florens
14.07.11,16:00
poradíte? dňa 4.7.2011 som si bola založiť živnosť, ale vznik živnostenského oprávnenia mám až od 28.7.. Živnostenský list už mám, aj s prideleným IČOm. Môžem ja už teraz nakupovať tovar na faktúry na moje obchodné meno, alebo musím počkať až do 28.7. a zatiaľ nakupovať pod súkromnou osobou??? Ďakujem...:confused:
srska
14.07.11,14:04
poradíte? dňa 4.7.2011 som si bola založiť živnosť, ale vznik živnostenského oprávnenia mám až od 28.7.. Živnostenský list už mám, aj s prideleným IČOm. Môžem ja už teraz nakupovať tovar na faktúry na moje obchodné meno, alebo musím počkať až do 28.7. a zatiaľ nakupovať pod súkromnou osobou??? Ďakujem...:confused:daj si ešte prideliť dič na miestne príslušnom daňovom úrade ak si o to nepožiadal na jkm
alessi
14.07.11,14:24
Mozes už teraz kupovať. Ale iba ak máš aj dic aj pečiatku. Potom si to zaúčtujes ako výdavok súvisiaci so zriadením živnosti.
florens
14.07.11,14:48
DIČ už viem, ale na daňovom mi povedali, že ho môžem začať používať až od 28.7.2011 - tak teraz neviem...ako to vlastne je?
alessi
14.07.11,15:42
Tak si kúp a bločky si odkladaj. Na bločkoch DIČ netreba.
srska
15.07.11,04:45
Tak si kúp a bločky si odkladaj. Na bločkoch DIČ netreba.???
dotyi
16.07.11,17:38
Ahoj, vsetko co mozes brat na blocky ber, das si to do nakladov pri zalozeni podnikania, dokonca aj kolok na ziadost si mozes dat do nakladov. A mozes tak kupovat vsetko az rok dopredu, lez zacnes podnikat. Danovaci Ti to nemozu vytknut.
Jasne, ze si nemozes tak nakupit blbosti, ale veci co potrebujes. No tiez aj zariadenie do dielne, ci kancelarie,alebo obchodu. Potom pozor, lebo suma jedneho vyrobku by Ti nemala prekrocit urcitu vysku napr.sedacka.... to by sa potom odpisovalo viac rokov.
Economic
17.07.11,05:09
Nejde mi do rozumu prečo taký neskorý dátum vydané ŽO ? Veď oni majú na vydanie žiadosti 5 dní od prijatia žiadosti. To si si ty tak uviedol vo svojej žiadosti ? Ak áno, tak je to zbytočná komplikácia. Tak ako bolo napísané. Výdavky súvisiace s podnikaním si dáš do nákladov. No nemôžeš prijať úhradu za svoju službu skôr. /Resp. potichu prijať skôr možno áno, priznať po 28.-om podľa PPD pretože DIČ nemôžeš použiť skôr./