eviketa
13.01.06,19:49
mam problem so zaúčtovaním došlej fa. Prišla mi záloh.fa aj s vyúčtovaním DPH. Potom mi prišla vyúčtovacia fa, kde daná záloha nebola odpočítana, ale len v platobných podmienkach uvedené-fa uhradená zo zálohovej platby a následne prišiel dobropis, lebo záloha bola vyššia ako vyúčt.fa.
Napíš mi ktosi, ako to správne zaúčtovať? Takéto som ešte nemala, dík
KEJKA
13.01.06,19:40
mam problem so zaúčtovaním došlej fa. Prišla mi záloh.fa aj s vyúčtovaním DPH. Potom mi prišla vyúčtovacia fa, kde daná záloha nebola odpočítana, ale len v platobných podmienkach uvedené-fa uhradená zo zálohovej platby a následne prišiel dobropis, lebo záloha bola vyššia ako vyúčt.fa.
Napíš mi ktosi, ako to správne zaúčtovať? Takéto som ešte nemala, dík
zálohová fa. s vyúčtovaním DPH prišla na základe vašej platby? Ak áno bola správna a zaúčtuješ 314, 343.2 / 314.1 pre uplatnenie DPH
ostrá faktúra mala správne uvádzať odpočítanie zálohovej faktúry -ZD, -DPH a samizrejme k úhrade nula. tak bud ju vrátiš, alebo zaúčtuješ akoby bola správne vystavená, t.j. nebudeš tam odpočítavať DPH
5xx, 343/321
-343,321/314.2
trochu divoké, záleží od toho aký máš SW.

ale ak tá prvá fa. zálohová nebola vystavená na základe platby, tak si ju neúčtovala ani si si neuplatňovala DPH (nola vystavená neoprávnene).
Potom účtuješ len tú vyúčtovaciu fa 5xx,343 /321
a úhradu zálohy 321 / 314
liba2
13.01.06,20:58
mam problem so zaúčtovaním došlej fa. Prišla mi záloh.fa aj s vyúčtovaním DPH....Robíš JÚ ? upresni :) (otázka zaradená v JÚ)
eviketa
14.01.06,06:08
Libuška ďakujem , toto konkretne mám v PU takže platí ten predchádzajúci príspevok. Inak aj mne sa zdaju neporiadní v tom vystavovaní fa.
Ďakujem