myara
13.07.11,20:03
ahojte, chceli by sme ist na dovolenku, niekedy vo februari/marci, nevieme sa vsak rozhodnut kam. Chcem sa preto spytat tych, co uz maju co to precestovane, ze kde nehrozia nejake zemetrasenia, tsunami a ine katastrofy. Rozmyslame nad Mexikom, Kubou, Mauriciusom, alebo Dominikanskou, aj ked pri tej poslednej, neviem....kedze susedi s Haiti.
Ak mate aj ine tipy na krajiny, rada ich privitam, rovno aj s nazvom hotela a cestovky.
Dakujem vsetkym
sanny237
13.07.11,18:19
Vo februári 2009 som bola na Srílanke, ale bez CK, nemôžem teda odporučiť hotel a CK. Ale na internete nie je problém nájsť recenzie hotelov aj na Srilanke. Krajina je úžasná....stojí za to sa tam ísť pozrieť.
220870
13.07.11,18:27
Austrália,Nový Zéland,BoraBora.Z toho kto s kým susedí nemusí nič znamenať.Grécko susedí z Albánskom.
myara
13.07.11,18:35
Austrália,Nový Zéland,BoraBora.Z toho kto s kým susedí nemusí nič znamenať.Grécko susedí z Albánskom.
to Haiti bolo myslene kvoli zemetraseniu, a kedze tvoria s Dominikanskou jeden ostrov, mohlo by sa to stat aj tam
220870
13.07.11,18:58
Veď to otriaslo to celým ostrovom.V Haiti padlo pol mesta,v Dominkánskej praskol jeden múr. Si myslím ,že v takej destinácii akou dominikánska republika je, budú hotely postavené v najvyššom štandarde.Chodí tam dovolenkovať veľa bohatých ľudí a tý by tiež hocikam nešli.Ak to budete brať z tohto pohľadu tak aj Titanic sa potopil a nemal.Kamarát prešiel pol sveta v BA ho zrazilo auto.Skúste pozrieť CK Bubo ,majú v ponuke celý svet.
arizona
13.07.11,19:12
to Haiti bolo myslene kvoli zemetraseniu, a kedze tvoria s Dominikanskou jeden ostrov, mohlo by sa to stat aj tam
Dominikanska republika je krasna! Bielucky piesok po celom pobrezi,dlhokanske plaze,more cistucke, bez rias, tropicka flora,mili,nevtieravi domorodci.
Odporucam ist skor cez zahranicnu cestovku /taliansku,alebo rakusku/...maju odlahlejsie hotely,nepreplnene plaze. Inak, preplnenu plaz ako napr. niekde v Taliansku,ci Chorvatsku tam nenajdes,lebo hoteliky su dost daleko od seba,plaze nekonecne...
Najvhodnejsie je ist v decembri,alebo v januari. Je tam prijemne podnebie,pre suchozemca je uzasne to, ze zatoky su plne velryb,ktore sa tam schadzaju kvoli pareniu.Je uzasne sledovat tie ich "namluvne" tanceky nad vodou...
Obdobie dazdov zacina v tejto oblasti az zaciatkom leta, od maja.

Keby si sa bala cestovat kvoli hurikanom, zemetraseniam a pod., tak sedis doma,lebo dnes uz je pocasie rozmarne vsade na svete.;)

