoj zážitok:
Nová pobočka na námestí , na prízemí a ja som koncom decembra o 16,15 hod(vonku tma a vo vnútri svetlo, tak ste ako vo výklade)
vkladala na nový účet synovi peniaze, ako spoludispondent.
Samozrejme ponuka bankového pracovníka,zriadenie účtu, vklad peňazí, to trochu trvalo.... na další den mi 3 známi s úsmevom na tvári oznamovali, ako som bola Investovať....x Sk. No a na dôvažok nám ešte aj zle poradili - čo som zistila až neskôr, keď som sa medzi sviatkami prehrabávala v starších časopisoch a novinách (ten fond, kde sme tie peniaze "capli" bol alo jediný tohoto druhu zo všetkých bánk na Slovensku v mínuse ! ):confused: :mad:
....takže taká je moja skúsenosť v TB......

Neboj sa, ak bol v mínuse za chvíľu bude v pluse.:eek:
Je to už tak, raz si hore a raz zase dole.:) ;)
durisovad
14.01.06,14:54
Ja by som radila taketo banky ignorovat a chodit tam, kde si cloveka vazia a su si vedomi toho, ze ziju z jeho penazi. Podla toho sa aj spravaju. Neviem, ci to nebude zniet ako reklama, ale ja mam velmi dobre skusenosti uz dlhe roky s UNI bankou a naopak zle s VUB. Vsetky operacie robim od isteho casu len s UNI bankou.
ajobs
14.01.06,15:04
Ja mám naozaj pozitívne skúsenosti s Tatrabankou, som jej klientom cca 6 rokov, mám tam osobný aj podnikateľský účet.
Všetko je asi závislé od ľudí, a napriek tomu, že sa rozvíja korporátna kultúra a identita najmä vo finančných inštitúciách, nie vždy je správanie personálu na úrovni.
Som optimista - tak o 10-20 rokov to bude OK:eek: ;) :)
otázka
14.01.06,20:29
Ja mám zlé skúsenosti s ČSOB, na 3x som si dala príkaz na úhradu/kópia potvrdená/, ale platba nebola realizovaná. Takže nanovo príkaz na úhradu + moja energia.
durisovad
14.01.06,21:39
Naozaj velmi vela zalezi na personach v jednotlivych pobockach. A pocula som uz aj to, ze veduci "radili" svojim pracovnikom, aby sa k malym klientom spravali tak, aby ich od navstev ich banky odradili. Naopak k "TOP" klientom sa maju spravat servilne.
kukučka
14.01.06,22:02
ku príspevkom 19 a 20 len toľko: :eek: :eek: :eek:
deha
16.01.06,08:25
Je to vec názoru ,ale radšej preveriť v Tatrabanke ako sa dať ošklbať v CSOB o 400 tis, je to zas skusenosť mojej priateľky, okradol ju pracovník banky a rok sa s nimi súdi.Tak neviem...
jimmi73
18.01.06,09:18
Ja som klientom Tatrabanky už viac ako 7 rokov. Ich správanie bolo vždy na profi úrovni (aspoň ja som mal také šťastie) a nebolo to len v jednom meste. Občas sa stalo že urobili nejakú "botu", ale to sa dá prepáčiť ak sa dokážu aj ospravedlniť, veď kto z nás nerobí chyby. Nie som pracovníkom danej banky a nechcel som jej robiť reklamu, len som chcel vyjadriť svoj názor. A musím ju pochváliť že už robí aj spotrebitelské úvery na dosť dobrej úrovni (rýchlosť, kvalita a aj úrok). Jimmi.