Vladi87
13.07.11,19:26
Zdravím. V bytovom dome máme hlavný vodomer a bytové vodomery. Už dlhšiu dobu je hodnota m^3 vody na hlavnom vodomere ďaleko vyššia ako súčet bytových.

Hodnota nielenže prevyšuje koeficient, ale je tak vysoká, že ak by voda skutočne unikala, tak bytový dom je už ponorka, takže je zrejmé, že vodu niekto kradne.

Vznikajú nám tak patové situácie, kedy sa nám BVS vyhráža odstavením vody. Nikto z nájomníkov sa však netvári podozrivo.

Je možné z legislatívneho hľadiska vykonať odbornú prehliadku a skúšku rozvodov vody (aj po bytoch?)

Musí nájomník pustiť takúto kontrolu? je to z legislatívneho hľadiska možné? Ak nepustí, nestáva sa podozrivým?

Je treba o tomto skúšaní hlasovať? (máme správcovskú spoločnosť).

Už máte niekto skúsenosti s takouto metronomickou skúškou? nepoznáte nejakú externú firmu, čo takúto skúšku robí?

Som poctivý plátca a hnevá ma, že peniaze končia v čiernej diere.

ďakujem
andiablo
13.07.11,17:53
existuje jednoduche riesenie my sme mali podobny problem a nemohli sme to susedovi dokazat tak sme si dali namontovat prietokove merace so spatnou klapkou. V takomto pripade nikto nepretoci stav na vodometri a je pokoj. Dajte si zapečatiť blombami aj matice a nik ani neodmontuje ani vodomer. Su aj merače, ktoré sú odolné proti magnetom. Jedine táto cesta je riešenie
Vladi87
13.07.11,18:20
To je ok, ale čo ak niekto "obchádza" vodomer? Ale inak dobrý nápad, díki :-)
andiablo
14.07.11,10:11
no ak ho zablombujete a date so spatnou klapkov tak to nemá šancu obísť. Jedine že by napojil obchadzku vetvy ale to sa dá jednoducho istit obhliadkov
Vladi87
14.07.11,20:29
Ale presne tú obhliadku potrebujeme spraviť. Pretože ja ako sused nemôžem obehnúť celé vedeniu u susedov. Nepoznáte niekto nejakú externú firmu?