Tanaita
14.07.11,10:38
Ahojte, potrebujem info ohladom dokladov, ktore by sa v kancelarii mali nachadzat (okrem zivnosti, mandatnych zmluv...)
Ci potrebujem k malej pokladnicke na bezne vydavky (suvisiace s chodom kancelarie) nejaku učtovnu knihu alebo mi staci nejaky neoficialny zositok?
Ci ak so sama jediny zamestnanec v ramci firmy potrebujem knihu dochadzky?
Musim mat k dispizicii inveturny supis hmotneho majetku ci ako sa to vola?
Ake vselijake ine doklady ci potvrdenia musi podla zakonov mat kancelária? a nejake uzitocne linky k tejto teme?
Dakujem :)
mevi
15.07.11,11:18
Tak toto by aj mňa zaujímalo. Asi bude rozumnejšie osloviť nejakú účtovníčku.
IVETA N
15.07.11,11:31
čo v tej kancelárii vykonávaš akú činnosť? Je to účtovnícka kancelária,,čí,,

IVETA N
mevi
15.07.11,13:58
Kancelária je súčasťou obchodu- predajňa potravín.
IVETA N
15.07.11,14:46
využívaš ju iba na ,,papierovačky,, súvislosti s podnikaním iná sekcia je predajňa ja mám kanceláriu na účtovanie v nej mám všetky dohody s klientami, zmluvy s dodávateľmi, kópie všetkych mojích dokladov na prevádzkovanie činnosti,nájomnú zmluvu zamozrejme v prvom rade som ju nahlásila na živnostenskom ako moju prevádzku.Niekto tam má aj vyvesené všetky certifikáty, osvedčenia ....
IVETA N
Tanaita
19.07.11,07:52
Súhlas Ivetka.. Nám robí účtovníctvo externá firma, ale aby som v tom nemala čoskoro chaos, kúpila som si knihu došlých a odoslaných faktúr - pre moju evidenciu. A keďže netuším či tie ďalšie veci musia byť oficiálne kúpila som si len malý zošitok na dochádzku a tiež k pokladničke na bežné výdaje + príjm. a výdav. doklady keby niečo. A šialený pracovný kalendár :) .. a čo chýba - ukáže čas :) nie kontrola nejaka... dúfam :)
kachnourik
19.07.11,08:07
a co je potrebne, ak mame sro-cku s dvoma vlastnikmi a zaroven zamestnancami? uct.program mame normalne na PC, treba nam nejake uctovne knihy aj v papierovej forme? alebo ako citam knihu dochadzky :O zmluvky a doklady tu mame, je este nieco specificke na co nezabudnut?
Baty
31.07.11,16:10
nechcem zakladat dalsiu temu, mam otazku ohladom kancelárie. Mám v predmete podnikania sprostredkovatelsku činnost a vedenie učtovnictva..... na hygiene mi povedali ze nič nepotrebujem. Právničkaa ze momentálne netreba nájomnu zmluvu, ze stači suhlas majitelov domu s vykonavaním mojej činnnosti v určenom priestore - izbe. Stačí súhlas ???
dikesss :)