...dobra cestovka,ale odlety su z Milana :rolleyes:
http://194.20.52.52/ri/strutture/catalogo.asp?agenzia=lordtravel
pivko
14.07.11,04:43
Z uvedených Dominikánska/Punta Cana - Bavaro Beach/ a Mexiko/Cancun/ Kuba február -studená voda , Maurícius február prší No a najlepšie je vo februári v Thajsku;)
Prikladám foto -pláž Bavaro
Erislava
14.07.11,04:50
Moji rodičia boli aj s mojou dcérou a ďalšou vnučkou pred dvoma rokmi v marci na Kube.Boli ubytovaní v hoteli Barcelo Marina Palace cez Eso Travel. Boli mimoriadne spokojní, so stravou , s ubytovaním, s počasím.Kuba ich očarila a moja dcéra na otázku, kde sa jej zatiaľ najviac páčilo jednoznačne odpovie na Kube.
pivko
14.07.11,04:59
A kde všade ešte bola?
Erislava
14.07.11,05:25
Bola na Kanárskych ostrovoch - Lanzarote, Tenerife, Chorvátsko, Taliansko, Brač, Rhodos. Kréta, Korfu, Sicília, Andalúzia, Paríž, Tunis,Malorka.Moji rodičia berú vnúčatá každý rok na dovolenku, vždy si požičajú auto a pochodia čo sa dá, mamu veľmi zaujímajú historické pamiatky a naučila na to aj vnúčatá..Som veľmi rada, že mám takých skvelých rodičov.
pivko
14.07.11,05:34
Bola na Kanárskych ostrovoch - Lanzarote, Tenerife, Chorvátsko, Taliansko, Brač, Rhodos. Kréta, Korfu, Sicília, Andalúzia, Paríž, Tunis,Malorka.Moji rodičia berú vnúčatá každý rok na dovolenku, vždy si požičajú auto a pochodia čo sa dá, mamu veľmi zaujímajú historické pamiatky a naučila na to aj vnúčatá..Som veľmi rada, že mám takých skvelých rodičov.
Z vymenovaných je Kuba naozaj to najlepšie ale z tých v zadaní témy je Kuba najslabšia, Mexiko najdrahšie.
PS: a tie všetky Tebou menované ja nepovažujem za exotiku.:mee:
Erislava
14.07.11,05:41
Ja to ani netvrdím. Len som odpovedala na otázku.A dovolenka je taká, akú si ju človek urobí.
Macka
14.07.11,10:44
Z uvedených Dominikánska/Punta Cana - Bavaro Beach/ a Mexiko/Cancun/ Kuba február -studená voda , Maurícius február prší No a najlepšie je vo februári v Thajsku;)
Prikladám foto -pláž Bavaro
...to Thajsko súhlasím...najúžasnejšia dovolenka akú som kedy zažila...a pokiaľ možno bez cestovky, nie je to žiadny problém...
Želám príjemné vyberanie.:)
BXLmiami
14.07.11,11:05
Dominikanska republika je krasna! Bielucky piesok po celom pobrezi,dlhokanske plaze,more cistucke, bez rias, tropicka flora,mili,nevtieravi domorodci.
Odporucam ist skor cez zahranicnu cestovku /taliansku,alebo rakusku/...maju odlahlejsie hotely,nepreplnene plaze. Inak, preplnenu plaz ako napr. niekde v Taliansku,ci Chorvatsku tam nenajdes,lebo hoteliky su dost daleko od seba,plaze nekonecne...
Najvhodnejsie je ist v decembri,alebo v januari. Je tam prijemne podnebie,pre suchozemca je uzasne to, ze zatoky su plne velryb,ktore sa tam schadzaju kvoli pareniu.Je uzasne sledovat tie ich "namluvne" tanceky nad vodou...
Obdobie dazdov zacina v tejto oblasti az zaciatkom leta, od maja.

Keby si sa bala cestovat kvoli hurikanom, zemetraseniam a pod., tak sedis doma,lebo dnes uz je pocasie rozmarne vsade na svete.;)

