rijana77
13.07.11,20:58
ahoj, 22.7. ideme autom do Bulharska /Varna/. Chceme ísť cez Rumunsko. Máte niekto skúsenosti s cestou cez Bulharsko? Je to bezpečné? Chce sa niekto pridať? My chceme vyraziť už doobeda z BA.
220870
13.07.11,19:08
Cez BG a RO som dvakrát prechádzal.Pár rád čo som čítal po serveroch.Zastavovať len na známich pumpách AGIP,SHELL,OMV.Vždy jeden v aute nikdy nenechať auto bez dozoru.S pocestnými komunikovať len cez zatvorené okno.Ak aj zostanete stáť niekde v zápche ,treba mať neustále zatvorený kufor, otvorí kufor uchmatne a uteká ,kradnú, ako naši indiáni.Dodržiavať rýchlosti a pravidlá .Aj keď domáci prekročia rýchlosť tak ich nepokutujú ale cudzinca 100%.
http://bulharsko.orbion.cz/cestopisy/cesta-do-bg-16-07-2010-4291/
arizona
13.07.11,19:22
rijana77
14.07.11,04:00
nebolo to celkom douplicitne, lebo v prvej som sa pomýlila, že ideme cez bulharsko a nie rumunsko, len som nevedela ako to vymazať, lebo som tu prvý krát.
Indeed
18.07.11,03:52
ahoj, 22.7. ideme autom do Bulharska /Varna/. Chceme ísť cez Rumunsko. Máte niekto skúsenosti s cestou cez Bulharsko? Je to bezpečné? Chce sa niekto pridať? My chceme vyraziť už doobeda z BA.

Ja pojdem z Vychodu a trasa bude nasledovna:

Prechod do RO z HU : Oradea , Deva, Sibiu, Pitesti, Bucuresti,Giurgiu,
prechod z RO do BG : Ruse dalej pokračovat podľa toho do akého strediska sa chcete dostat, napr. Razgrad, Shumen , Varna

ale zaujimavejšia cesta je Shumen,Smyadovo, Karnobat, Aytos, Burgas.

Tak to ukazuje aj navigacia GPS.
rijana77
18.07.11,06:26
ďakujem za info. Veľa známych nám radilo ísť cez Srbsko, že je tam bezpečnejšie a majú veľa dialnic. Takže ešte zvažujeme túto možnosť.
jarkag
18.07.11,11:27
Cez Rumunsko do Bulharska sme v rokoch 2000 - 2007 cestovali skoro každý rok a toho roku sa nám to snáď podarí zas.
Moji rodičia s vnúčatami boli minulý rok v Rumunsku pri mori a nemali žiadne problémy.
Rumunsko je úžasná krajina s krásnou prírodou, ktorú sa oplatí vidieť. Mnoho ľudí má neopodstatnený strach z tejto krajiny. My sme za celý čas nemali žiadnu zlú skúsenosť.
Ich cesty - hlavný ťah - sú v oveľa lepšom stave ako naše, treba si len dávať pozor a tankovať len na známych benzínkach. Stalo sa nám, že kamarát natankoval na pochybnej pumpe a po pár km sa mu auto pokazilo a musel ho dať odtiahnuť na Slovensko.
Ale pozor si treba dať aj v Bulharsku, už sme zažili, že ráno po príchode si známy svoje auto nenašli a mali problém dostať sa na Slovensko.
Čo sa týka trasy, nám sa najviac zapáčila cesta cez Rumunsko až do Constanty - ku moru, cez prechod Vama Veche do Bulharska a popri pobreží chodíme až dole k Tureckým hraniciam do Achtopolu. Tam je menej Slovákov, ceny sú nižšie ako v známych letoviskách a je tam aj teplejšie.
lucka287
18.07.11,20:01
ahojte....chystame sa na dovolenku do bulharska autom, a zaujimalo by ma, ako je to s majitelom vozidla....možme vycestovať, ak je auto brane na leasing, to znamena, že majitelom je leasingovka a držitelom vozidla je svagor??ved štaty, cez ktore budeme prechadzať su v eu, či tam maju nejake ine zakony???vedel by mi s tym niekto poradiť???
Indeed
19.07.11,23:55
Cez Rumunsko do Bulharska sme v rokoch 2000 - 2007 cestovali skoro každý rok a toho roku sa nám to snáď podarí zas.
Moji rodičia s vnúčatami boli minulý rok v Rumunsku pri mori a nemali žiadne problémy.
Rumunsko je úžasná krajina s krásnou prírodou, ktorú sa oplatí vidieť. Mnoho ľudí má neopodstatnený strach z tejto krajiny. My sme za celý čas nemali žiadnu zlú skúsenosť.
Ich cesty - hlavný ťah - sú v oveľa lepšom stave ako naše, treba si len dávať pozor a tankovať len na známych benzínkach. Stalo sa nám, že kamarát natankoval na pochybnej pumpe a po pár km sa mu auto pokazilo a musel ho dať odtiahnuť na Slovensko.
Ale pozor si treba dať aj v Bulharsku, už sme zažili, že ráno po príchode si známy svoje auto nenašli a mali problém dostať sa na Slovensko.
Čo sa týka trasy, nám sa najviac zapáčila cesta cez Rumunsko až do Constanty - ku moru, cez prechod Vama Veche do Bulharska a popri pobreží chodíme až dole k Tureckým hraniciam do Achtopolu. Tam je menej Slovákov, ceny sú nižšie ako v známych letoviskách a je tam aj teplejšie.


...pochybnej pumpe :rolleyes: ???

podľa akých kriterii tak určuješ ?

...menej Slovákov ???

ako Ťa ostatní Slováci na Tvojej dovolenke obmedzujú :eek: ???

...je tam aj teplejšie ???

naozaj to znamená,že v severnejšie položených letoviskách je chladnejšie:confused: ??

" pani učitelko, to se mi nějak nezdá ..." :D
Salvia
23.08.12,04:03
Jarkag, ja sa chcem spýtať, v akom hoteli v Achtopole ste boli ? boli ste spokojní ? my sme sa tam len pozrieť autom, zdá sa mi to tam tiež pekné a kľudné.
Zážitky z cesty: do BG sme išli cez Rumunsko, cesta nám trvala 20 hodín , trochu nás brzdili semafory na rozkopaných cestách na jednom úseku, ako to do budúceho roka spravia, tak možno aj hodinku ušetríme, treba však cestovať v noci. Nazad sme šli cez Srbsko , cesta trvala 22 hodín s tým, že na BG-SRB hraniciach sme čakali 45 min, a na SRB-HU sme čakali takmer 5 hodín, bolo to vo štvrtok v noci. Jediné šťastie že to deti prespali, lebo inak by sme sa zbláznili. možno treba ísť v iný deň alebo iný hraničný prechod, budúci rok musíme pošpekulovať.