hankak
14.07.11,18:08
chcem Vás poprosiť o Váš názor! Môžem mať peňažný denník v mínuse pokým nezapíšem na konci mesiaca tržbu? Názor viacerých je rozdielný tak neviem ???
Vopred dík
ego.mc
14.07.11,16:41
Peňažný denník? Nie knihu pokladne?
Paula
14.07.11,16:43
Ako si zistila, názory sú rôzne . Jeden zapisuje tržbu denne a spravidla v mínuse asi nie je...možno, závisí od nákupov v ten deň a tiež sa v mínuse účtovník (peňažný denník) ocitnúť môže. Druhý zapisuje tržbu raz mesačne a tiež ho môže čakať mínus. Dotácie pokladne podnikateľom sú v takých prípadoch bežné - i to si asi čítala. Tak si vyber, sú veci medzi nebom a zemou, ktoré končia 50:50 ;).
zk24
14.07.11,17:07
Ja osobne si myslim ze by pokladna nemala byt v minuse. Ked nemam dost penazi v pokladni, tak spravim dotaciu pokladne.
Niektore programy funguju dokonca tak, ze ked tam nie je dostatok penazi, nepusti Vas do minusu ani
tetrisss
14.07.11,17:20
Nazory su nazory a logika je logika, predsa penazny dennik nie je len taka nejaka zbytocnost /i ked aj v tomto urcite so mnou nebudete vsetci suhlasit:---/, ale zachytava tvoju celkovu financnu situaciu, ako aj ukazuje clenenie prijmov a vydavkov a tak isto ukazuje stav pokladne, no a tu sa zamysli, ci pokladna moze byt realne v minuse?...no nemoze, volakde si musela peniaze vziat, aby si mohla nieco zaplatit, cize dotacia pokladne, cize vklad podnikatela je podla mna spravna volba.
hankak
14.07.11,17:31
Dakujem za odpovede , ja to robým dotáciou pokladne, ale chcela som sa uistiť