...dobra cestovka,ale odlety su z Milana :rolleyes:
http://194.20.52.52/ri/strutture/catalogo.asp?agenzia=lordtravel
Vo februari hurikany nebývajú,sezona je teraz.Ale do Dominikánskej aj ked je krásna by som momentálne skôr nešla kvôli cholere.Hranice ju veľmi nezastavia.Aj ked je v Dominikánskej vyšší hygienický štandard,predsa len je tam dosť utečencom z Haiti.Je to vec názoru.
myara
14.07.11,11:40
do Thajska nechceme ist, to nas vobec nelaka...este sme rozmyslali nad Palau, ma niekto skusenost?
ist chceme ist jedine cez rakusku cestovku, Bubo sa mi zda zbytocne predrazene, aj ked urcite ma svoje kvality
pivko
14.07.11,13:36
do Thajska nechceme ist, to nas vobec nelaka...este sme rozmyslali nad Palau, ma niekto skusenost?
ist chceme ist jedine cez rakusku cestovku, Bubo sa mi zda zbytocne predrazene, aj ked urcite ma svoje kvality
To už ďalej nebolo nič iné na mape?
Palau bude cenovo asi najdrahšie tak že keď sa na to cítiš doporučujem ti toto:
http://zajazd.invia.sk/maledivy/water-villas-meedhupparu/water-villas-meedhupparu/tour-628209/?id=24305777
:eek::eek::eek::eek::eek:
A ako cestovku ti doporučujem :http://www.rudolfreisen.cz/
Ja som cez túto CK pochodil skoro celý svet:eek::Dokrem Palau:mee:
myara
15.07.11,17:56
a mohli by ste mi este ti, co ste boli v Dominikanskej povedat, co sa tam da robit, resp. co odporucate navstivit, isli by sme tam na 2 tyzdne, a byt stale len na plazi by bola asi nuda...
arizona
15.07.11,18:40
a mohli by ste mi este ti, co ste boli v Dominikanskej povedat, co sa tam da robit, resp. co odporucate navstivit, isli by sme tam na 2 tyzdne, a byt stale len na plazi by bola asi nuda...
No nuda urcite nebude. Pestry program robia aj jednotlive hotely.Nielen vecerny, ale aj denny.
Cestovky robia zajazdy po historickych pamiatkach,alebo po ostrove. Daju sa pozicat stvorkolky a obist domorode dediny,ludia su fakt mili, ponukaju kavou aj sladkostami.Nie su otravni a zobravi,ako niekde inde.
Da sa ist na vylet lodou,idealne je ,ked sa paria v zatokach velryby, je to nadherne divadlo.
Da sa ist na vylet na konoch,alebo somarikoch,po menej dostupnych trasach.Je tam vela prirodnych kras, vodopadov,zaujimavych miest.
Da sa ist na vylet do najblizsieho mesta,po obchodoch,trhoch a pod.
Casto su v ponuke aj kohutie zapasy,byva tam vela ludi, beru to smrtene vazne, su velky fandovia.
Odporucam aj vylet na polostrov Samana,ak bude v ponuke...

Urcite si nenechajte ujst domorodu diskoteku. Byvaju takmer kazdy den,je perfektne,ako sa domaci vedia bavit a krasne tancovat tie ich domorode tance. Domace zienky sa paradia uz od poobedia,chystaju ucesy, lakuju nechty,tesia sa...
Nestretnes tam napitych,vulgarnych,bitkuchtivych,ani ziadne podobne individua. Oni si fakt chodia uzit zivot , tanec a zabavu.
Su na cudzincov zvyknuti,sami sa podujmu ucit ich tancovat,bavia sa casto spolu. Domaci si casto tancuju aj hocikde,len tak v meste,v baroch,alebo na plazi. Len tak, spontanne,lebo muzika vyhrava vsade,od rana do vecera.

Ako doprava tam funguje tzv."motokončo". Je to bud odvoz na motorke,na somarikovi s vozikom,alebo dodavka. Pocet ludi: kolko sa zmesti, cim viac, tym vacsia zabava. Cena, par drobnych..ziadnou vynimkou nie je to, ze soferuju snad aj 10-13 rocni chalani. Stoja vsade,nikdy nie je problem s prepravou,ci cez den, ci v noci.

Hotely , co sa tyka stravy a hygieny su bezpecne, na vyskej urovni.Strava vynikajuca a pestra. Na vyber bud domace speciality,alebo europska kuchyna.
myara
15.07.11,18:47
No nuda urcite nebude. Pestry program robia aj jednotlive hotely.Nielen vecerny, ale aj denny.
Cestovky robia zajazdy po historickych pamiatkach,alebo po ostrove. Daju sa pozicat stvorkolky a obist domorode dediny,ludia su fakt mili, ponukaju kavou aj sladkostami.Nie su otravni a zobravi,ako niekde inde.
Da sa ist na vylet lodou,idealne je ,ked sa paria v zatokach velryby, je to nadherne divadlo.
Da sa ist na vylet na konoch,alebo somarikoch,po menej dostupnych trasach.Je tam vela prirodnych kras, vodopadov,zaujimavych miest.
Da sa ist na vylet do najblizsieho mesta,po obchodoch,trhoch a pod.
Casto su v ponuke aj kohutie zapasy,byva tam vela ludi, beru to smrtene vazne, su velky fandovia.
Odporucam aj vylet na polostrov Samana,ak bude v ponuke...

