Anna Gibova
13.07.11,23:21
Môj pes bol priotravený, teraz nechce prijimať akukoľvek potravu, ako ho k tomu donútiť? Možno niekto máte s tým skúsenosti? /ani veterinár nevie čo s ním/ Ďakujem
LenkaBr
14.07.11,04:58
Potrebujeme ešte pár údajov:
Vek psíka, plemeno alebo aspoň veľkosť, kedy došlo k otrave, ako dlho je psík v rekonvalescencii a čím bol otrávený, ak zistil veterinár.

Čím resp. ako bol kŕmený pred otravou a čím sa ho pokúšate kŕmiť teraz.
alaya1
14.07.11,05:41
http://www.porada.sk/t98890-starostlivost-o-psa.html

netreba hned zakladat nove temy.

veterinar nevie? to je aky odbornik? vyhladaj ineho...existuju rozne pripravky, konzervy, a pod. na gastro problemy u psa, urcite diéta, ryza, ciste uvarene kuracie maso, uvarena zelenina, toto kazdy pes ma rad. urcite vyhladaj ineho veterinara....to je moja rada.
Anna Gibova
14.07.11,07:45
vek tri roky, je pod dozorom lekára od 7.7. / od vtedy neprijíma potravu, vôbec, iba trocha vody vypije/, zo dňa na deň chradne, dnes už ani nechce sám vstať na labky. Je to samojed a je mi ho veľmi ľuto. Mal vysoké teploty a zápal vo vnútri. Stolica bola - zelenohnedá voda. krmili sme ho občas granulami a mäsom / kupovala som to u mesiara- výsek pre psov/, to som potom varila a pridala som do toho ryžu, alebo cestoviny, vločky..
Anna Gibova
14.07.11,07:48
on poradil, že čo môže, ale pes nechce to zobrať do papule, ani nepríde k miske...ani nasilu, keď mu dám do papule nebude...v tom je problém
Katarina
14.07.11,14:34
Je mi psíka veľmi ľúto. Skús diétnu, alebo šunkovú salámu, ale len veľmi máličko, keď tak dlho nejedol. Sú aj také psie potraviny ako hračka, napr. kuracia nožička. Možno počas hrania by ju zjedol.
misstka
14.07.11,14:40
a inak je už v poriadku? ja len či nemá ešte nejaké iné následky tá otrava, lebo sa mi nezdá to, žeby nejedol len kvôli tomu, že bol priotrávený.
Katarina
14.07.11,14:43
Ešte ma napadlo kúsok palacinky bez plnky, práve ich idem piecť a náš pes ich zbožňuje. Ak nič nezaberie, dala by som vyšetriť krv.
Náš bol liečený na boleriozu, našla som v ňom kliešte a tiež nemal veľkú chuť do jedla.
rudopp
14.07.11,16:34
on poradil, že čo môže, ale pes nechce to zobrať do papule, ani nepríde k miske...ani nasilu, keď mu dám do papule nebude...v tom je problém

Buď vodu (možno vitamíny) a vyhladovať, alebo sa rozlúčiť
Gina Er
14.07.11,16:48
Môj pes bol priotravený, teraz nechce prijimať akukoľvek potravu, ako ho k tomu donútiť? Možno niekto máte s tým skúsenosti? /ani veterinár nevie čo s ním/ Ďakujem
neverím tomu,že pes nechce prijímať potravu preto,že bol priotrávený.pes si nevie spojiť toto dokopy-niečo som zožral-bolo mi zle-viac nežeriem.
podľa mňa otrava postupuje ďalej,alebo má nejakú inú chorobu a preto neprijíma potravu.nechcem strašiť,ale vyzerá to,že je v poslednom ťažení.:mee:
ale aj tak by som sa pokúsila vyhľadať OKAMŽITE iného lekára,tento vyzerá byť dobrý blbec.....
Dav
14.07.11,17:22
Natierať ňufák,napr. riedkou kašičkou z mäsa, aby si ho musel obliznúť, skúsiť mäsové vývary striekačkou do krku - opatrne, aby niečo prehltol, ale nezadusil sa. A ísť k inému lekárovi. Držím prsty.
Gina Er
14.07.11,17:34
ešte som sa chcela opýtať,ako sa pes správa? chodí alebo len leží?
alebo je úplne normálny iba nechce jesť?
Katarina
15.07.11,08:19
Mohli by ste skúsiť podávať stravu pomocou infúzie. Poraďte sa s lekárom. Ak je nádej, že sa z toho dostane vyskúšajte všetko. Tiež som toho názoru, že to nebude len priotrávením. Dala by som urobiť aj sono vyšetrenie. Viem , že všetky tieto zákroky stoja kopec peňazí,ale ak ho chcete zachrániť stojí to za to. Ak nie je pomoc, nenechajte psíka trápiť sa, dajte ho uspať.
evuš
15.07.11,08:41
... skúste mu podávať Šaraticu ... nášmu havkáčovi, keď ho otrávili, akurát pomohla táto voda, mám dojem, že to trvalo týždeň, ak nie viac ...
ivka70
15.07.11,09:36
neverím tomu,že pes nechce prijímať potravu preto,že bol priotrávený.pes si nevie spojiť toto dokopy-niečo som zožral-bolo mi zle-viac nežeriem.
podľa mňa otrava postupuje ďalej,alebo má nejakú inú chorobu a preto neprijíma potravu.nechcem strašiť,ale vyzerá to,že je v poslednom ťažení.:mee:
ale aj tak by som sa pokúsila vyhľadať OKAMŽITE iného lekára,tento vyzerá byť dobrý blbec.....

Suhlasim.
Nerozumiem, preco mu lekar nenasadi infuzie, ked viditelne chradne.
V tomto teple ani trocha vody nie je dostatocne, psik uz musi byt aj dehydrovany ....
vlastalc
15.07.11,09:39
Nedávno som mala vážne chorého psíka. Tiež nič nechcel jesť. My sme mu dávali piškóty namočené v čaji / náš má rád nesladený zelený čaj/ a varené kuracie prsia nakrájané na malé kúsky. Aj z malého množstva, čo prijal som sa tešila. Viem, aké je to ťažké, keď sú takéto problémy. Prajem psíkovi, aby sa s toho dostal.
Gulover
15.07.11,17:17
Par rokov dozadu mi fenka dostala pyometru(hnisavy zapal maternice). Prastala zrat, zvracala, vytok z posvy. Tri dni jej veterinar pichal antibiotika, na stvrty den isla na operaciu-kompletnu kastraciu. Celych 5 dni teda nic nezrala, ani oblubene piskoty nie, len pila vodu. Po operacii som dostal instrukcie ze sama onedlho dostane chut a zacne zrat, kupil som u neho rovno take kasickove diety ktore sa rozrabaju do mlieka, pretoze po niekolkodennom pôste treba travenie pomaly nastartovat tekutou alebo kasovitou stravou. Lenze ona ani po operacii nezacala zrat, ani najoblubenejsie veci nie. Dostal som instrukcie vziat ju na kratku prechadzku, vraj by to mohlo pomoct nastartovat travenie. Ani to nezabralo. Ked uz nezrala 7. den, vzal som ju opät veterinarovi. Dal mi striekacku a kazal mi tu dietnu kasu natiahnut do striekacky a vstreknut jej ju opatrne do ust. Pes to vraj na rozdiel od macky nevie vyplut a musi to prehltnut. A to nam ju asi zachranilo. Trosku som jej tej kasicky vstrekol, ona ju prehltla a ja som cakal co bude, ci ju nahodou nevyvrati. O 15 minut sama dosla a zacala olizovat striekacku. Strekol som jej trosku kasicky na misticku a zacala zrat. Bolo to zaujimave, sama nechcela nic, ale akonahle som jej to nasilu vstrekol, akoby sa v nej prelomil nejaky vnutorny blok

Odporucam Ti urobit to iste. Zarobit nejaku riedku kasicku s mliekom, trebars krupicovu, alebo cisty kuraci vyvar z kuracieho trupu(nie bujon) natiahnut do striekacky a trosku jej nasilu streknut pomedzi zuby do papulky. A potom cakaj ci to nevyvrati. Ak to polhodinu v sebe udrzi, skus jej dat na tanierik, ak nebude zrat sama, znovu jej to strekni do papule. A urcite sa aspon 1. den po viacdennom poste vyvaruj tuhej stravy. Prajem nech sa zadari!
alaya1
15.07.11,19:30
Ja by som chcela poziadat prispievatelov v tak zavaznej teme, kde ide o zivot psika, ked neviete odborne poradit, preboha, naco tu pisete prepacte, tie bludy?? Otraveny pes a ma jest palacinky a pod. nezmysly????? Az mi to dvihlo tlak. Odkedy salama je dieta?? Dieta je vyvar bez soli, skoro rozvarena ryza, kuiracie maso uvarene len v cistej vode bez soli.

jednoznacne iny lekar a ja by som volila infuzie. Drzim velmi prsty.