poshook
14.07.11,11:00
Mam zahranicneho dodavatela (EU) na predaj kozmetiky (telovej, vlasovej). Potrebujem nejake zvlastne povolenie na predaj cez internet v SR?

dakujem
Dáša_
14.07.11,13:09
nie
poshook
14.07.11,13:15
nie

dakujem, takze staci poprekladat info na baleni a otvorit obchod :)
BXLmiami
14.07.11,13:23
Nechcem povedať zle,ale myslím,že kozmetika musí prejsť našimi schvaľovačkami.
poshook
14.07.11,13:30
no a toto je ta info, co tu zhanam
Ingrid Ondruskova
14.07.11,17:23
Nechcem povedať zle,ale myslím,že kozmetika musí prejsť našimi schvaľovačkami.

Toto platilo cca 10 rokov dozadu, pokiaľ viem, dnes to už netreba, lebo výrobca zodpovedá za všetko...zloženie, dátum výroby, spotreby apod.
celý proces je zjednodušený, zvlášť, keď je výrobca z Európy, ale samozrejme, že platí princíp...ak kontrola nájde nejaký nedostatok, napr. že v obehu je výrobok po lehote spotreby...zodpovedá za tento stav distribútor....nemal pripustiť, aby
išiel tovar do obehu...
poshook
14.07.11,17:26
Toto platilo cca 10 rokov dozadu, pokiaľ viem, dnes to už netreba, lebo výrobca zodpovedá za všetko...zloženie, dátum výroby, spotreby apod.
celý proces je zjednodušený, zvlášť, keď je výrobca z Európy...

ok, to je dobra sprava lebo v doplnkoch vyzivy stale treba povolenie prislusnych "organov" aj ked je to vyrobca z EU a aj ked maju dane produkty vsetky mozne aj nemozne certifikaty a aj ked to predavaju vo vsetkych krajinach EU okolo
Ingrid Ondruskova
14.07.11,17:28
...doplnok výživy...to je už na hrane medzi kozmetikou a farmáciou, takže to celkom chápem...
Ingrid Ondruskova
14.07.11,17:30
samozrejme musí mať výrobok na štítku preklad textu, gramáž, zloženie /Ingredients, INCI/ a názov slov.distribútora, dátum výroby alebo spotreby, na toto sa kontrola zameriava
poshook
14.07.11,17:53
...doplnok výživy...to je už na hrane medzi kozmetikou a farmáciou, takže to celkom chápem...

tazko povedat. ked napriklad certifikovany nemecky vyrobca vyraba gel koncentrat z aloe very s prichutou, ma na to certifikaty kvality z USA a Nemecka, vo vsetkych krajinach EU sa to predava a na slovensku su tie certifikaty uplne k nicomu, pretoze treba podstupit a zaplatit povololenie od prislusnych organov, aby sa to tu mohlo zacat predavat

ALE

ked si zozeniem opalovaci krem XY z krajiny XY, ktory sa nikde v EU nepredava, mozem ho spokojne zacat predavat v SR a nikomu to nevadi ak to ma nalepku v slovencine a info o zlozeni, pride mi to minimalne cudne. ja v tom totiz az taky rozdiel nevidim.
rovnako tak je to s hociakymi inymi vyrobkami z ciny a pod. kopec z nich je vyrobenych z hygienicky zavadnych az nebezpecnych materialov a nikto to neriesi

podla mna je to skor o tom, aby sa tu mali statni uradnici cim zivit
stewo
15.07.11,06:10
Ja osobne by som si vzal vsetky podklady od vyrobcu a navstivil by som prislusnu SOI v tvojom meste alebo okrese,oni ti presne povedia co ti k tomu treba,co potrebujes a co nie.
Nemas sa coho bat ani co stratit,od toho su oni tam aby dohliadali na taketo veci.