Urcite si nenechajte ujst domorodu diskoteku. Byvaju takmer kazdy den,je perfektne,ako sa domaci vedia bavit a krasne tancovat tie ich domorode tance. Domace zienky sa paradia uz od poobedia,chystaju ucesy, lakuju nechty,tesia sa...
Nestretnes tam napitych,vulgarnych,bitkuchtivych,ani ziadne podobne individua. Oni si fakt chodia uzit zivot , tanec a zabavu.
Su na cudzincov zvyknuti,sami sa podujmu ucit ich tancovat,bavia sa casto spolu. Domaci si casto tancuju aj hocikde,len tak v meste,v baroch,alebo na plazi. Len tak, spontanne,lebo muzika vyhrava vsade,od rana do vecera.

Ako doprava tam funguje tzv."motokončo". Je to bud odvoz na motorke,na somarikovi s vozikom,alebo dodavka. Pocet ludi: kolko sa zmesti, cim viac, tym vacsia zabava. Cena, par drobnych..ziadnou vynimkou nie je to, ze soferuju snad aj 10-13 rocni chalani. Stoja vsade,nikdy nie je problem s prepravou,ci cez den, ci v noci.

Hotely , co sa tyka stravy a hygieny su bezpecne, na vyskej urovni.Strava vynikajuca a pestra. Na vyber bud domace speciality,alebo europska kuchyna.
super, velmi dakujem za priblizenie, celkom ma to potesilo, ani som netusila, ze je tam tolko moznosti :)
arizona
15.07.11,19:01
super, velmi dakujem za priblizenie, celkom ma to potesilo, ani som netusila, ze je tam tolko moznosti :)
Ach, jaj! Dva tyzdne ti budu malo. Ja som bola ovela dlhsie,ale stale bolo co pozerat...
Zalezi, co od dovolenky ocakavas, co ta zaujima...

Ta krajina zije z turizmu a o turistov sa staraju a hyckaju ich. Vraj tam su tam na jedneho turistu , styria clenovia personalu. Neviem, ci je to naozaj pravda,ale je to mozne.
Domorodci su dost chodobni,kto sa dostane do sluzieb hotela, tak si to miesto drzi a vazi si ho.Vsetci su usluzni, usmievavi,mili. A to ani nie su nauceni cakat na tringety,ako v niektorych krajinach...vsetko v cene ;):)
myara
15.07.11,19:05
Ach, jaj! Dva tyzdne ti budu malo. Ja som bola ovela dlhsie,ale stale bolo co pozerat...
Zalezi, co od dovolenky ocakavas, co ta zaujima...

Ta krajina zije z turizmu a o turistov sa staraju a hyckaju ich. Vraj tam su tam na jedneho turistu , styria clenovia personalu. Neviem, ci je to naozaj pravda,ale je to mozne.
Domorodci su dost chodobni,kto sa dostane do sluzieb hotela, tak si to miesto drzi a vazi si ho.Vsetci su usluzni, usmievavi,mili. A to ani nie su nauceni cakat na tringety,ako v niektorych krajinach...vsetko v cene ;):)
my sme doteraz vzdy chodili na dovolenky, kde sme si na cely pobyt prenajali auto, a pochodili, co sa len dalo stihnut, a zaroven sme vzdy par dni lezali na plazi, takze taka kombinacia oddychu a poznania
arizona
15.07.11,19:16
Ak ste taki cestovatelia, tak sa da ist aj na vylet vyletnou lodou,priip. mensim lietadlom do Mexika...
myara
15.07.11,19:22
Ak ste taki cestovatelia, tak sa da ist aj na vylet vyletnou lodou,priip. mensim lietadlom do Mexika...
to Mexiko by nebolo zle :) lode moc nemusim, uzila som si ich dost na dovolenkach, tak sa im radsej vyhybam, resp. by muselo ist o nieco mimoriadne zaujimave/pekne, aby som sla :)
ludmilla
16.07.11,14:04
Z uvedených Dominikánska/Punta Cana - Bavaro Beach/ a Mexiko/Cancun/ Kuba február -studená voda , Maurícius február prší No a najlepšie je vo februári v Thajsku;)
Prikladám foto -pláž Bavaro

Nesuhlasim, bola som tam teraz vo februari a voda bola tepla, snad len v Havane a v Zatoke svin bola sviezejsia, ale nie studena, na ostatnych plazach bola teplucka.
myara
16.07.11,14:39
Nesuhlasim, bola som tam teraz vo februari a voda bola tepla, snad len v Havane a v Zatoke svin bola sviezejsia, ale nie studena, na ostatnych plazach bola teplucka.
a mozem sa spytat, co sa da robit/vidiet na Kube? teda okrem vyletu do Havany, lebo to je jasne ze tam by sme isli
ludmilla
16.07.11,16:23
a mozem sa spytat, co sa da robit/vidiet na Kube? teda okrem vyletu do Havany, lebo to je jasne ze tam by sme isli

Nakukni do mojho blogu, pisem tam o dnoch stravenych na Kube den po dni spolu 16 dni, z nedostatku casu to ide pomaly, ale Kuba je carovna.
ludmilla
16.07.11,16:33
aj fotky su tam aj v albume
myara
16.07.11,16:37
Nakukni do mojho blogu, pisem tam o dnoch stravenych na Kube den po dni spolu 16 dni, z nedostatku casu to ide pomaly, ale Kuba je carovna.
urcite si to precitam, velmi pekne dakujem :)
pivko
16.07.11,17:14
Ludmilla neviem čo je u teba teplá ,ale u mňa v exotike má teplá voda min. 30c . T.j, február - Thajsko , Male Dives , Sri lanka , Grenada , atd. atd . Na Kube - pláž Varadero má 30 až koncom mája skor až v polovici júna-je to Atlantik.
A myara nezabudni že do Mexika potrebuješ víza.
BXLmiami
18.07.11,09:28
Mne sa tá teplá voda vo februári tiež nezdá,posledné 2 roky som na Floride vo februári mrzla a Kuba je len 160 km krížom cez more.
ludmilla
18.07.11,18:03
Nikdy som netvrdila, že na Kube je teplejšia voda ako v Thajsku, Maledivách a ...
... napísala som, že v Havane a v na pláži Girón bola voda sviežejšia, ale voda v Trinidade, v Cienfuegos, v Santiago de Cuba, Baracoa, boli príjemne teplé a dokonca aj Varadero malo príjemne teplú vodu, tam mi vadili len medúzy.
Dosť dobre sa teplota vody testuje na mojom manželovi, pretože on do chladnejších vôd vôbec nevlezie.
Aspoň podľa mňa, samozrejme je to môj názor má celkovo Kuba po celý rok vyrovnané subtropické až tropické počasie, má relatívne konštantnú teplotu vzduchu aj vody, vôbec najvhodnejší čas pre dovolenku na Kube je čas od novembra do apríla.
Ešte by som sa snáď vrátila k tomu, z čoho má zadávateľka myara obavy:
Kuba leží priamo v oblasti tropických cyklónov a veterných smrští, ktoré sa po každý rok tvoria nad Atlantikom a Karibikom , ale od júna do novembra. Čiže v tomto smere je február bezpečný.
sisima
26.12.11,12:24
to záleží od konkrétneho roku... min. rok bol výnimočne chladný rok, voda aj denné teploty koncom marca a zač. apríla boli nižšie, a pocit chladu znásoboval vietor, večer sme chodili v mikinách... ale denne sa to oteplovalo, a za pár dní bolo krásne teplúčko, aj atlantik sa oteplil... tiež treba brař do úvahy, že teploty na Kube sú iné na západe a iné na východe, v Santiagu de Cuba bolo horúco, v Havane chladnejšie a na Varadere bol silnejší vietor... Takže február/marec by som asi radšej šla do provincie Holguín... tento rok bolo napríklad tusim zaciatkom februára 1-2 °c, takze nemozem suhlasit s nejakou konstatnou celorocnou teplotou...
Zaručene teplo je na Kube určite apríl a začiatok mája... neskor v máji už hrozia dažde... aj to som zažila, tento rok som bola 10.5 až25.5 a ku koncu sa poobede zamračilo, aj sme zažili hrozitánsku búrku, ale trvala asi len 1-2 hod... to som mala pocit, že sa trhá nebo... také hromy a blesky som ešte nezažila... pred búrkami clovek cíti ešte teplejšie prúdy v mori,...úplne najhorucejsie je v juli-auguste, ale to by sa nikomu nechcelo tulat v takom teple... tiez hrozia hurikány...
výlety na Kube... Havana je obrovská, len v Havane sa dá strávit 2týždnová dovolenka, a garantujem, ze clovek nestihne vidiet vsetko...
na východ je údolie Pinar del Rio (pre pamatníkov... natáčal sa tam film Bella Vista, dáke "pokracovanie majora Zemana), sú tam nekonečné políčka s tabakom, úzasné vápencové mogoty... je úžasné vidiet ako sa o ten najkvalitnejší tabak sveta starajú rodiny, v akých úbohých podmienkach, kolko vela vyprodukujú a málo zarobia, napriek tomu sú štasní a spokojní... celá Kuba je posiata múzeami, galériami, nádhernými koloniálnymi stavbami, krásne uličky, námestia, kde všade hrá hudba, malý pioniery, baletky tancujúce na námestí... ludia si len tak posedujú, oddychujú, bavia sa...človek si uvedomí, aký pokoj a klud a pohoda vládne v tejto krajine...každá provincia skrýva niečo zaujímavé pre turistov, a garantujem, ze to co clovek zažije či uvidí na Kube, nikde inde v celom svete nezažije... krajina plná pohody, ale aj kontrastov, úžasnej hudby, chudoba sa strieda s luxusom, na ulici dnes už vidíte nielen - ročné buiky,fordy... ale aj tie najluxusnejšie mercedesy, audi, či bmw... počas rokov je tam vidiet velké zmeny... dejú sa síce pomaly, ale dejú... pred rokmi ste v Havane videli tolko starých aut na jednom mieste... dnes už vidíte velmi vela nových aut, vobec vas neprekvapi, nova kia, atd...
osobne milujem Havanu, tulacky v uliciach... tiez Santiago je podla mna úzasne...
vela ludi ani netuší, že Kuba práve kvoli svojej zaostalosti v priemysle a polnohospodarste má najzachovalejšiu faunu a floru, len na Kube už žijú nádherné korály a iné živočíchy podmorského sveta, ktoré už nikde inde nenájdete, lebo ich zničil človek hnojivami...

