nej
14.07.11,18:16
Mám skúsenosti s realitkami ako MM alebo REMAX, sú svetového mena, nemožno na ľudí od nich povedať zle. Je ale napríklad v hlavnom meste viacero takých, ktoré sú veľmi malé a snažia sa zarobiť za každú cenu. Narazil som a nechcem teraz menovať na pani, ktorá tak silno chcela predať, že samotným pôvodným majiteľom prikázala aby pár vecí schovali, vôbec nespomínali a podarilo sa mi to zistiť len náhodou keď sa preriekli a radšej sme sa šli osobne presvedčiť zvnútra o stave strechy ako aj komína. Plus podlahy. Potom nám pani z realitky ešte povedala že s našimi vzdelaniami a vekmi nemáme šancu získať dobrú hypotéku tak že si nemáme namýšľať že zoženieme niečo lepšie.

Existuje nejaké fórum, kde sa preberajú zlé realitky alebo skúsenosti s realitkami? ale niečo nezávislé, nie u niekoho na realitke na stránke. Také sme už našli ale tam je to prehnane cenzurované a až nápadne písané samotným prevádzkovateľom. Zámerne nemenujem, lebo pani sa môže poznať a hlavne má naše údaje. Ale ani nebudem menovať.
Brčo
15.07.11,18:56
A co takto kupit bez realitky?V dnesnej dobe internetu sa ponuky lahko hladaju,zmluvu u notara(je zodpovedny,aby bolo vsetko "koser",na rozdiel od realitky) a este sa da usetrit kopec penazi-niekedy aj neskutocny kopec...;)
Vlastna skusenost:Realitka predavala m2 ornej pody za 10 eur,majitel chcel 50 centov za m2 :confused::confused::confused:
Ingrid Ondruskova
16.07.11,06:08
waw...nenormálny rozdiel...nenažranci lakomí...
nej
18.07.11,08:47
No to je perfektný rozdiel. Myslím že to zvládne aj taký amatér ako ja? to nie je len tak zase. Predsa len nehnuteľnosť je to najcennejšie čo človek po vlastnom živote má. treba si dať pozor na odrbávačov. Všade čítam ako veľmi sa klame a odrbáva v realitách sú obrovské prachy a nikdy nie je priamy cenník, koľko má čo stáť.
nej
18.07.11,08:48
No čítam teraz príbehy na
realitnarealita.1q.sk/kupujeme-dom-slusna-provizia.php čo ma len utvrdzuje, aký je tento svet hnusný.
nej
18.07.11,08:59
A dotoho som našiel ešte tento parádny príbeh, to je skoro ako ten náš, tu tiež realitka vysmeje klienta že je chudák a na viac nemá.

http://realitnarealita.1q.sk/kupujeme-dom-mladi-nevedia-co-chcu.php
Zvedavôčka
21.07.11,21:16
Tiez som toho nazoru, z bez realitky sa uplne v pohode zaobides :) Jedna z tych tvojich "serioznych" nejde, podotykam pri beznej nehnutelnosti s cenou 30-70000, so svojou proviziou pod 2000€ a zvycajne berie este viac!!!!! (mam to z prvej ruky) Skus si poratat za kolko ty zarobis tolko penazi a potom sa rozhodni :)
Co ale urcite potrebujes je dobry pravnik, ktory ti preveri nehnutelnost a urobi zmluvy - to by ta ale nemalo stat viac ako 300€, co je myslim primerana suma :)