J4kub
14.07.11,19:12
Dobry den,

som spolocnikom a konatelom v 2 firmach, podiel vo firme mam 50% dalsich 50% ma moja spolocnicka, s tym, ze koname spolocne, ziadna zmluva sa nemoze uzatvorit bez mojho podpisu, alebo jej podpisu, su to spolocnosti, ktore mali prevadzkovat solarne elektrarne, bohuzial sa nam to nepodarilo a teraz su firmy v strate, vyska ZI je 5000€, peniaze boli mojej spolocnicky, ktora vlozila na ucet 5000€ a v zapati vybrala 4900€ ( takto sa to spraivlo pri spol c.1 a aj c.2 ), len ja som podpisany ako spravca vkladu, z tychto spolocnosti chcem odist, avsak kvoli neuhradenej fakture za vedenie ucotvnictva a cashflow to nepojde tak lahko ( cca 1600€ spolu ), chcel by som spravit nasledovne:

- ja odidem zo spolocnsti c.1, spolocnicka zo spolocnosti c.2
- nasledne mi zostane spolocnost c.2 a spolocnicnke c.1
- ake doklady k tomu potrebujem a kolko to bude cca stat, s tym, ze na spolocnosti c.2, ktora by mi zostala, by sa robila zmena sidla a nazvu
- a ako osetrit vklad, aby som nebol spravca vkladu v spolocnosti c.1

ak by mi na toto spolocnicka nepristupila, ako by ste mi poradili aby som tv tomto dalej postupoval??
Pretoze nechcem v tychto spolocnostiach zostavat ( do teraz mi neposlala karty k uctom, zakladatelske listiny a atd ) a dalej som nevedel o objednavke cashflow, ako aj napriklad o najomnych zmluvach

da sa to riesit sudom? a kolko to stoji?

za vsetky vase rady vam bude velmi vdacny, neviem, co mam robit dalej
( mlady clovek, velke oci a su z toho len problemy )

ps. ospravedlnujem sa, ze vam to tu pisem aj ked to tu uz bolo 100 krat rozoberane, ale nechcem niekomu "zajemilovavat" temu
ps2. spravca ak som to dal uplne mimo, ospravedlnujem sa, nevedel som, co mam vybrat
Economic
14.07.11,17:32
Všetko sa dá urobiť, tak ako navrhujete, že jeden bude mať 1 spoločnosť a druhý druhú.
No pokiaľ sa nevyznáte v právnych záležitostiach, doporučila by som to dať niekom kto sa tomu rozumie a urobí to všetko tak ako treba, aby to v OR prešlo a aby to bolo tak ako chcete a potrebujete.
Musia sa urobiť prevod,y valné zhromaždenia,nejaké vyhlásenia, úplné znenia a podobne. Dá sa tam urobiť množstevná zľava, keby sa robili obe spoločnosti naraz. Pri elektronickom podaní viem garantovať 50 % úsporu na súdnom poplatku. Inak pri papierovom podaní u každej sro je SP 66.- Eur.

V rámci každej spoločnosti sa dá v rámci jedného poplatku urobiť koľkokoľvek zmien. Prípadné info v prípade záujmu môžme SS.