NESKÚSENÁ1
14.07.11,07:03
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mi niekto nevie povedať prečo, keď som ukončila VŠ, odniesla potrebné potvrdenia na USVaR a požiadala o ukončenie vyplácania rodiiných prídavkov mi včera prišli :/ je možné, že sa posielajú spätne sú ešte za jún alebo spravili chybu "pani úradníčky" ... Školu som ukončila štátnicami 8.6.2011, mám im to vrátiť alebo??? Ďakujem pekne za rady :)
Andyke
14.07.11,05:19
PnD sa vypláca mesiac pozadu, takže to máš za jún. Je to OK.
katka50
14.07.11,05:20
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mi niekto nevie povedať prečo, keď som ukončila VŠ, odniesla potrebné potvrdenia na USVaR a požiadala o ukončenie vyplácania rodiiných prídavkov mi včera prišli :/ je možné, že sa posielajú spätne sú ešte za jún alebo spravili chybu "pani úradníčky" ... Školu som ukončila štátnicami 8.6.2011, mám im to vrátiť alebo??? Ďakujem pekne za rady :)
Štátne soc. dávky sa vyplácajú pozadu, čiže ak si štátnu záv. skúšku vykonala 8.6.2011 za jún Ti PnD patrí a v júli Ti vyplatili za jún.

Výňatok zo stránky úpsvr:

Základné informácie o príspevkoch, ktoré sa poskytujú na oddelení štátnych sociálnych dávok

Prídavok na dieťa

Je štátna sociálna dávka, ktorou štát prispieva oprávnenej osobe na výchovu a výživu nezaopatreného dieťaťa v zmysle zákona č. 600/2003 Z.z. o prídavku na dieťa a o zmene a doplnení zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov.

Suma prídavku na dieťa:

22,01 EUR mesačne na každé nezaopatrené dieťa bez ohľadu na výšku príjmu rodičov

Spôsob výplaty:

opakovaná dávka mesačne – výplata mesačne pozadu
NESKÚSENÁ1
14.07.11,05:22
Ďakujem Vám pekne, ja len aby na mňa o xy rokov neuvalili nehoráznu exekúciu za 22€. Ešte raz díky :)