adrian1976
13.07.11,17:46
A hojte. Neviete mi nikto poradiť chystám sa kúpiť starší dom bez kolaudačného rozhodnutia čo potrebujem k tomu .K domu nie je ani projektová dokumentácia.
andiablo
13.07.11,17:49
no záleží kedy bol postavený
ale isti si ci je stavba zapisana na katastri a je vydaný list vlastnictva potom dalej rozmyslaj
lubko6394
14.07.11,05:12
A hojte. Neviete mi nikto poradiť chystám sa kúpiť starší dom bez kolaudačného rozhodnutia čo potrebujem k tomu .K domu nie je ani projektová dokumentácia.

A načo potrebuješ kolaudačné rozhodnutie ? Ja v takom postavenom kdesi v roku 1940 bývam, kolaudačné ani netuším či vôbec bolo, opravil som ho -
na začiatku som dal ohlásenie stavebných úprav a napísal všetko čo chcem opraviť, tak mi stavebný úrad oznámil, že požaduje stavebné povolenie. Tak som to celé stiahol, na stavebné povolenie som robil len el.prípojku a kolaudoval len po hodiny na hranici pozemku. Potom som dal oznámenie o oprave strechy a fasády a všetko som spravil len cez oznámenie. Ak dáš byrokratovi šancu, tak bude hľadať akékoľvek problémy čo je ešte treba statika, revízie, vyjadrenie letiska, 3.suseda... Zabiješ tak kopu času a oprava sa natiahne a predraží.
timkoprvy
14.07.11,08:37
no záleží kedy bol postavený
ale isti si ci je stavba zapisana na katastri a je vydaný list vlastnictva potom dalej rozmyslaj

Dobrou kontrolou je aj súpisné číslo.