Jendo
14.07.11,09:07
Prosím Vás o odpoveď príp. odkaz na zákon. Ak zamestnanec bol na ZSC Košice - Praha - Košice dva dni.
Začiatok ZSC 1.3. je odlet z Košíc 05,00 podľa letenky
Koniec ZSC 2.3. je kedy? - odlet z Prahy 11:20 alebo Prílet Košice 12,45. Bol v Čechách do 12 hodín alebo nad 12 hodín. Berie sa za prechod hranice ČR-SR a ukončenie zahraničnej služobnej cesty prílet do Košíc 12,45, alebo odlet z Prahy 11,20?
Viete mi doporučiť nejaký softvér na služobné cesty, s ktorým máte skúsenosti (iba na služobné cesty)? Máme toho vo firme už veľa.
Jendo
14.07.11,13:33
Prosím Vás o odpoveď príp. odkaz na zákon. Ak zamestnanec bol na ZSC Košice - Praha - Košice dva dni.
Začiatok ZSC 1.3. je odlet z Košíc 05,00 podľa letenky
Koniec ZSC 2.3. je kedy? - odlet z Prahy 11:20 alebo Prílet Košice 12,45. Bol v Čechách do 12 hodín alebo nad 12 hodín. Berie sa za prechod hranice ČR-SR a ukončenie zahraničnej služobnej cesty prílet do Košíc 12,45, alebo odlet z Prahy 11,20?
Viete mi doporučiť nejaký softvér na služobné cesty, s ktorým máte skúsenosti (iba na služobné cesty)? Máme toho vo firme už veľa.

Takže pre všetkých ktorý by mohli mať pochybnosti - koniec ZSC je 2.3. o 12,45 t.j. stravné 2.3. České nad 12 hodín. pomohla mi "JADINA" z porady a potvrdili mi to aj kolegovia účtovníci na telefóne. citujem JADINA "§ 16 ods. 2: rozhodujuci je cas príletu lietadla na SR. v tvojom pripade teda ide stravne nad 12 hodin." ĎAKUJEM ešte raz a ak by ste mali skúsenosť so softvérom na CP priložte názov a info (dúfam že to nebude nepovolená reklama) :cool: