ecc
14.07.11,10:52
Jeden znamy pracoval na rekonstrukcii nehnutelnosti, ale posledna faktura (alebo posledne dve) mu neboli ani s odstupom asi troch rokov zaplatene. Marne sa domaha penazi, nedari sa mu to. Supisy prac, faktury, zmluvu..., to vsetko ma v poriadku.

Pred casom som kupoval nehnutelnost. Viac ako polovicu sumy som spravil cez hypotekarny uver, co predavajuci ihned obdrzal. Momentalne sa blizi druha splatka, ktoru mam zaplatit zo svojho a potom po zapisani do listu vlastnictva to bude zaverecne doplatenie. Kedze znamy, ktory tam pracoval nedostal zaplatene, uvazujem o vzajomnom zapocte. Peniaze, ktore mam pouzit ako druhu splatku (cca. 25 tisic eur) by som cez zapocet zaplatil jemu, takze by si to stiahol z toho co mu dlzia. Je to mozne spravit takouto formou, ze to teda zaplatim znamemu a on si to formou zapoctu odpocita z dlznej sumy, ktoru mu dlzia? Potom, ked pride zapis do listu vlastnictva, ostava mi tretia platba a tu by som tiez riesil radsej moznost zapoctu, ak je to mozne.

Mimo ineho, predavajuci od ktoreho som kupil nehnutelnost mi posiela listy, ze sme boli dohodnuti na inom termine platby a pod. Ked som ho vyzval, aby mi tieto veci dolozil obojstranne podpisanou zmluvou, tak opat len list, ze sme sa dohodli blablabla... Mam kupno-predajnu zmluvu, ktoru tusim potrebovala aj banka a tam je termin prvej, druhej, aj podmienka o zapise do LV a az nasledna platba, to vsetko je jasne uvedene zmluve. Ake ma v tejto veci moznosti?

Dakujem