svoju tajomnú atmosféru má aj cesta po stopách Hemingwaya, navštívit floriditu, bodegitu del medio ci hotel ambos mundos, ale aj cojimar, kde napísal Starec a more, ci navštívit jeho dom v San Franciscu de Paula, kde má človek pocit, že na neho z poza rohu vykukne sám papa Hemingway...

mohla by som tu popísat aj sto strán... od detstva som túzila vidiet kubu, práve kvoli povinnemu citaniu Starec a more, a na svadobnú cestu sme nemohli íst inam... spoznali sme tam uz zoopár domácich s kt. sme v kontakte, vzdy ich navstívime, nieco prinesieme predebatujeme co je nove... a verte mi, ze zazit radostnú atmosferu s domácimi v ich 200 rocnom dome, pit kavicku z rovnako starého porcelánu k tomu to teplo a vlhko a vůne dalekej zeme... odvtedy sme uz absolvovali jednu malú poznávačku, jednu velkú poznávačku a naposledy sme boli viac menej len na Varadere, v Havane a v Trinidade, toto mestečko je tiež výnimočné...navštívime ho každý rok... už sme si povedali, že pojdeme niekam inam... ale teraz cez sviatky, ked nás naší blízky obdarovali dalsou knihou o kube a tiez kubánskou kávičkou, úplne vázne rozmýšlame, ze na jar, opat smer Kuba...

takze moje odporucanie urcite kuba, hovorí sa, že ju treba zazit este za Fidela... no naozaj treba!
pivko
28.12.11,10:48
A moje odporúčanie Dominikánska. Kto tam ide len relaxovať a nie behať kade tade tak pláž Bavaro je oveľa krajšia ako Varadero + služby + jedlo v hoteloch 5* su jednoznačne na vyššej úrovni ako na Kube.
majaks
04.01.12,18:38
odporucam Kubu
majaks
04.01.12,18:40
a zabudla som dodat urcite Male Divy
majaks
04.01.12,18:41
a co sa tyka cestovky tak Thompson, ale to sme boli v Anglicku, neviem ci uz maju nejake poboocky aj na Slovensku, ale boli super, ziadny problem
majaks
04.01.12,18:42
a este jeden ostrov Mauricius
pivko
05.01.12,15:34
majaks na Maledivách umreš od nudy ak niesi potápač a v Dominikánskej si asi nebola ak dávaš prednosť Kube pred Dominikánskou.A keď z anglicka tak CK Thomas Cook , terat už aj majiteľ neckermannu.
sisima
05.01.12,15:40
ja by som umrela od nudy v Dominikánskej... a nemám rada ked sa na dovolenke nemozem bezpecne tulat, alebo aby som bola zavreta v hotelovom komplexe... kto raz navštívil Kubu, zamiluje si ju, a tuzi sa tam opat vrátit...;) my sme si ju zamilovali natolko, ze inam nas to uz neláka...
pivko
05.01.12,16:09
Však som to napísal , že kto tam chce ísť na 2 týždne cez cestovku relaxovať , tak nech ide do Dominikánskej =krajšie pláže , more , a rezorty + služby ako na Kube.
Gapo
05.01.12,16:21
Ja som tiež chcel prispieť, ale potom som si uvedomil, že to je "exotická" dovolenka :D ;)
majaks
05.01.12,18:34
kto povedal ze davam prednost dominikanskej pred Kubou, nezmysel, Kuba super
pivko
06.01.12,06:07
Ja som napísal že dávaš prednosť Kube pred Dominikánskou./Ja tvrdím opak/ Zaujímalo by ma koľko krát a kde si bola na Kube,Dominikánskej a Maledivách keď sa tak vyznáš.
Lea9343
01.05.14,14:59
Nechápem ľudí, čo ospevujú Dominikánsku republiku. Bola som tam minulý rok v apríli dva týždne, a nešla by som tam už ani zadarmo. Napr. po prílete na letisko sme čakali vyše dvoch hodín v lietadle, lebo nebolo kam vystúpiť, a potom ďalšiu hodinu a pol na kufre, pri odlete sme sa skoro 4 hodiny tlačili cez kontroly do lietadla, hrôza. V hoteli nám zakázali po tme vychádzať z hotela, lebo by nás vraj okradli, znásilnili, alebo uniesli, nikto z turistov nevychádzal, to som ešte tiež nezažila. Všetko extrémne predražené. More bolo neskutočne studené, vlny obrovskééééé, a brutálne vela morských rias, humus a hnus, v mori pocit ako plávanie na smetisku. V piesku všelijaké pichliače a haldy zoschnutých rias, na boso ísť velký problém. Za celý čas sme nevideli ani jednu rybu. Najhoršia dovolenka (a to mám toho precestovaného už veľa) a najväčšie sklamanie. Ľudia majte rozum a vyberte si radšej inú destináciu.
pivko
03.05.14,10:51
Nechápem ľudí, čo ospevujú Dominikánsku republiku. Bola som tam minulý rok v apríli dva týždne, a nešla by som tam už ani zadarmo. Napr. po prílete na letisko sme čakali vyše dvoch hodín v lietadle, lebo nebolo kam vystúpiť, a potom ďalšiu hodinu a pol na kufre, pri odlete sme sa skoro 4 hodiny tlačili cez kontroly do lietadla, hrôza. V hoteli nám zakázali po tme vychádzať z hotela, lebo by nás vraj okradli, znásilnili, alebo uniesli, nikto z turistov nevychádzal, to som ešte tiež nezažila. Všetko extrémne predražené. More bolo neskutočne studené, vlny obrovskééééé, a brutálne vela morských rias, humus a hnus, v mori pocit ako plávanie na smetisku. V piesku všelijaké pichliače a haldy zoschnutých rias, na boso ísť velký problém. Za celý čas sme nevideli ani jednu rybu. Najhoršia dovolenka (a to mám toho precestovaného už veľa) a najväčšie sklamanie. Ľudia majte rozum a vyberte si radšej inú destináciu.
Nepíśeś kde si bola , akou cestovkou atd. Predpokladám že ak sa ti nepáćilo boli tam velke vlny tak že si bola niekde v okoli Puerto Plata/Atlantik/ , ale aj tam je to podľa mňa OK. Akurát ako píšeš že većer tam z rezortu nevystrčíś ani nohu.preto tam bola aj chladnejšia voda lebo je to Atlantik. Punta Cana /Caribic/pláž bavaro je raj na zemi s teplotou vody 30c , pieskom ako biely cement , v rezorte sme mali komplet chodniky a aj v restauracii len pisok tak ze v kuse na boso.
Tak že sa tam vráť cez kvalitnú CK , ktorej nemeškajú lietadla a choď tam.